ارزهای دیجیتال

بازارهای خرسی بهترین فرصت خرید هستند. در اینجا دلیل آن است

تحلیلگران و محققان کریپتو، بازار نزولی را به عنوان دوره ای توضیح می دهند که در آن عرضه از تقاضا بیشتر می شود، روحیه کاهش می یابد و قیمت ها کاهش می یابد. به این ترتیب، بازار نزولی، بازاری است که سقوط مداوم یا قابل توجهی را تجربه کرده است.

بازار نزولی به هر شاخص سهام یا سهام خاصی گفته می شود که حداقل بیست درصد از بالاترین قیمت اخیر خود کاهش یافته باشد. همانطور که در اینجا نشان داده شده است، “سقوط مداوم” یا کاهش به مدت طولانی نوسانات رو به پایین اشاره دارد. در حالت ایده آل، بازارها به صورت روزانه (یا حتی لحظه به لحظه) نوسان دارند.

عوامل مختلفی می توانند باعث ایجاد بازارهای نزولی شوند، از جمله اقتصادهای ضعیف یا عقب مانده، بحران های ژئوپلیتیکی، جنگ ها و بیماری های همه گیر. در همین حال، اشتغال پایین، که می تواند ناشی از تغییر پارادایم اقتصادی قابل توجه، درآمد اختیاری پایین و بهره وری پایین باشد، همه مظاهر یک اقتصاد ضعیف یا رو به زوال است.

گذشته از افت 20 درصدی قیمت سهام، شرایط بازار نزولی جایی است که سرمایه گذاران اغلب احساس نگرانی و افسردگی می کنند و چشم انداز اقتصادی کشور همیشه مطلوب نیست. با این حال، توجه به این نکته مهم است که در حالی که یک بازار نزولی ممکن است نشان دهنده کاهش قیمت سهام و احتمالاً یک اقتصاد در حال شکست باشد، همچنین زمان ایده آلی برای سرمایه گذاران جدید برای ورود به بازار و شروع به ساخت پرتفوی خود است.

از تحلیل و پیش‌بینی‌ها، انتظار می‌رود که سکه‌ها حرکت ناهمواری پیش رو داشته باشند، که به این معنی است که مدتی طول می‌کشد تا بازدهی داشته باشند. بنابراین سرمایه گذاران جدید برای سرمایه گذاری بلندمدت باید وارد بازار شوند. به هر حال، سرمایه گذاری یک بازی طولانی است و با گذاشتن پول خود در بازار برای مدتی، زمان بیشتری برای جبران هر ضرری خواهید داشت. این افت های کوتاه مدت لزوماً در دراز مدت شما را به عقب برنمی گرداند.

کلمات “بازار خرسی” بسیاری از سرمایه گذاران را می ترساند. با این حال، این رکودهای شدید بازار اجتناب ناپذیر و اغلب بسیار کوتاه هستند، به ویژه زمانی که با مدت زمان بازارهای صعودی، زمانی که بازار در حال افزایش ارزش است، در تضاد باشد. از سوی دیگر، بازارهای نزولی، فرصت های سرمایه گذاری عالی را ارائه می دهند. دانستان تئو، یکی از بنیانگذاران فیل کوین، بیان کرد:

روانشناسی انسان چیز جذابی است. هنگامی که فروشگاه‌های خرده‌فروشی قیمت‌های فروش را ارائه می‌کنند، مردم برای خرید اقلام با قیمت‌های پایین‌تر هجوم می‌آورند. با این حال، در یک بازار نزولی، وقتی دارایی ها تخفیف داده می شود، مردم از خرید می ترسند. دلیلی برای احساس نگرانی یا نگرانی در بازار نزولی وجود ندارد – این یک فرصت خرید فوق‌العاده است و همانطور که از نمودارهای تاریخی می‌دانیم، بازارها همیشه در کجا و چگونه ارزش دارایی‌های شما افزایش می‌یابند.

خرید سهام با تخفیف در طول یک بازار نزولی اغلب مطلوب است، و آن را به نقطه شروع پایین تری برای کسانی تبدیل می کند که قبلا از سرمایه گذاری خودداری کرده اند. اصطلاح «خرید پایین» به یک استراتژی سرمایه‌گذاری کلاسیک اشاره دارد که مستلزم فروش زمانی است که دیگران در حال خرید هستند و در این مثال، خرید زمانی که دیگران در حال فروش هستند.

وضعیت بازار نزولی چه چیزی را به میز سرمایه گذاری شما می آورد؟

در یک بازار نزولی، کریپتوها معمولاً ارزان‌تر از همیشه هستند و فرصت‌هایی را برای مردم فراهم می‌کنند تا ارز دیجیتال مورد نظر خود را با قیمتی تخفیف‌خورده خریداری کنند.

ما فیل کوین را به عنوان مثال در نظر می گیریم که به عنوان «سکه مردمی» توصیف می شود، یک راه حل تکنولوژیکی مقیاس پذیر که استانداردهای توسعه بین المللی را در هدف اصلی خود برآورده می کند. فیل کوین (PHL) با عرضه کل 5 میلیارد و حداکثر عرضه فعلی 0 در گردش، قیمت خود را در زمان نوشتن 0.056886 دلار در هر PHL دارد. بازار آن در حال حاضر نزولی است. فرض کنید PHL را با قیمت فعلی 0.056886 دلار خریداری کرده اید و سکه ها را در بازار نزولی نگه داشته اید و سپس در هر نشانه ای از بازار مثبت آن را فروخته اید. شما ضرری را که قبلاً در حین «افت» ثبت شده است، جبران می‌کنید و همچنین از آن برای کاهش هرگونه سود مشمول مالیات در سایر حوزه‌های پرتفوی خود که در آن پول به دست آورده‌اید، استفاده می‌کنید. کارشناسان از این وضعیت به عنوان برداشت زیان مالیاتی یاد می کنند.

همانطور که در بالا نشان داده شد، اگرچه زمانی که افراد زیادی در مورد مشکلات پیش روی اقتصاد صحبت می کنند، سرمایه گذاری متناقض است، اما بازارهای نزولی می توانند بهترین راه حل باشند زیرا قیمت ها به میزان قابل توجهی کاهش یافته است و به شما امکان می دهد ارزش بیشتری برای پول خود به دست آورید.

تئو می گوید: آنچه مهم است این است که مردم همیشه هدف بلندمدت خود را به خاطر بسپارند. آیا برای استقلال مالی است؟ برای اینکه زندگی بهتری برای خانواده خود فراهم کنید؟ برای خرید خانه یا ماشین؟ هدف شما هر چه باشد، به یاد داشته باشید که بالا و پایین بودن بازارها بخشی از چرخه آن است. استراتژی خرید و HODL نه تنها راهبردی مؤثر است، بلکه به ما امکان می‌دهد بدون اینکه حواسمان به تحرکات کوتاه‌مدت در بازارها منحرف شود، به زندگی خود ادامه دهیم.

یکی از دلایل متعددی که باعث می‌شود بازار نزولی نباید ارزش زیادی داشته باشد این است که به‌عنوان یک سرمایه‌گذار، می‌توانید با معرفی مناطق زمانی احساسات خود را بهتر تنظیم کنید، زیرا می‌دانید که بازار پس از یک نزول بهبود می‌یابد. وجوه کوتاه مدت را می توان با احتیاط بیشتری سرمایه گذاری کرد و به اندازه بازار سهام نوسان نخواهد داشت. پول مورد نیاز در دراز مدت را می توان با تهاجمی تر سرمایه گذاری کرد. حتی اگر این پول ممکن است بیشترین ضرر را داشته باشد، زمان بیشتری برای بازیابی ضرر خواهد داشت.

علاوه بر این، درک بهتری از تحمل ریسک خواهید داشت و در نتیجه سرمایه‌گذار سازگارتر و قابل اعتمادتری خواهید بود.

به عنوان یک سرمایه گذار، ثبات به این معنی است که به سرمایه گذاری های خود زمان بدهید تا رشد کنند. اگر زمانی که بازار رو به رشد است سرمایه گذاری کنید، به سرعت متوجه خواهید شد که زمان بندی بازار یک پیشنهاد بازنده است. ممکن است در مواقعی خوش شانس باشید، اما غالباً علامت را از دست می دهید. از طرف دیگر، سرمایه گذاری در بازار منفی نه تنها شما را پایدارتر می کند، بلکه بازده کلی شما را نیز افزایش می دهد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا