ارزهای دیجیتال

اعضای کنفرانس فدرال رزرو به این نتیجه رسیدند که دارایی های دیجیتال تهدیدی برای سلطه دلار نیستند – وبلاگ کافه تریدر – اخبار، مقالات و منابع ارزهای دیجیتال

اعضای کنفرانس فدرال رزرو به این نتیجه رسیدند که دارایی های دیجیتال تهدیدی برای سلطه دلار نیستند - وبلاگ کافه تریدر - اخبار، مقالات و منابع ارزهای دیجیتال 3

خوراکی های کلیدی:

  • بانک مرکزی ایالات متحده میزبان یک کنفرانس افتتاحیه نقش های بین المللی دلار آمریکا ماه گذشته
  • بر اساس گزارش کنفرانس منتشر شده در روز سه شنبه، اعضای میزگرد در مورد نقش دلار آمریکا و اینکه چگونه دارایی های دیجیتال خصوصی و CBDC ها می توانند نقش USD را در آینده شکل دهند، بحث کردند.
  • اعضای پانل توافق کردند که مرتبط بودن دارایی های دیجیتال با ارزش دلار آمریکا می تواند موقعیت آن را به عنوان غالب ترین ارز در میان مدت تقویت کند.

فدرال رزرو کنفرانس افتتاحیه خود را در مورد نقش بین المللی دلار برگزار کرده است

در ماه ژوئن، فدرال رزرو (فدرال رزرو) میزبان اولین کنفرانس خود بود که صرفاً بر نقش جهانی دلار آمریکا متمرکز بود. روز دوشنبه، نوشته‌ای درباره این کنفرانس منتشر شد که بینش‌های جالبی در مورد مواضع محققان، سیاست‌گذاران و کارشناسان برتر بازار در مورد «نقش در حال تحول دلار آمریکا» ارائه می‌دهد.

اعضای پنل دعوت شده توسط هیئت مدیره فدرال رزرو و بانک فدرال رزرو نیویورک در نشست ژوئن درباره تعدادی از موضوعات از جمله نقش دارایی های دیجیتال و ارزهای دیجیتال بانک مرکزی (CBDC) در رابطه با دلار بحث کردند.

در طی یک میزگرد در مورد CBDC ها – که توسط Lorie K. Logan، یکی از سازمان دهندگان اصلی واکنش فدرال رزرو به همه گیری COVID-19 مدیریت شد – شرکت کنندگان توافق کردند که اجرای دلار دیجیتال “به تغییرات شدید در اکوسیستم ارز جهانی.” اعضای پانل اضافه کردند که توسعه CBDC ها تمایل دارد بر “بخش های خرده فروشی داخلی” متمرکز شود، که نباید با دلار به عنوان ارز غالب در بانکداری بین المللی تداخل داشته باشد.

اعضای کنفرانس همچنین به دارایی‌های دیجیتال خصوصی پرداختند و به این نتیجه رسیدند که آنها – مانند CBDCها – تهدید مستقیمی برای هژمونی دلار نیستند.

در بخشی از این نوشته آمده است: «چشم‌انداز فعلی برای دارایی‌های دیجیتال بیشتر بر سرمایه‌گذاران خرد برای اهداف سفته‌بازی متمرکز است و حرکت به سمت سرمایه‌گذاران نهادی به دلیل فقدان یک چارچوب نظارتی محدود شده است.»

جالب توجه است که اعضای پانل به این نتیجه رسیدند که تا زمانی که دارایی های دیجیتال به دلار مرتبط باشند، می توانند موقعیت دلار را به عنوان غالب ترین ارز در میان مدت تقویت کنند.

در اوایل سال جاری، فدرال رزرو یک مقاله تحقیقاتی در مورد دوام CBDC مبتنی بر USD منتشر کرد. در آن زمان، فدرال رزرو نوشت که به اصطلاح دلار دیجیتال به حفظ موقعیت دلار به عنوان ارز ذخیره جهانی کمک می کند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا