ارزهای دیجیتال

این داده ها نشان می دهد که نهنگ های اتریوم در حال دستکاری قیمت های ETH هستند، آیا این درست است؟

سرمایه گذاران نهنگ اتریوم تأثیر خود را بر قیمت اتریوم حفظ کرده اند. این به این دلیل است که آنها از دارایی های خود برای ایجاد روند مورد نظر خود در بازار ETH استفاده می کنند. اما تأثیر آنها بر اساس داده‌های CryptoQuant، ابروهای بیشتری را افزایش می‌دهد.

در فضای کریپتو، نهنگ ها اشخاص یا نهادهایی هستند که سرمایه گذاری بیشتری در دارایی خاصی دارند. نگه داشتن مقدار قابل توجهی از ارزهای دیجیتال، دستکاری و تأثیرگذاری بر قیمت کریپتو را برای نهنگ ها آسان می کند.

با گذشت زمان، این تصور همیشه این بوده است که نهنگ ها تأثیرات منفی بر بازار دارند. این به این دلیل است که آنها همیشه در بازار کنترل نشده دست بالا را می گیرند تا الگوی دستکاری قیمت ها را اعمال کنند. هدف ایجاد بی ثباتی در بازار نیست بلکه تضمین منافع و منافع آنهاست.

این ارائه‌دهنده داده‌های زنجیره‌ای اشاره کرد که نهنگ‌های ETH از طریق فعالیت مبادلاتی خود در دستکاری قیمت دومین دارایی بزرگ رمزنگاری شده‌اند.

این شرکت تحلیلی یک برداشت سریع از الگوی قیمت اتریوم منتشر کرد. یک تحلیلگر به حرکت های مشکوک با فعالیت نهنگ ها در مبادلات بین سال های 2020 تا 2021 اذعان کرد.

نهنگ های اتریوم توکن ها را برای افزایش قیمت به صرافی ها منتقل کردند

طبق این پست، نهنگ های اتریوم بیشتر دارایی های ETH خود را در صرافی ها سپرده گذاری کردند. آنها موقعیتی را ایجاد کردند که قیمت توکن را افزایش داد و سپرده ها را با استفاده از قیمت های افزایش یافته فروخت.

داده ها نشان می دهد که قیمت ETH به سرعت در بحبوحه افزایش موجودی اتر در صرافی ها افزایش یافت. با این حال، این تحلیلگر خاطرنشان کرد که این دنباله با میانگین هنجار بازار برای اتریوم در تضاد است. روند معمول این است که زمانی که جریان ورودی ارز افزایش می یابد، قیمت اتریوم و سایر دارایی ها کاهش می یابد.

از این رو در پست ذکر شد که نهنگ های اتریوم پس از واریز توکن به صرافی ها، قیمت اتر را افزایش دادند. آنها بعداً سکه های سپرده شده از صرافی ها را با قیمت بالاتر فروختند.

همچنین، قیمت ETH درست زمانی که میانگین ورودی‌های مبادله بین سال‌های 2020 و 2021 افزایش یافت، افزایش یافت. این موسسه اضافه کرد که وقتی جریان ارز افزایش می‌یابد، نشان‌دهنده افزایش کوتاه مدت و پایین‌تر در بلندمدت است.

بازار کریپتو و دستکاری قیمت

بازار کریپتو با دستکاری های متعددی در قیمت مواجه شده است. چنین فعالیت ها و اتهاماتی دیگر در فضای رمزنگاری جدید نیست. ویتالیک بوترین، یکی از بنیانگذاران اتریوم، در مصاحبه اخیر با نیویورک تایمز به دیدگاه خود در مورد چنین روندی کمک کرد.

بوترین اظهار داشت که تیم Terra سعی کرد از دستکاری بازار برای افزایش ارزش LUNA استفاده کند. اما به نظر می رسید که شکست خورد زیرا اکوسیستم Terra بدون اطلاعیه در حال فروپاشی بود.

در مورد اتریوم، داده‌های CryptoQuant نشان می‌دهد که نهنگ‌ها پس از ادغام، سپرده‌گذاری عظیمی از دارایی‌های خود را در صرافی‌ها آغاز کردند. این اقدام فشار فروش را روی اتر ایجاد کرد و قیمت آن را کاهش داد و باعث شد توکن به سطوح جولای خود برسد.

پس از آن، قیمت بعدا دوباره افزایش یافت. در زمان انتشار، ETH در حدود 1329 دلار معامله می شود که نشان دهنده ضرر در نمودار است.

ETH در نمودار l ETHUSDT در Tradingview.com به زیر 1350 دلار می رسد
Featured image from Pixabay, a chart from TradingView.com

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا