ارزهای دیجیتال

افزایش نرخ بهره فدرال رزرو باعث انحلال بیش از 330 میلیون دلار ارز دیجیتال شد

جلسه FOMC که در روز چهارشنبه برگزار شد و نتایج بعدی آن عمیقاً بر وضعیت بازار ارزهای دیجیتال تأثیر گذاشت. با توجه به نوسانات بزرگ قیمت در طول جلسه و پس از آن، حجم نقدینگی به سرعت در بازار افزایش یافت. ده‌ها هزار معامله‌گر در جریان آتش‌سوزی گرفتار شدند که بزرگترین روند انحلال در چند ماه گذشته است.

انحلال ارزهای دیجیتال به 330 میلیون دلار می رسد

روز چهارشنبه، فدرال رزرو اعلام کرده بود که نرخ بهره را 0.75 واحد دیگر افزایش می دهد. این تصمیم مستقیماً بر بازار کریپتو و همچنین بازارهای کلان گسترده‌تر تأثیر گذاشت و باعث شد که قیمت بیت کوین قبل از بهبودی سریع حدود 8 درصد سقوط کند.

این کاهش باعث نقدینگی های گسترده در سراسر بازار شد. تا پنجشنبه، کل انحلال در بازار کریپتو از 330 میلیون دلار گذشت و بیش از 88000 معامله‌گر تحت تأثیر قرار گرفتند. با توجه به کاهش، معامله گران لانگ بدیهی است که بیشترین آسیب را متحمل شده اند، اما از آنجایی که قیمت نیز بهبود شدیدی را تجربه کرده بود، معامله گران کوتاه مدت نیز به شدت آسیب دیدند.

Liquidations cross $330 million | Source: Coinglass

از 336 میلیون دلار انحلال ثبت شده در روز گذشته، 58.96 درصد مربوط به معامله گران بلند مدت بوده است، به این معنی که 138.13 میلیون دلار از نقدینگی های کوتاه مدت بوده است. بزرگترین انحلال واحد از صرافی Okex با یک معامله به ارزش 3.13 میلیون دلار در جفت BTC-USDT-SWAP انجام شد.

اتریوم حرف اول را می زند

در زمان‌های اخیر، پس از ارتقای موفقیت آمیز دارایی دیجیتال از اثبات کار به اثبات سهام، تمرکز بر اتریوم بوده است. این توجه افزایش یافته عملکرد ارز دیجیتال و معامله گران آن را در چند وقت اخیر نیز تقویت کرده است.

انحلال‌های اتریوم تقریباً نیمی از 336 میلیون دلار انحلال‌های ثبت شده در سراسر بازار ارز دیجیتال در یک دوره 24 ساعته را تشکیل می‌دهند. با انحلال 117.73 هزار ETH، در این مدت به ارزش دلاری 151.45 میلیون دلار رسید.

نمودار ارزش کل بازار کریپتو از TradingView.com

Market cap at $884 billion | Source: Crypto Total Market Cap on TradingView.com

در مقابل، ارز دیجیتال پیشرو، بیت کوین، در مجموع 5.50 هزار بیت کوین نقد شده در این بازه زمانی به ارزش 105.31 میلیون دلار ثبت کرد. این بدان معنی است که حجم انحلال اتریوم حدود 50٪ بیشتر از BTC است.

XRP توکن دیگری بود که با انحلال‌های گسترده مواجه شد، هرچند در مقایسه با بیت‌کوین و اتریوم به میزان کمتری. XRP 9.77 میلیون دلار حجم داشت، در حالی که SOL و ETC به ترتیب به 6.73 و 5.61 میلیون دلار رسیدند. تمام ارزهای دیجیتال دیگر با حجم نقدینگی زیر 5 میلیون دلار مواجه شدند.

Featured image from The World Economic Forum, chart from TradingView.com

دنبال کردن بهترین Owie در توییتر برای بینش های بازار، به روز رسانی ها، و گاه به گاه توییت های خنده دار…


نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا