ارزهای دیجیتال

افزایش نرخ بهره فدرال رزرو باعث عقب نشینی می شود، آیا بیت کوین به سمت پایان ضعیفی می رود؟

پیشنهاد ویژه

اگر دنبال بهترین سایت برای اعزام دانشجو و مهاجرت به ترکیه با مجوز رسمی می گردی بزن رو دکمه پایین

[button color="primary" size="big" link="https://xn-----ktdc7ac7isag1a19h0lef.com/" icon="" target="true" follow="false"]قیمت لیر ترکیه[/button][button color="primary" size="big" link="https://xn----ymcabzqsu3b0ioa0a.com/" icon="" target="true" follow="false"]اعزام دانشجو[/button][button color="primary" size="big" link="https://xn----ymcabzqsu3b0ioa0a.com/sending-students-to-turkey/" icon="" target="true" follow="false"]تحصیل در ترکیه[/button][button color="primary" size="big" link="https://xn----ymcabzqsu3b0ioa0a.com/immigration-to-turkey/" icon="" target="true" follow="false"]مهاجرت به ترکیه[/button]

بیت کوین از داده های CPI منتشر شده در روز سه شنبه که نشان می داد در نهایت تورم در ایالات متحده کاهش می یابد، به اوج سرخوشی رسیده بود. این دارایی دیجیتال برای اولین بار از زمان سقوط FTX در نتیجه این امر توانسته بود 18000 دلار را تسویه کند. با این حال، اعلامیه FOMC که در روز چهارشنبه دنبال می‌شود، بازار را دوباره در پوسته خود شوکه کرده و قیمت بیت کوین را یک بار دیگر به سمت پایین می‌برد.

قرقره بیت کوین از اعلامیه

حتی با وجود اینکه افزایش نرخ بهره به اندازه موارد قبلی نبود، هنوز هم تا حدودی بر بازار ارزهای دیجیتال تأثیر داشت. درست پس از اعلام این خبر، بیت کوین به بالاترین سطح محلی 18300 دلار رسیده بود و یک بار دیگر به پایین‌تر برگشت. با این حال، چشم انداز کلی نسبت به نشست FOMC در این مدت مثبت باقی می ماند.

دیمیتری ایوانوف، مدیر ارشد مالی CoinsPaid، خاطرنشان می کند که این مثبت بودن با افزایش نرخ بهره که تنها به 50 واحد پایه (BPS) رسید، به وجود آمده است. ایوانوف به NewsBTC گفت: «اکوسیستم ارز دیجیتال با توجه به افزایش نرخ بهره که باعث شد فدرال رزرو آمریکا کمتر تهاجمی تر از گذشته باشد، پرتو مثبت است. این واقعیت که سرمایه گذاران شرکتی با کاهش هزینه استقراض، پول بیشتری در ترازنامه خود خواهند داشت و این می تواند در دارایی های جایگزین مانند بیت کوین سرمایه گذاری شود، مورد توجه ذینفعان صنعت است.

BTC price hovering at $17,600 | Source: BTCUSD on TradingView.com

بیت کوین از آن زمان به سطوحی بازگشته است که قبل از اعلام FOMC روند داشت، اما این چشم انداز مثبت دوباره در بازارهای مالی به آن کمک کرد تا در بیشتر موارد ارزش خود را بالای 17600 دلار حفظ کند.

آیا BTC 2022 را به پایان خواهد رساند؟

در حالی که تنها دو هفته از سال باقی مانده است، نگرانی‌هایی در مورد نحوه بسته شدن دارایی دیجیتال در سال 2022 وجود دارد. تا کنون، حرکت ضعیف قابل توجهی در بازار وجود داشته است که تحت تأثیر سطوح بالای تورم قرار گرفته است زیرا فدرال رزرو در موضع خود تندرو باقی مانده است. تا تورم در طول زمان به 2 درصد برسد.

ایوانوف همچنین در اظهارات خود به این موضوع اشاره می‌کند و می‌گوید: «اینکه فدرال‌رزروها افزایش نرخ بهره خود را کاهش دادند به معنای کاهش تورم نیست». با این حال، CoinsPaid CMO معتقد است که بیت کوین می‌تواند ارزش بیشتری را در مقایسه با ارزهای فیات حفظ کند، زیرا پول‌های نهادی بیشتری آزاد می‌شوند تا احتمالاً وارد بازار ارزهای دیجیتال شوند.

اگر بازار چشم انداز مثبت خود را حفظ کند، احتمال رشد بیشتر قیمت بیت کوین در طول زمان وجود دارد. ایوانوف همچنین به پایان سال از دید مثبت تری نگاه می کند و افزایش 4.5 درصدی را برای دارایی دیجیتال پیش بینی می کند. همانطور که هست، بیت کوین آماده غلبه بر آخرین لغزش منفی و بهره مندی از این اقدام اخیر فدرال رزرو است و ما می توانیم تا پایان سال شاهد افزایش قیمت فراتر از 18500 دلار باشیم.

تصویر برجسته از Medium، نمودار از TradingView.com

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا