ارزهای دیجیتال

استیبل کوین‌ها به صرافی‌های نقطه‌ای سرازیر می‌شوند، برای رالی کریسمس بیت کوین سوخت؟

پیشنهاد ویژه

اگر دنبال بهترین سایت برای اعزام دانشجو و مهاجرت به ترکیه با مجوز رسمی می گردی بزن رو دکمه پایین

[button color="primary" size="big" link="https://xn-----ktdc7ac7isag1a19h0lef.com/" icon="" target="true" follow="false"]قیمت لیر ترکیه[/button][button color="primary" size="big" link="https://xn----ymcabzqsu3b0ioa0a.com/" icon="" target="true" follow="false"]اعزام دانشجو[/button][button color="primary" size="big" link="https://xn----ymcabzqsu3b0ioa0a.com/sending-students-to-turkey/" icon="" target="true" follow="false"]تحصیل در ترکیه[/button][button color="primary" size="big" link="https://xn----ymcabzqsu3b0ioa0a.com/immigration-to-turkey/" icon="" target="true" follow="false"]مهاجرت به ترکیه[/button]

داده‌های زنجیره‌ای نشان می‌دهد که تعداد تراکنش‌های استیبل کوین که به صرافی‌های نقطه‌ای انجام می‌شوند اخیرا افزایش یافته است، چیزی که می‌تواند به افزایش نرخ کریسمس بیت‌کوین کمک کند.

سپرده‌های استیبل کوین به صرافی‌های نقطه‌ای اخیراً تقاضای فزاینده‌ای را نشان داده‌اند

همانطور که توسط یک تحلیلگر در یک پست CryptoQuant اشاره شده است، اخیراً تقاضای فزاینده ای در مبادلات نقطه ای وجود داشته است. شاخص مربوطه در اینجا “تراکنش های سپرده گذاری صرافی استیبل کوین” است که تعداد کل نقل و انتقالات مربوط به این توکن های متصل به مبادلات را که به سمت صرافی ها می روند، اندازه گیری می کند.

سرمایه گذاران معمولاً هر زمان که بخواهند از نوسانات مرتبط با سکه هایی مانند بیت کوین فرار کنند، از استیبل کوین ها استفاده می کنند. هنگامی که دارندگان احساس کنند که قیمت ها برای ورود مجدد به این بازارهای نوسان مناسب است، اصطبل های انباشته شده خود را به صرافی ها منتقل می کنند تا آنها را به ارز دیجیتال مورد نظر خود مبادله کنند. بنابراین، مقدار زیادی از این توکن‌ها که وارد صرافی‌ها می‌شوند می‌توانند به عنوان فشار خرید برای سایر بازارها عمل کنند و در نتیجه اثر صعودی بر قیمت بیت‌کوین و سایر دارایی‌ها داشته باشند.

برخلاف معیار جریان ورودی معمولی، که به سادگی کل مبلغ ورودی به صرافی ها را اندازه گیری می کند، این شاخص ایده ای در مورد تقاضای واقعی در بازار ارائه می دهد، زیرا نقل و انتقالات فردی را محاسبه می کند، که نمی تواند توسط تعداد کمی از سرمایه گذاران بزرگ افزایش یابد زیرا تعداد تراکنش های آنها ممکن است افزایش یابد. بسیار کمتر از مقادیر ورودی آنها باشد.

اکنون، در اینجا نموداری وجود دارد که روند این معیار و همچنین نمودار مخالف را نشان می دهد که تراکنش های برداشت را پیگیری می کند:

The value of the metric seems to have increased in recent days | Source: CryptoQuant

همانطور که نمودار بالا نشان می دهد، متریک تراکنش های سپرده گذاری استیبل کوین اخیراً رشد خاصی داشته است و در همان زمان، تراکنش های برداشت کاهش یافته است. این بدان معناست که در حال حاضر تقاضا برای خرید با اصطبل ها وجود دارد، در حالی که علاقه زیادی برای خروج از بازارهای نوسان با استفاده از این توکن های فیات وجود ندارد.

چنین وضعیتی برای قیمت بیت کوین در چند ماه گذشته صعودی بوده است، همانطور که نمونه های قبلی این روند در نمودار نمایش داده می شود. این کوانت خاطرنشان می‌کند: «با روند صعودی تعداد سپرده‌های استیبل کوین و روند نزولی تعداد برداشت‌های استیبل کوین، رویدادهای کاپیتولاسیون ممکن است به پایان برسد».

این تحلیلگر معتقد است که این جریان های ورودی می تواند به افزایش جدیدی دامن بزند و گفت: «چنین افزایشی در احساسات سرمایه گذاران خرد می تواند به طور بالقوه منجر به افزایش کریسمس شود». اکنون باید دید که آیا این جریان های استیبل کوین این بار برای قیمت سازنده خواهند بود یا خیر.

نمودار قیمت بیت کوین

Looks like BTC has observed a decline in the last few days | Source: BTCUSD on TradingView

در زمان نگارش این مقاله، قیمت بیت کوین در حدود 16900 دلار شناور است که در هفته گذشته 1 درصد کاهش یافته است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا