ارزهای دیجیتال

انتظارات صعودی از افزایش ادغام اتریوم پس از اعلام Chainlink

به‌روزرسانی آتی بلاک چین اتریوم واکنش‌ها و نظرات مختلفی را در صنعت کریپتو دریافت کرده است. راه اندازی این ارتقا که به عنوان Merge نیز شناخته می شود، قرار است در اوت 2022 انجام شود.

بسیاری از کارشناسان این سیستم اطمینان دارند که ادغام می تواند یک رویداد صعودی باشد که تأثیر مثبتی بر بلاک چین خواهد داشت. اما هنوز نگرانی هایی در مورد هارد فورک های احتمالی پس از ادغام در شبکه وجود دارد.

وقتی صحبت از فضای ارزهای دیجیتال به میان می آید، هر شبکه یک مکانیسم اجماع برای عملیات خود دارد. این همان چیزی است که به اعتبار معاملات و حفظ امنیت اکوسیستم کمک می کند.

همچنین با ایجاد بلوک ها و توکن های جدید، پایداری مثبت شبکه را تضمین می کند. پرطرفدارترین مکانیسم های مورد استفاده، اثبات کار (PoW) و اثبات سهام (PoS) هستند.

بلاک چین اتریوم از مکانیزم PoW استفاده می کند که برای اعتبار سنجی تراکنش نیاز به فرآیند استخراج دارد. این فرآیند به دلیل نیاز به استفاده از ماشین‌های محاسباتی، برق یا انرژی زیادی مصرف می‌کند. همچنین، اکثر معدن‌کاران از سوخت‌های فسیلی برای تولید برق استفاده می‌کنند و از طریق انتشار کربن آلودگی محیطی ایجاد می‌کنند.

اما ادغام یک تغییر بزرگ برای اتریوم است زیرا در نهایت این شبکه از مکانیسم اجماع PoW به PoS تغییر خواهد کرد. علاوه بر این، این گذار مسائل مربوط به ناکارآمدی مصرف انرژی را حل کرده و تهدیدات کربن را در جو کاهش می دهد.

بلاک چین باید برای اعتبارسنجی تراکنش ها و اضافه کردن بلوک های جدید به شرط بندی تکیه کند. اما برخی از عقب‌نشینی‌ها ممکن است به دنبال این گذار باشد.

بیشتر نگرانی ها بر روی هارد فورک ماینرها در شبکه اتریوم متمرکز است. به گفته کوین ژو از Galois Capital، با راه اندازی Merge ممکن است تا سه هارد فورک روی بلاک چین وجود داشته باشد.

نگرانی ها در مورد افزایش هارد فورک های ادغام پست اتریوم

با نزدیک‌تر شدن راه‌اندازی Merge، نگرانی‌های فزاینده‌ای در هارد فورک‌های پس از ادغام وجود دارد. بنیانگذار ترون و صرافی پولونیکس، جاستین سان، متعهد شده است که از هر نوع هارد فورک اتریوم پشتیبانی کند.

با این حال، برای بری سیلبرت، بنیانگذار گروه ارز دیجیتال، پشتیبانی فقط از اتریوم و اتریوم کلاسیک است. او اظهار داشت که از هیچ هارد فورک پس از ادغام در بلاک چین پشتیبانی نمی کند.

شتاب گرفتن اتریوم در شمع روزانه منبع: ETHUSDT Tradingview

Chainlink از سوی خود حمایت خود را از لایه اثبات سهام اتریوم اعلام کرده است. این پروتکل موضع خود را از طریق یک پست وبلاگ علنی کرد. اشاره کرد که هیچ هارد فورکی از بلاک چین اتریوم را تسهیل نمی کند. علاوه بر این، Chainlink تأیید کرد که انتقال اتریوم به PoS یک تصمیم متفق القول توسط جامعه است و با چنین تغییری موافق است.

همچنین، Chainlink در توصیه های خود اشاره کرد که چگونه قراردادهای هوشمند می توانند مشکلات احتمالی پس از ادغام را دور بزنند. با این حال، زمانی که آنها فاقد استراتژی متمایز برای مهاجرت پس از ادغام هستند، باید عملیات آنها متوقف شود.

Featured image from Pixabay and chart from TradingView.ccom

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا