ارزهای دیجیتال

اینتل تراشه های ASIC در مقیاس بلوکی را به شرکت های منتخب استخراج بیت کوین ارسال می کند

رسمی است، اینتل بخشی از تجارت استخراج بیت کوین است. شرکت فناوری غول پیکر ولتاژ فوق العاده کم خود را اعلام کرد کارآمد انرژی» تراشه ASIC تقریباً شش ماه پیش، و در حال حاضر اینجاست. در شرایط عادی، پشتیبانی زیرساختی از سوی یک شرکت چندملیتی مانند اینتل برای بازار بیت کوین فوق العاده خواهد بود. وسط این همه آشوب چه واکنشی نشان خواهد داد؟ اصلاً واکنشی نشان خواهد داد؟ این خبر فوراً کار خاصی انجام نداد، اما اثر بلندمدت آن باید دیده شود.

راجا کدوری، معاون ارشد بخش معماری، گرافیک و نرم‌افزار اینتل (IAGS) اخیراً در توییتی نوشت:

تیم محاسبات سفارشی Intel AXG اکنون Blockscale ASIC را ارسال می کند! اولین محصول همیشه فراموش نشدنی خواهد بود، تیم تبریک می گویم. از دیدن اینکه Argo، Griid و Hive چگونه در اطراف Blockscale و طراحی باز ما بداهه‌پردازی می‌کنند، هیجان‌زده هستم.»

شرکت جک دورسی، BLOCK که در لیست غایب است. آیا این به معنای چیزی است یا BLOCK فقط چهارمین لیست است؟ سه ماه پیش، بیت کوینیست به نقل از راجا کدوری قاطعانه گفت:

«شتاب دهنده بلاک چین ما اواخر امسال ارسال خواهد شد. ما مستقیماً با مشتریانی درگیر هستیم که اهداف پایداری ما را به اشتراک می گذارند. Argo Blockchain، BLOCK (که قبلا به عنوان Square شناخته می شد) و GRIID Infrastructure از اولین مشتریان ما برای این محصول آینده هستند.

ماینرهای بیت کوین به اطلاعیه اینتل واکنش نشان دادند

شرکت ماینینگ سبز Hive اولین کسی بود که واکنش نشان داد، آنها در توییتی نوشتند: “HIVE افتخار می کند که با اینتل شریک شده است و ما نمی توانیم منتظر بمانیم تا از ASIC های جدید برای استخراج BTC به خوبی استفاده کنیم.” چند ماه پیش، این شرکت بسیار شیواتر بود یک بیانیه مطبوعاتی به نقل از NewsBTC. انتظار می رود این ماینرها در یک دوره یک ساله از نیمه دوم تقویم 2022 تحویل داده شوند، که اگر همه آنها نصب شوند، تا 95 درصد افزایش هشریت ماینینگ بیت کوین کل ما خواهد بود. از 1.9 اگزهاش در ثانیه.”

به نوبه خود، آرگو نیز مسیر ساده را طی کرد و توییت کرد. با تشکر از راجا کدوری و اینتل. ما از نوآوری با این تراشه‌های ASIC جدید در دستگاه‌های استخراج غوطه‌وری سفارشی خود هیجان‌زده هستیم. از بلاک چین ePIC برای پیوستن به ما در این سفر تشکر می کنیم. این بازیکن جدید، ePIC Blockchain Technologies، “RIGهای ASIC طراحی شده آمریکای شمالی” را تولید می کند. بنابراین، نوآوری و سفارشی سازی در راه است.

آخرین اما نه کم اهمیت، بیایید به یاد داشته باشیم سخنان راجا کدوری زمانی که اینتلآزمایش استخراج بیت کوین آغاز شد:

«امروز، ما در اینتل قصد خود را برای کمک به توسعه فناوری‌های بلاک چین، با نقشه راه شتاب‌دهنده‌های انرژی کارآمد اعلام می‌کنیم. اینتل یک اکوسیستم بلاک چین باز و ایمن را درگیر و ترویج خواهد کرد و به پیشرفت این فناوری به روشی مسئولانه و پایدار کمک خواهد کرد.

وقتی به بخش بعدی می رویم، این عبارت را به خاطر بسپارید.

BTC price chart for 07/04/2022 on Bitfinex | Source: BTC/USD on TradingView.com

رسانه های اصلی اینتل را مسخره می کنند

از نظر رسانه های جریان اصلی، بیت کوین یا هر چیز مرتبط با آن نمی تواند کاری را به درستی انجام دهد. و این بازار نزولی که ما وارد آن هستیم مهمات عالی را برای حمله به فناوری و بازار میلیارد دلاری اطراف آن به آنها می دهد. خوشبختانه، بیت کوین اهمیتی نمی دهد. در اولین مقاله اصلی در مورد اینتل که تراشه های ASIC Blockscale خود را زودتر از موعد ارسال می کند، ثبت نام شروع می شود با اطلاعات ارزشمند:

Blockscale چند روز قبل از پنجره انتشار اعلام شده قبلی اینتل برای سه ماهه سوم، که از جمعه آغاز می شود، ارسال می شود. حتی اگر این یک شروع کوچک باشد، با این وجود، یک دستاورد برای شرکتی است که در محصولات مختلف، از جمله تراشه‌های سرور Sapphire Rapids و پردازنده‌های گرافیکی Arc مجزا، به‌طور بدنام برنامه‌ریزی نشده است.

فقط تا آن زمان، شروع به غرق شدن در بیت کوینرها و اینتل کنید. آنها با این شروع می کنند:

کارشناسان و مقامات شرکت هشدار می‌دهند که دنیای ارزهای دیجیتال با سوخت بلاک چین در حال ورود به زمستان رمزنگاری است، دوره‌ای که ارزش سکه‌های مجازی سقوط می‌کند و پایین می‌ماند. این آخرین بار بین اوایل سال 2018 و اواسط سال 2020 اتفاق افتاد.

و سپس، آنها 1000 کلمه را به وضعیت بازار اختصاص می دهند به جای بحث در مورد مقاصد SEG اینتل در مصرف انرژی کارآمد. یا استراتژی رونمایی که این شرکت در چند ماه اخیر به نمایش گذاشته است. یا اینکه بیت کوین تنها امید بشریت است.

Featured Image: Blockscale promotional image from this tweet | Charts by TradingView


نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا