ارزهای دیجیتال

این معیارهای بیت کوین نشان می دهد که یک رویداد کاپیتولاسیون نزدیک است

چندین معیار در حال حاضر نشان می دهد که قیمت بیت کوین در نهایت پس از یک رویداد کاپیتولاسیون دیگر، احتمالاً توسط حماسه Genesis / DCG / Grayscale به پایین ترین حد خود می رسد.

این تسلیم نهایی ماینرها ممکن است قریب الوقوع باشد زیرا ماینرها بیت کوین خود را با سریع ترین نرخ از اوایل سال 2016 به فروش می رسانند. با توجه به پایین بودن بازار نزولی جدید، برخی از ماینرهای بیت کوین در حال حاضر احتمالاً سخت ترین دوران را سپری می کنند.

قیمت بیت کوین دیروز به پایین ترین سطح بازار نزولی در 15,478 دلار سقوط کرد و آن را در سرزمینی قرار داد. در زمان نگارش این مقاله، بیت کوین درست بالاتر از سطح پایین یعنی 15678 دلار معامله می شد.

معامله بیت کوین نزدیک به پایین ترین سطح بازار نزولی دیروز. منبع: TradingView

به گفته چارلز ادواردز، بنیانگذار صندوق کاپریول، فشار فروش در میان ماینرهای بیت کوین در سه هفته گذشته 400 درصد افزایش یافته است. در نتیجه، «حمام خون استخراج بیت کوین» در حال حاضر در حال اجرا است.

ماینرها بیت کوین های خود را با شدت بیشتری نسبت به هفت سال گذشته می فروشند. مدیر صندوق اظهار داشت: “اگر قیمت به زودی بالا نرود، بسیاری از ماینرهای بیت کوین تسلیم خواهند شد.” اضافه كردن:

آنچه در حال حاضر شاهد آن هستیم، پایدار نیست. Mine-and-hodl به عنوان یک ماینر بیت کوین یک استراتژی قابل دوام نیست. معدنچیان عواقب غرور «هرگز نفروش» را می پردازند که همین 6 ماه پیش رایج بود. آنها باید دائماً موقعیت بیت کوین خود را در این بازار مدیریت کنند (معامله کنند).

ورود کاپیتولاسیون ماینر بیت کوین
ورود کاپیتولاسیون ماینر بیت کوین. منبع: توییتر

داده های Glassnode ادعاهای ادواردز را تأیید می کند. آنها نشان می دهند که کل موجودی ماینرها در این هفته به پایین ترین حد 10 ماهه رسیده است.

این به این دلیل است که ماینرها مجبور می شوند مقداری از بیت کوین خود را بفروشند تا هزینه های جاری خود را با قیمت بسیار پایین فعلی پوشش دهند. دارایی آنها اکنون حدود 30.4 میلیارد دلار ارزش دارد که هنوز تقریباً 10 درصد از عرضه بیت کوین را تشکیل می دهد.

ماینرهای بیت کوین تعادل دارند
ماینرهای بیت کوین تعادل دارند. منبع: توییتر

ماینرهای بیت کوین در حال حاضر با چالش های متعددی روبرو هستند. نرخ هش نزدیک به بالاترین حد تاریخ است، و همچنین دشواری استخراج.

در نهایت، بسیاری از ماینرها از افزایش شدید قیمت انرژی رنج می برند. همه با هم، به علاوه قیمت ضعیف بیت کوین، بهترین بستر برای تسلیم مجدد ماینرها هستند. با این حال، ادواردز نیز در این سناریو یک فرصت بزرگ را می بیند.

تمام چرخه های بیت کوین قبلی تا این مرحله در چرخه نصف شدن پایین آمده بودند. ما کمتر از 100 روز فرصت داریم تا تمام چرخه های دیگر عمودی شوند. ادواردز در توییتر نوشت: من بسیار هیجان زده هستم.

تحلیلگر پیشرو روی زنجیره در Glassnode، Checkmate، مشخص شده است نسبت سود/زیان کل بیت کوینی که هفته گذشته جابجا شد به شدت منفی است. کمتر از 80 میلیون دلار سود، در حالی که 4.3 میلیارد دلار زیان ثبت شده است. کاپیتولاسیون.»

در همین حال، ویل کلمنته، یکی از بنیانگذاران Reflexivity Research تأکید کرد که بیت کوین در بلندمدت خوب عمل می کند. استناد کردن چهار معیار کلیدی کلمنته گفت که دارندگان بلندمدت به خرید BTC ادامه می دهند.

علیرغم زیان های هنگفت محقق نشده، که بزرگترین زیان تا کنون بوده است، عرضه دارندگان بلندمدت به بالاترین حد خود رسیده است. در نهایت، در حالی که آدرس‌های فعال به پایین‌ترین حد خود می‌رسند، بلاک‌ها همچنان اضافه می‌شوند.


نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا