ارزهای دیجیتال

این شاخص به سرمایه گذاران آمریکایی اشاره می کند که بیت کوین را سخت تر از دیگران در طول سقوط فروخته اند

شاخص بیت کوین کوین بیس پرمیوم نشان می دهد که سرمایه گذاران آمریکایی در طول آخرین سقوط کریپتو، فروش سنگین تری نسبت به سایرین داشته اند.

شاخص پریمیوم بیت کوین کوین بیس اخیراً قرمز رنگ شده است

همانطور که توسط یک تحلیلگر در یک پست CryptoQuant اشاره شده است، به نظر می رسد نهنگ ها در Coinbase Pro در پشت آخرین تخلیه بوده اند.

«شاخص پرمیوم کوین بیس» شاخصی است که درصد اختلاف قیمت بیت کوین فهرست شده در کوین بیس پرو (جفت دلار) و قیمتی که در بایننس (جفت USDT) ذکر شده است را اندازه گیری می کند.

Coinbase Pro معمولاً توسط سرمایه گذاران مستقر در ایالات متحده (به ویژه مؤسسات بزرگ) استفاده می شود، در حالی که بایننس ترافیک جهانی بیشتری دریافت می کند.

بنابراین، شکاف‌های قیمتی که در این دو صرافی ارز دیجیتال ذکر شده است می‌تواند نشان دهد که کدام سرمایه‌گذاران بیشتر می‌فروشند یا می‌خرند.

وقتی این معیار دارای ارزش مثبت است، به این معنی است که ارزش بیت کوین در کوین بیس در حال حاضر بالاتر از بایننس است، که نشان می دهد سرمایه گذاران آمریکایی اخیراً فشار خرید بیشتری را ایجاد کرده اند.

از سوی دیگر، مقادیر منفی حق بیمه نشان می دهد که دارندگان آمریکایی در حال حاضر بیش از سرمایه گذاران جهانی دامپینگ می کنند.

اکنون، در اینجا نموداری وجود دارد که روند شاخص پرمیوم بیت کوین کوین بیس را در سال گذشته نشان می دهد:

The value of the metric seems to have been red in recent days | Source: CryptoQuant

همانطور که در نمودار بالا مشاهده می کنید، شاخص پرمیوم بیت کوین کوین بیس اخیرا همراه با سقوط به مقادیر منفی سقوط کرده است.

این بدان معناست که سرمایه‌گذاران آمریکایی در هفته گذشته با شدت بیشتری نسبت به سرمایه‌گذاران سایر نقاط جهان اقدام به دامپینگ کرده‌اند.

همچنین، همانطور که در نمودار به وضوح قابل مشاهده است، روند مشابهی نیز در اوایل ماه مه مشاهده شد، زمانی که قیمت BTC از 40 هزار دلار به 30 هزار دلار سقوط کرد.

کوانت خاطرنشان می کند که در حالی که کوین بیس این فروش را مشاهده کرد، شاخص حق بیمه بیت کوین کره رفتار جالبی را نشان داد. نمودار زیر این روند را نشان می دهد.

شاخص پرمیوم بیت کوین کره

Looks like this metric had a green value recently | Source: CryptoQuant

شاخص پرمیوم کره، شکاف بین قیمت های فهرست شده در صرافی های کریپتو کره جنوبی و قیمت های دیگر صرافی ها را اندازه گیری می کند.

از نمودار، مشخص است که هم در سقوط فعلی و هم در ماه می، این اندیکاتور جهش های مثبتی را نشان می دهد.

این نشان می‌دهد که در حالی که سرمایه‌گذاران آمریکایی در حال دامپینگ بودند، سرمایه‌گذاران کره‌ای روی «خرید افت» تمرکز کردند.

قیمت بیت کوین

در زمان نگارش این مقاله، قیمت بیت کوین در حدود 16.8 هزار دلار شناور است که در هفته گذشته 15 درصد کاهش یافته است. طی ماه گذشته، ارزش این ارز دیجیتال 11 درصد کاهش یافته است.

نمودار قیمت بیت کوین

BTC has been stuck in consolidation under $17k in the last few days | Source: BTCUSD on TradingView
Featured image from Unsplash.com, charts from TradingView.com, CryptoQuant.com

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا