ارزهای دیجیتال

استفاده از بلاک چین برای تسهیل جمع آوری داده ها و تشویق رفتارهای مثبت

مطالعه جدید نقش جمع‌آوری داده‌های مبتنی بر بلاک چین و مشوق‌های رمزنگاری را در بهبود نتایج بیماران بررسی می‌کند.

MMUST، دانشگاه برتر فناوری و نوآوری در کنیا، و Immunify.Life، یک اکوسیستم مراقبت بهداشتی متحول کننده و خودپایدار که توسط بلاک چین ایمن شده است، وارد مشارکتی شده اند که از توان علمی و تحقیقاتی MMUST و زیرساخت های فناوری پیشرفته Immunify.Life استفاده می کند. برای رسیدگی به موضوع جمع آوری داده های ضعیف بیمار، عود بیماران، و انگیزه های نادرست با تمرکز خاص بر بیماران HIV مثبت در کنیا.

در مطالعه ابتکاری جدید، دانشگاه علم و فناوری Masinde Muliro (MMUST) و Immunify.Life از فناوری بلاک چین برای طراحی مجدد فرآیندهای ضبط، انتقال، و به اشتراک گذاری داده های سلامت و همچنین مشوق های درمانی برای بهبود نتایج سلامت بیماران HIV مثبت استفاده خواهند کرد. در کنیا

این یک تلاش مشترک 5 ساله خواهد بود و هدف اصلی آن بهبود نتایج بیماران و تقویت عملکرد سیستم مراقبت های بهداشتی کنیا است. MMUST و Immunify با طراحی دقیق مطالعات بالینی در مناطق مختلف کنیا و پرداختن به چالش‌های کلیدی مراقبت‌های بهداشتی که برخی از آسیب‌پذیرترین جمعیت‌های کشور با آن مواجه هستند. تحت درمان قرار می گیرند و به رژیم های مراقبتی خود پایبند هستند.

یکی از ویژگی های کلیدی اولین مطالعه – که در ماه اوت آغاز می شود – استفاده از سیستم پاداش نمادین Immunify.Life در بهبود تبعیت از درمان در بیماران HIV/AIDS خواهد بود. همه تأییدیه‌های مربوطه (به ویژه از کمیته اخلاق نهادی و کمیسیون ملی علم، فناوری و نوآوری) برای استفاده از پلت فرم فناوری Immunify.Life برای این مطالعه به MMUST اعطا شده است.

در حالی که کنیا به تعدادی از اهداف UNAID 2020 HIV دست یافته است، این کشور هنوز راه درازی در پیش دارد، به ویژه در زمینه های ART موثر و پایدار (درمان ضد ویروسی – درمان اولیه HIV/AIDS). حدود 70 درصد از بزرگسالان مبتلا به HIV در کنیا به درمان دسترسی دارند، اما پوشش درمانی برای کودکان زیر 15 سال کمتر و حدود 60 درصد است. در شهرستان کاکامگا که در آن مطالعه MMUST و Immunify.Life انجام خواهد شد، میزان شیوع، عفونت و عود بالایی برای مردان، زنان و کودکان وجود دارد که آن را به مکان مناسبی برای یک مطالعه جامع و با داده فشرده درباره HIV/AIDS تبدیل می‌کند. و چالش‌های اجتماعی-اقتصادی، سیاست‌گذاری و مرتبط با آن که مردم را از دریافت درمان‌های موجود باز می‌دارد.

اهداف مطالعه

هدف اولیه مطالعه اول، بررسی اثربخشی مشوق‌ها و سیستم‌های ردیابی بدون کاغذ بر نتایج درمان HIV در محیط اقتصادی-اجتماعی پایین شهرستان کاکامگا است. اهداف دیگر مطالعه عبارتند از:

  • آزمایش اثربخشی جوایز رمزی مبتنی بر رمزگذاری بر پایبندی به درمان HIV/AIDS در میان بیماران مشکوک به شکست درمان در شهرستان کاکامگا؛
  • ارزیابی تأثیر سیستم‌های پاداش رمزی بر ارائه‌دهندگان مراقبت‌های بهداشتی؛
  • شناسایی عوامل اجتماعی-اقتصادی که مانع ماندن بیماران HIV با شکست های مشکوک در درمان می شود.
  • توسعه و آزمایش یک سیستم یکپارچه مبتنی بر ابر برای بهبود تبعیت از درمان بیماران HIV/AIDS مشکوک به شکست درمان.

مطالعه نتایج درمان HIV فرصتی عالی برای MMUST، Immunify.Life و دیگر شرکا و سازمان‌های رسمی مانند رهبران سیاست‌های مراقبت بهداشتی کنیا و استراتژیست‌ها برای انجام آزمایشی در دنیای واقعی از اثربخشی پاداش‌های مبتنی بر رمزنگاری و داده‌های مبتنی بر بلاک چین است. ثبت و به اشتراک گذاری در میزان تبعیت از درمان HIV. فن‌آوری‌های موجود این قدرت را دارند که پایبندی به درمان را به میزان قابل توجهی بهبود بخشند و بیماران، جوامع و کل کشورها را توانمند کنند، و این مطالعه امیدوار است بدون تردید مزایای یک رویکرد یکپارچه مبتنی بر بلاک چین برای مقابله با برخی از مهم‌ترین مشکلات سلامت جهان را ثابت کند. چالش ها.

دانشگاه علم و فناوری Masinde Muliro یک دانشگاه فناوری محور و نوآور در کنیا است. با حدود 17000 دانشجوی ثبت نام شده، دانشگاه بر همکاری بین المللی تمرکز دارد. این سازمان با یک سازمان غیردولتی به نام صندوق نجات کودکان (Save the Children Fund) که 25000 نفر در 117 کشور پرسنل دارد، مشارکت دارد.

تیم Immunify.Life می‌گوید ماموریت آن «تغییر چشم‌انداز مدیریت سلامت و استفاده از داده‌ها» از طریق تقویت سیستم‌های بهداشت جهانی و دسترسی به داده‌های سلامت «از طریق ابزار جمع‌آوری داده‌های انگیزشی توسعه‌یافته برای ثبت بیماری Immunify.Life» است. این سازمان امیدوار است با گسترش پایگاه بیماران خود از طریق همکاری با نهادهای مختلف دولتی، سازمان‌های غیردولتی و اهداکنندگان، مقیاسی ارگانیک داشته باشد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا