ارزهای دیجیتال

این متریک بیت کوین نشان می دهد که فشار فروش ممکن است به فرسودگی برسد

پیشنهاد ویژه

اگر دنبال بهترین سایت برای اعزام دانشجو و مهاجرت به ترکیه با مجوز رسمی می گردی بزن رو دکمه پایین

[button color="primary" size="big" link="https://xn-----ktdc7ac7isag1a19h0lef.com/" icon="" target="true" follow="false"]قیمت لیر ترکیه[/button][button color="primary" size="big" link="https://xn----ymcabzqsu3b0ioa0a.com/" icon="" target="true" follow="false"]اعزام دانشجو[/button][button color="primary" size="big" link="https://xn----ymcabzqsu3b0ioa0a.com/sending-students-to-turkey/" icon="" target="true" follow="false"]تحصیل در ترکیه[/button][button color="primary" size="big" link="https://xn----ymcabzqsu3b0ioa0a.com/immigration-to-turkey/" icon="" target="true" follow="false"]مهاجرت به ترکیه[/button]

داده‌های زنجیره‌ای نشان می‌دهد که CDD باینری بیت‌کوین اخیراً کاهش یافته است، نشانه‌ای از اینکه فشار فروش ممکن است در بازار خسته شود.

بیت کوین 21 روزه MA Binary CDD اخیراً روند نزولی را مشاهده کرده است

همانطور که یک تحلیلگر در یک پست CryptoQuant اشاره کرد، چندی پیش توزیع سنگینی در بازار در جریان بود. شاخص مربوطه در اینجا “روزهای سکه نابود شده” (CDD) است. روز سکه مقداری است که 1 بیت کوین پس از ثابت ماندن در یک آدرس به مدت 1 روز جمع می شود.

وقتی سکه‌ای که قبلاً غیرفعال بود (و در نتیجه چند روز سکه را حمل می‌کرد) روی زنجیره حرکت می‌کرد، شمارنده روز سکه‌اش به صفر برمی‌گردد و به روزهای سکه‌ای که انباشته شده بود گفته می‌شود که «از بین رفته‌اند». متریک CDD مقدار کل چنین روزهای سکه‌ای را که در هر روز معین در شبکه از بین می‌روند را اندازه‌گیری می‌کند.

وقتی این شاخص ارزش زیادی دارد، به این معنی است که دارندگان بلندمدت احتمالاً سکه‌های خود را جابه‌جا می‌کنند یا می‌فروشند، زیرا این گروه تمایل دارد تعداد زیادی از روزهای سکه را جمع کند. «CDD دودویی»، نسخه‌ای از معیاری که در اینجا استفاده می‌شود، به ما می‌گوید که آیا CDD تنظیم‌شده با عرضه بیشتر یا کمتر از میانگین CDD تنظیم‌شده عرضه است.

مطالب مرتبط: پایین بودن بیت کوین یا درد بیشتر؟ در اینجا آرتور هیز، بنیانگذار BitMEX چه فکر می کند

همانطور که از نام آن پیداست، این اندیکاتور فقط می تواند دو مقدار داشته باشد، 0 و 1. زمانی که CDD بیت کوین کمتر از میانگین باشد، 0 است، در حالی که زمانی که بیشتر باشد، 1 است. در اینجا نموداری است که روند ارزش میانگین متحرک 21 روزه این متریک را در چند ماه گذشته نشان می دهد:

Looks like the 21-day MA value of the metric has been on the way down in recent days | Source: CryptoQuant

همانطور که در نمودار بالا می بینید، CDD باینری 21 روزه MA بیت کوین بین اواسط اکتبر تا اواخر نوامبر در حال افزایش بوده است، که نشان می دهد دارندگان بلندمدت در حال دامپینگ هستند. در حالی که این روند در حال وقوع بود، قیمت BTC ضربه بزرگی خورد. با این حال، در چند هفته اخیر یا بیشتر، این شاخص به سرعت در حال کاهش بوده است.

این می‌تواند نشانه‌ای از این باشد که فشار فروش که قبلاً در بازار بیت‌کوین وجود داشت اکنون در حال از بین رفتن است، چیزی که می‌تواند راه را برای شکل‌گیری پایین قیمت هموار کند.

قیمت بیت کوین

در زمان نگارش این مقاله، قیمت بیت کوین در حدود 17 هزار دلار شناور است که در هفته گذشته 1 درصد کاهش یافته است. طی ماه گذشته، ارزش این ارز دیجیتال 1 درصد افزایش یافته است.

در زیر نموداری وجود دارد که روند قیمت سکه در پنج روز گذشته را نشان می دهد.

نمودار قیمت بیت کوین

The value of the crypto seems to have dipped down in the last twenty-four hours | Source: BTCUSD on TradingView

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا