ارزهای دیجیتال

این شرکت 8 تا 12 سنت در یک دلار از مطالبات سپرده کاربران FTX ارائه می دهد

بحران FTX به یک نبرد حقوقی بین صرافی‌های ورشکسته ارز دیجیتال و شرکت‌هایی که دارایی‌هایشان در پلتفرم آن گیر کرده است، تبدیل شده است. قبل از اینکه FTX برداشت دارایی های خود را مسدود کند، بسیاری از شرکت های رمزنگاری نمی توانستند وجوه خود را از صرافی بازیابی کنند. در نتیجه، بسیاری از شرکت‌ها اعلام کرده‌اند در صورتی که وجوه آنها بازپرداخت نشده باشد، یک بحران مالی بالقوه وجود دارد.

چندین کاربر به دلیل بودجه خود در وحشت هستند. با این حال، آخرین گزارش نشان داد که Cherokee Acquisition، یک شرکت سرمایه گذاری دارایی مضطرب، به کاربران گزینه هایی برای فروش مطالبات اعتباری خود داده است. اما کاربران تنها می توانند کسری از کل دارایی های خود را بازیابی کنند.

Cherokee Acquisition بازاری برای ادعاهای اعتباری علیه شرکت های ورشکسته مانند FTX Exchange دارد. این شرکت در جدول قیمت جدید منتشر شده در 15 نوامبر، قیمت راهنما را برای یک دلار از مطالبات سپرده کاربران FTX بالای 100000 دلار قرار داد.

قیمت راهنما بین 8 تا 12 سنت برای هر دلار مطالبات سپرده است. این یک گزینه برای طلبکاران FTX است که نمی توانند تا حل و فصل کامل مراحل ورشکستگی برای بازیابی دارایی های خود صبر کنند.

قیمت پایین نشان دهنده احتمال کم بازیابی مطالبات اعتباری کاربر است

وقتی شرکتی برای حمایت از ورشکستگی فصل 11 درخواست می کند، طلبکاران بی حوصله ممکن است ادعاهای اعتباری خود را به شرکت های سرمایه گذاری دارایی مضطرب مانند Cherokee Acquisition بفروشند. صندوق‌های سرمایه‌گذاری دارایی‌های آسیب‌دیده برای ادعاهای اعتباری ارزش قائل می‌شوند تا در حالی که طلبکاران می‌توانند بخش‌هایی از دارایی‌های خود را بازیابی کنند، اما پس از بازخرید ادعاها نیز بتوانند سود کسب کنند.

با این حال، قیمت راهنمای Cherokee Acquisition برای مطالبات اعتباری FTX در مقایسه با آنچه که کاربران دیگر شرکت‌های ورشکسته ممکن است دریافت کنند، نسبتاً پایین است. این احتمال تقریباً صفر را برای کاربران برای بازیابی وجوه خود نشان می دهد. دارندگان حساب Earn شبکه سلسیوس ممکن است پس از فروش مطالبات خود، حدود 20 سنت به ازای هر دلار دریافت کنند. طلبکاران Voyager Digital همچنین ممکن است 40 سنت به ازای هر دلار برای مطالبات اعتباری خود دریافت کنند.

توماس برازیل، شریک مدیریت 507 Capital، یک شرکت متخصص شرکتی مضطرب، در مورد برچسب قیمت ناچیز مطالبات اعتباری FTX اظهار نظر کرد. با این حال، او گفت که قیمت ممکن است برای خریداران بالقوه بسیار بالا باشد.

به گفته برزیل، هیچ کس ادعاهای اعتباری FTX را با آن قیمت نمی خرد. برزیل تاکید کرد که بهترین قیمت بازار برای این سپرده بین 3 تا 5 سنت است.

بحران FTX، چگونه شروع شد و چگونه پیش می‌رود

FTX مجموعه ای متشکل از 130 شرکت است که روز جمعه اعلام ورشکستگی کردند. موضوع FTX پس از آشکار شدن استفاده شرکت از سپرده های مشتریان برای سرمایه گذاری و وام دادن بدون تایید آنها آغاز شد.

ترازنامه شرکت نیز کسری 10 میلیارد دلاری را نشان داد. در نتیجه، FTX با سرمایه‌های شرکت‌های بزرگی مانند Genesis Trading، Galois Capital و Ikigai Asset Management که روی پلتفرم آن گیر کرده بود، ورشکست شد.

کاربران یک هفته پس از تعلیق برداشت FTX، گروه‌های چت تلگرامی بداهه ایجاد کردند تا سپرده‌های مانده خود را بفروشند. در همین حال، FTT در 24 ساعت گذشته 10.08 درصد کاهش یافته است و اکنون با قیمت 1.57 دلار معامله می شود.

این شرکت 8 تا 12 سنت در یک دلار از مطالبات سپرده کاربران FTX ارائه می دهد
قیمت FTT همچنان در Tradingview.com به سقوط FTTUSDT ادامه می دهد
Featured image from Pixabay, chart from TradingView.com

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا