ارزهای دیجیتال

این معیار بر روی زنجیره نشان می دهد که بیت کوین در خطر کاهش شدید دیگری نیست

داده های تاریخی یک اندیکاتور روی زنجیره می تواند نشان دهد که بیت کوین ممکن است در حال حاضر در خطر سقوط شدید دیگری قرار نگیرد.

آدرس های سپرده گذاری صرافی بیت کوین در ارزش های بسیار پایین باقی می مانند

همانطور که توسط یک تحلیلگر در یک پست CryptoQuant اشاره شده است، نشانه‌ها حاکی از آن است که احتمال دارد در حال حاضر سقوط دیگری مشابه Q3 2018 رخ ندهد.

شاخص مربوطه در اینجا “آدرس های سپرده گذاری صرافی نقطه ای” است که اندازه گیری تعداد کل آدرس های کیف پول بیت کوین است که در حال حاضر تراکنش های ارسالی را به صرافی های نقطه ای متمرکز انجام می دهند.

به طور کلی، سرمایه گذاران سکه های خود را در صرافی های نقطه ای برای اهداف فروش سپرده گذاری می کنند. بنابراین، افزایش در این معیار می تواند برای قیمت کریپتو نزولی باشد زیرا می تواند اشاره ای به رفتار دامپینگ از تعداد زیادی آدرس باشد.

از سوی دیگر، ارزش‌های پایین نشان می‌دهد که تعداد زیادی از دارندگان فشار فروش در بازار را در حال حاضر افزایش نمی‌دهند.

اکنون، در اینجا نموداری وجود دارد که روند آدرس‌های سپرده گذاری صرافی بیت کوین را در چند سال گذشته نشان می‌دهد:

Looks like the value of the metric has been going down in recent months | Source: CryptoQuant

همانطور که در نمودار بالا می بینید، کوانت مناطق روند مربوطه را برای آدرس های سپرده گذاری صرافی بیت کوین مشخص کرده است.

به نظر می رسد معمولاً در دوره هایی که این اندیکاتور به شدت به بالاترین سطح محلی رسیده است، قیمت بیت کوین نیز بالا بوده و متعاقباً کاهش یافته است.

از آنجایی که سال گذشته در صدر رکود صعودی قرار گرفت، آدرس‌های سپرده‌گذاری صرافی به طور کلی کاهش یافته است و تنها چند اوج را در این دوره مشاهده کرده است.

برخی از سرمایه‌گذاران اخیراً به این فکر می‌کنند که آیا در آینده نزدیک یک کاهش شدید دیگر برای بیت‌کوین در راه است، درست مانند چیزی که بازار نزولی در سال 2018 پس از ماه‌ها حرکت جانبی مشابه اکنون شاهد بود یا خیر.

با نگاهی به نمودار روند در طول چرخه 2017/2018، آشکار است که این متریک به دنبال صعود صعودی کاهش یافته و سپس با ادامه بازار نزولی در سطوح پایین سقوط کرد.

با این حال، در سه ماهه سوم 2018، این اندیکاتور به طور ناگهانی به بالا پرید. چند ماه یا بیشتر پس از این اتفاق، قیمت سقوط کرد.

از آنجایی که طی هفته‌های اخیر چنین افزایش شدیدی در این شاخص وجود نداشته است، تحلیلگر معتقد است که هیچ نشانه‌ای وجود ندارد که کاهشی مشابه آن زمان در حال حاضر رخ دهد.

قیمت بیت کوین

در زمان نگارش این مقاله، قیمت بیت کوین در حدود 18.8 هزار دلار شناور است که در هفته گذشته 4 درصد کاهش یافته است.

نمودار قیمت بیت کوین

The value of the crypto seems to have dipped below the $19k level again | Source: BTCUSD on TradingView
Featured image from André François McKenzie on Unsplash.com, charts from TradingView.com, CryptoQuant.com

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا