ارزهای دیجیتال

اگر مقیاس خاکستری فشار فروش را افزایش دهد بیت کوین تا 10 هزار دلار سقوط می کند؟

بازار کریپتو در هفته گذشته شاهد فشار شدید فروش بوده است، به طوری که بیت‌کوین پایین‌تر از سطح فعلی خود سالانه پایین‌تر بوده است. کریپتو شماره یک از نظر ارزش بازار درگیر فروپاشی صرافی کریپتو FTX و پیامدهای بعدی آن است.

تا لحظه نگارش این مقاله، بیت کوین (BTC) با قیمت 16650 دلار معامله می شود. در 24 ساعت گذشته، کریپتوکارنسی در هفته گذشته با 5 درصد افزایش قیمت، قیمت جانبی را ثبت کرد. سایر ارزهای دیجیتال در 10 ارز برتر بازار، مسیر مشابهی را دنبال می‌کنند و روند نزولی دارند.

روند قیمت BTC در نمودار روزانه به سمت نزولی می رود. منبع: BTCUSDT Tradingview

بازار بیت کوین در معرض خطر نزولی بیشتر است؟

در فروپاشی FTX، بسیاری از شرکت ها مجبور به اعلام ورشکستگی شدند. سرایت در سراسر صنعت نوپا در حال گسترش است، که ممکن است بر بازیگران اصلی، از جمله Grayscale Bitcoin Trust (GBTC)، که توسط گروه ارز دیجیتال (DGC) اداره می شود، تأثیر بگذارد.

پیامدهای FTX بر یکی از زیرمجموعه های DGC، Genesis، وام دهنده ارزهای دیجیتال تأثیر گذاشت. دیروز، این شرکت درخواست های برداشت جدید از مشتریان خود را به دلیل بحران نقدینگی ناشی از سقوط FTX متوقف کرد. شرکت اظهار داشت:

پیش‌فرض 3AC تأثیر منفی بر مشخصات نقدینگی و طول مدت نهاد وام‌دهنده ما Genesis Global Capital گذاشت. از آن زمان، ما کتاب را از خطر انداخته ایم و نمایه نقدینگی و کیفیت وثیقه خود را تقویت کرده ایم (…). FTX آشفتگی بی‌سابقه‌ای در بازار ایجاد کرده است که منجر به درخواست‌های برداشت غیرعادی شده است که بیش از نقدینگی فعلی ما بوده است.

شرکت مادر جنسیس DCG ادعا می کند که تحت تأثیر رویدادهای اخیر قرار نگرفته است. با این حال، گمانه زنی هایی در مورد یک رویداد کاپیتولاسیون احتمالی در شرکت سرمایه گذاری و سایر شرکت های تابعه آن، از جمله GBTC وجود دارد.

یکی از بزرگترین دارندگان بیت کوین در جهان با بیش از 600000 بیت کوین به ارزش بیش از 13 میلیارد دلار و 3 میلیون ETH به ارزش 3.7 میلیارد دلار، اگر Grayscale یا DCG به فروشندگان اجباری تبدیل شوند، بازار کریپتو احتمالاً شاهد افت جدیدی خواهد بود. طبق شایعات به اشتراک گذاشته شده است توسط یکی از اعضای انجمن کریپتو:

ما در حال شنیدن شایعات نیمه معتبری هستیم مبنی بر اینکه جنسیس ممکن است مشکلات پرداخت بدهی داشته باشد (…). ما می دانیم که Grayscale GBTC و ETHE را کنترل می کند نه Genesis. DCG (شرکت مادر جنسیس و گری اسکیل) از جنسیس عقب‌نشینی می‌کند و در صورت وجود مشکل پرداخت بدهی و اگر به اندازه کافی بزرگ باشد، انحلال تراست‌ها ممکن است ضروری باشد.

بعید است که بیت کوین همچنان در حال کاهش باشد

گزارش جداگانه ای از میز معاملات QCP Capital ادعا می کند که Grayscale بعید است که دارایی های بیت کوین خود را نقد کند. این شرکت تحت نظارت کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده (SEC) فعالیت می کند.

QCP Capital معتقد است که SEC بعید است مجوز “بازخرید یکباره برای Genesis برای رفع نیازهای نقدینگی” را صادر کند. این شرکت خاطرنشان کرد:

با وجود تمام مخالفت SEC با GBTC در سال جاری، ما مطمئناً انتظار نداریم که این اتفاق به این زودی رخ دهد. از طرف دیگر، این به معنای شانس کم فشار فروش یکباره BTC از این است.


نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا