ارزهای دیجیتال

این سرمایه مخاطره‌آمیز کریپتو تقریباً 1 میلیارد دلار در FTX ضرر می‌کند، چه زمانی این شکست FTX به پایان می‌رسد؟

سقوط صرافی کریپتو FTX یکی از بزرگترین شوک هایی است که صنعت را تحت تاثیر قرار داده است. تأثیر سقوط به دارایی‌های مختلف کریپتو و چندین سرمایه‌گذار در صرافی سرایت می‌کند.

با کاهش قیمت دارایی ها، بازار کریپتو عملکرد نزولی زیادی را تجربه کرده است. از این رو، ارزش کلی بسیار کمتر از انتظارات است و باعث ایجاد ترس و تردید بیشتر در ارزهای دیجیتال می شود.

پس از وقوع رویدادها و بحران، مدیر عامل FTX، سام بانکمن-فرید (SBF) برای صرافی مضطرب FTX درخواست ورشکستگی کرد. او همچنین از سمت خود به عنوان مدیرعامل استعفا داد.

از طرف سرمایه گذاران FTX، داستان شدیدتر می شود. چندین سرمایه گذار و افراد مخاطره آمیز شروع به شمارش زیان های پس از تشکیل پرونده ورشکستگی کرده اند. همچنین سرایت ناشی از سقوط بورس همچنان در حال گسترش است. یکی از دریافت کنندگان اثر منفی Multicoin Capital است.

قرار گرفتن در معرض سرمایه Multicoin در صرافی ارزهای FTX

در توسعه جدید، یک شرکت سرمایه گذاری ارزهای دیجیتال، Multicoin Capital، قرار گرفتن خود در معرض FTX را افشا کرده است. روز پنجشنبه، شرکت گزارش شده است چگونه این صندوق نسبت به ماه گذشته 55 درصد سقوط کرد. به سرمایه گذاران خود نشان داد که افت عملکرد به دلیل سقوط FTX بوده است.

وقایع پیرامون FTX ضربه بزرگی به Multicoin وارد کرد. در ماه جولای، این شرکت صندوق 430 میلیون دلاری خود را راه اندازی کرد. از آنجایی که هفته گذشته حماسه FTX رو به پایان بود، این شرکت سرمایه گذاری ارزهای دیجیتال تنها یک چهارم دارایی های خود را از صرافی بازیابی کرد. اما، حدود 15٪ از کل دارایی های آن هنوز در FTX به دام افتاده است.

در حال حاضر، Multicoin Capital قصد دارد دارایی های خود را در FTX مضطرب به صفر برساند. وی خاطرنشان کرد که این تنها اقدام معقولی است که باید انجام داد زیرا صرافی در حال حاضر در مراحل ورشکستگی خود غوطه ور است. با این حال، همچنان بر این باور بود که در آینده برخی از دارایی های خود را از بورس سقوط کرده بازیابی خواهد کرد.

در حال حاضر، غول سرمایه گذاری ارزهای دیجیتال مبلغی را که در رابطه با بحران FTX می نویسد، اعلام نکرده است. اما برخی از کارشناسان بازار کریپتو فکر می کنند ارزش آن بیش از 850 میلیون دلار خواهد بود.

شرکای مدیریت Multicoin، کایل سامانی و توشار جین، به وضعیت موجود در این پست واکنش نشان دادند. آنها نوشتند که بیش از حد به رابطه خود با FTX اعتماد دارند، که باعث شد دارایی های زیادی را در بورس بگذارند.

مولتی کوین کپیتال اکنون به یک متولی اصلی خود متوسل می شود

پیش از این، Multicoin Capital تمام دارایی های خود را در سه صرافی پیشرو ارزهای دیجیتال توزیع می کرد. بایننس، کوین بیس و FTX. پس از فروپاشی FTX، این شرکت سرمایه گذاری تمام دارایی های باقی مانده خود را به خود نگهبانی یا کوین بیس منتقل کرد.

قیمت FTT به کاهش FTTUSDT در Tradingview.com ادامه می دهد

Multicoin اظهار داشت که در حال حاضر هیچ دارایی در معرض هیچ طرف مقابلی ندارد. با این حال، این شرکت در نظر دارد که قرار گرفتن در معرض نگهبانی خود را متنوع کند و Coinbase را به عنوان متولی اصلی آن انتخاب کند. وی خاطرنشان کرد که با آرام شدن اوضاع در بازار، تجارت با سایر صرافی ها را از سر می گیرد.

علاوه بر این، شرکت سرمایه گذاری ارزهای دیجیتال معتقد است که سرایت ناشی از FTX همچنان گسترش خواهد یافت. این گزارش اشاره کرد که چندین شرکت تجاری به دلیل فروپاشی FTX و پلت فرم معاملاتی خواهرش، Alameda Research، تعطیل خواهند شد.

Featured image from Pixabay, chart from TradingView.com


نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا