ارزهای دیجیتال

السالوادور و بیت کوین پس از Bukele

این یک سرمقاله نظری توسط جرمی، مشاور فرار به السالوادور است که جامعه‌ای متشکل از متخصصان است که به مهاجران در کسب اقامت و شهروندی در السالوادور کمک می‌کنند.

تماشای بسیاری از مردم که اخیراً از کشور زیبای ما دیدن کرده اند فوق العاده بوده است! آنها عاشق سواحل و جنگل های ما، آتشفشان ها و شفیره های ما می شوند. در نهایت هر توریستی آن لحظه ای را دارد که از خود می پرسد: “آیا واقعاً باید به عقب برگردیم؟” و آنها فقط نیمه شوخی می کنند.

کسانی که به طور جدی به اقامت فکر می کنند، تحقیقات خود را انجام می دهند و مکان های زندگی را بررسی می کنند و شروع به یادگیری کمی بیشتر در مورد سیاست کوچک ترین کشور (غیر جزیره ای) نیمکره غربی می کنند. در نهایت، آنها افراد محلی را پیدا می کنند تا با آنها در مورد اقامت در السالوادور صحبت کنند، و وقتی این کار را انجام می دهند، در هر مکالمه یک سوال مطرح می شود: “وقتی رئیس جمهور بوکله از سمت خود خارج می شود چه اتفاقی می افتد؟ آیا رئیس جمهور بعدی می تواند قانون بیت کوین را تغییر دهد؟»

پاسخ کوتاه منفی است، اما برای درک واقعی محیط سیاسی اینجا ارزش بررسی جزئیات را دارد، زیرا نه تنها به بیت کوین، بلکه به جاه طلبی های گسترده تر مردم سالوادور مربوط می شود.


نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا