ارزهای دیجیتال

ارزش 185 میلیون دلار توکن های AXS که قرار است باز شوند، زمان آن رسیده است که از Axie Infinity خارج شوید؟

Axie Infinity (AXS) پیشروترین اکوسیستم بازی برای کسب درآمد در فضای کریپتو است و از زمان انتشار تا کنون این عنوان را حفظ کرده است. ارز دیجیتال بومی آن، AXS، از زمانی که بازار نزولی در کنار سایر دارایی‌های دیجیتال در فضا شروع شد، شاهد افزایش قیمت آن در بازار بوده است. با این حال، به نظر می رسد که کاهش قیمت AXS به پایان خود نرسیده است زیرا قرار است توکن های بیشتری در روز دوشنبه، 24 اکتبر به بازار عرضه شوند.

21.5 میلیون توکن در راه است

درست مانند بسیاری از پروژه‌های دیگر در فضای کریپتو، Axie Infinity (AXS) نیز از یک زمان‌بندی واگذاری استفاده می‌کند که در آن توکن‌ها در زمان‌های خاص باز می‌شوند. این تا حدی برای کنترل میزان عرضه توکن ها در بازار و اطمینان از ارزشمند ماندن دارایی دیجیتال است.

آخرین رویداد بازگشایی برای Axie Infinity در واقع در روز دوشنبه اتفاق می افتد که بیش از 21.5 میلیون توکن در گردش خواهد بود. عرضه فعلی AXS در گردش 103 میلیون است و باز کردن توکن تقریباً 8٪ از کل عرضه AXS را تشکیل می دهد. ارزش کل 21.5 میلیون توکن بازگشایی شده با توجه به قیمت های فعلی، 185.3 میلیون دلار است.

تمام توکن‌هایی که در روز دوشنبه باز می‌شوند نیز از تخصیص تعیین‌شده پیروی می‌کنند که از تیمی تا پاداش‌های شرط‌بندی را شامل می‌شود. از مجموع 21.5 میلیون، 26.6 درصد (5.7 میلیون) برای تیم ارسال می شود. این مبلغ به حدود 57 میلیون دلار از ارزش کل می رسد. مشاوران و سرمایه گذاران در دور فروش خصوصی مجموعاً 45 میلیون دلار به آنها تعلق خواهد گرفت.

8% of AXS supply set to be unlocked | Source: Token Unlocks

بقیه توکن ها، که تقریباً نیمی از بازگشایی توکن آینده است، به سمت سرویس دهی به اکوسیستم Axie Infinity خواهند رفت. این به شکل پاداش دادن، بازی برای کسب جوایز و سایر سرمایه‌های اکوسیستم خواهد بود.

زمان خروج از Axie Infinity؟

درست مانند هر دارایی، Axie Infinity نیز در چارچوب قوانین عرضه و تقاضا عمل می کند. قیمت دارایی دیجیتال به دلیل ادامه بازار کریپتو در حال کاهش است و عرضه توکن بیشتر در بازار به قیمت آن کمک نمی کند. این امر به‌طور قابل‌توجهی منجر به نگرانی‌هایی در میان سرمایه‌گذاران در توکن شده است.

نمودار قیمت Axie Infinity (AXS) از TradingView.com

AXS trending at $8.6 | Source: AXSUSD on TradingView.com

با توجه به این موضوع، الکساندر لئونارد لارسن، بنیانگذار و مدیر عامل Axie Infinity، به توییتر برای توضیح اینکه باز کردن قفل به این معنی نیست که همه توکن ها وارد گردش می شوند. لارسن توضیح می‌دهد که توکن‌های قفل‌شده از staking، P2E، مشاوران و صندوق اکوسیستم به یکباره باز نمی‌شوند. اما در عوض، “آنها از یک برنامه صدور جداگانه پیروی می کنند که انعطاف پذیرتر است و می تواند بر اساس شماره کاربران تنظیم شود.”

این امر مقدار قابل توجهی از عرضه را حذف می کند که در غیر این صورت بازار را سیل می کند. با این حال، هنوز توکن هایی وجود دارد که برای سرمایه گذاران خصوصی (20 میلیون دلار) عرضه می شوند، که می توانند هر زمان که بخواهند توکن های خود را در بازار تخلیه کنند.

فشار فروش روی AXS به دلیل عرضه جدید مورد انتظار افزایش یافته است. طبق داده‌های Coinmarketcap، در هفت روز گذشته، قیمت این ارز دیجیتال بیش از 21 درصد کاهش یافته است و در 24 ساعت گذشته در زمان نوشتن این مقاله، 2.20 درصد کاهش یافته است تا به قیمت 8.65 دلار معامله شود.

Featured image from CoinGeek, chart from TradingView.com

دنبال کردن بهترین Owie در توییتر برای بینش های بازار، به روز رسانی ها، و گاه به گاه توییت های خنده دار…


نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا