ارزهای دیجیتال

این کارشناس می گوید: قیمت بیت کوین هنوز پایین نیامده است زیرا بیت کوین 19000 دلار از دست می دهد

قیمت بیت کوین در حال تلاش برای بازیابی در بازه های زمانی پایین است زیرا این ارز دیجیتال تلاش می کند تا به بالای 19000 دلار برسد و از نزول بیشتر جلوگیری کند. فشار فروش در 24 ساعت گذشته بی وقفه بوده و احساسات بازار را به منطقه ترس فرو برده است.

طی هفته آینده، فضای ارز دیجیتال یک نقطه عطف بزرگ را پشت سر خواهد گذاشت زیرا اتریوم گذار خود را به اجماع اثبات سهام (PoS) کامل می کند. تجزیه و تحلیل ما را در مورد تأثیر بالقوه بر قیمت اتریوم و آنچه برای بازار ارزهای دیجیتال باید انتظار داشت، بررسی کنید.

در زمان نگارش، قیمت بیت کوین به ترتیب با 5 درصد زیان در روز و هفت روز گذشته با 18900 دلار معامله می شود. بقیه بازار کریپتو برخی از دستاوردهای هفته های گذشته خود را حفظ کرده است، اما حرکت صعودی در اتریوم (ETH) و کاردانو (ADA) ممکن است در حال محو شدن باشد.

قیمت بیت کوین در نمودار 4 ساعته در حال حرکت است. منبع: BTCUSDT Tradingview

چرا قیمت بیت کوین باید این سطوح را پس بگیرد؟

به گفته جاستین بنت، تحلیلگر ارزهای دیجیتال، با تشدید فشار فروش دیروز، قیمت بیت کوین توانست در حدود یک منطقه حمایت بحرانی باقی بماند. کریپتوکارنسی در محدوده‌ای محدود حرکت می‌کرد و با سطوح شمالی 20000 دلار در حال معاشقه بود، اما در نهایت خرس‌ها برنده شدند که منجر به کاهش قیمت شد.

همانطور که در زیر مشاهده می کنید، بیت کوین از ژوئن 2022 از پایین ترین سطح دیروز در حدود 18600 دلار جهش کرده است. در آن زمان بازار کریپتو با کاهش شدید روبرو می شد و برای یک دوره طولانی تثبیت در بازه های زمانی بالا در مسیر بود.

قیمت بیت کوین BTC BTCUSDT
افزایش قیمت BTC از حمایت بحرانی. منبع: جاستین بنت از طریق توییتر

این ادغام همچنان ادامه دارد زیرا گاوها توانستند از سطح فعلی قیمت بیت کوین دفاع کنند، اما ارز دیجیتال در یک منطقه بحرانی قرار دارد. بنت گفت موارد زیر در مورد سطوحی که قیمت بیت کوین باید برای جلوگیری از زیان بیشتر بازیابی کند:

نمودار #بیت کوین بسیار ساده است. منطقه 19 هزار دلاری پشتیبانی است. کمتر از آن در بسته شدن روزانه، احتمالاً حداقل 17600 دلار را می بینیم، اگر نه بسیار کمتر. گاوهای BTC باید 19700 دلار را پس بگیرند تا قیمت 20500 دلار و احتمالاً 21400 دلار را ببینند. من هنوز فکر نمی‌کنم ته مایه به پایان برسد.

تا کنون این ارز دیجیتال توانسته است مقداری از زمین را پس بگیرد، اما گاوها باید قیمت را به حدود 19000 دلار بر اساس بسته شدن روزانه برسانند یا خطر تبدیل این منطقه حمایتی به مقاومت را دارند.

تورم ممکن است یک ضربه دیگر را کاهش دهد، آیا بیت کوین جهش می کند؟

در چند روز آینده، ایالات متحده چاپ شاخص قیمت مصرف کننده ماه اوت (CPI) خود را منتشر خواهد کرد، معیاری که برای اندازه گیری تورم به دلار استفاده می شود. چاپ CPI ژوئیه حکایت از کاهش بالقوه تورم داشت و نتایج آتی می تواند فضایی را برای فدرال رزرو (فدرال رزرو) فراهم کند تا سیاست پولی خود را کاهش دهد.

به گفته Mike McGlone اطلاعات بلومبرگ، کاهش قیمت نفت خام، یک آیتم مهم در اندازه گیری CPI، می تواند منجر به افزایش قیمت بیت کوین شود. در دراز مدت، این کارشناس معتقد است که چشم انداز اقتصاد کلان امروز جهان را به سمت “ورود به یک رکود کاهش تورم” سوق خواهد داد.

این ممکن است باعث تغییرات عمده ای در سیستم مالی قدیمی شود و نقش بیت کوین را به عنوان یکی از مهم ترین فروشگاه های ارزش در جهان همراه با طلا و اوراق قرضه ایالات متحده تقویت کند. مک گلون گفت:

این سناریو در ابتدای سپتامبر در حال افزایش است، همانطور که کاهش کالاها، تولید ناخالص داخلی جهانی و افزایش انتظارات برای افزایش نرخ بهره نشان می دهد.


نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا