ارزهای دیجیتال

ارزش بازار سلسیوس به دلیل ورشکستگی شرکت، 86 درصد بر اساس سال به امروز سقوط می کند.

پیشنهاد ویژه

اگر دنبال بهترین سایت برای اعزام دانشجو و مهاجرت به ترکیه با مجوز رسمی می گردی بزن رو دکمه پایین

[button color="primary" size="big" link="https://xn-----ktdc7ac7isag1a19h0lef.com/" icon="" target="true" follow="false"]قیمت لیر ترکیه[/button][button color="primary" size="big" link="https://xn----ymcabzqsu3b0ioa0a.com/" icon="" target="true" follow="false"]اعزام دانشجو[/button][button color="primary" size="big" link="https://xn----ymcabzqsu3b0ioa0a.com/sending-students-to-turkey/" icon="" target="true" follow="false"]تحصیل در ترکیه[/button][button color="primary" size="big" link="https://xn----ymcabzqsu3b0ioa0a.com/immigration-to-turkey/" icon="" target="true" follow="false"]مهاجرت به ترکیه[/button]

سرمایه‌گذاران در استارت‌آپ ورشکسته وام‌دهنده ارزهای دیجیتال سلسیوس، هفته‌ها پس از اعلام ورشکستگی شرکت، همچنان در حال ضرر دادن هستند. برداشت مشتری متوقف شده بود.

سقوط ارزش بازار Celcius 86٪

با بدتر شدن مشکلات شرکت، سرمایه‌گذاران وارد عمل شده‌اند تا تجربیات خود را پس از توقف برداشت و درخواست ورشکستگی متعاقب آن بیان کنند. یکی از کاربران که تمام پول زندگی خود را در درجه سانتیگراد قرار داده بود همه چیز را از دست داد.

عدم اطمینان در مورد زمان بازگشت کسب و کار به طور معمول شرایط را برای سرمایه گذاران آسیب دیده پیچیده تر می کند. حتی اگر سلسیوس نسبت به اجازه برداشت ابراز خوش بینی کرد، آخرین تحولات همچنان امید سرمایه گذاران را از بین می برد.

همچنین به نظر می‌رسد که موضوع این شرکت در جریان خروج سرمایه قابل توجه CEL نقشی داشته است. طبق گزارش CoinMarketCap، ارزش بازار CEL از سال 2022 تا به امروز 85.84 درصد کاهش یافته است، از 1.06 میلیارد دلار در 1 ژانویه به 0.15 میلیارد دلار در 14 جولای.

CEL market cap YTD. Source: CoinMarketCap

علی‌رغم تلاش‌های دارندگان سلسیوس برای بازگرداندن ارز دیجیتال به بالاترین حد خود در تلاش برای نجات شرکت در حال مبارزه، این توکن متحمل ضررهای زیادی شده است.

به عنوان مثال، در 4 ژوئیه، فعالیت جامعه CEL دستاوردهای مضاعفی داشت.

مطالب مرتبط | تورم به بالاترین حد خود در ۴۰ سال اخیر رسید، آیا بیت کوین و اتریوم دوباره سقوط خواهند کرد؟

جامعه ای از مشکلات

اوایل صبح چهارشنبه، وام دهنده ارزهای دیجیتال بیانیه ای مطبوعاتی منتشر کرد که نشان داد دادخواست فصل 11 را به دادگاه ورشکستگی منطقه جنوبی نیویورک ارسال کرده است. الکس ماشینسکی، مدیرعامل این شرکت در بیانیه ای اعلام کرد که این پرونده “انتخاب درستی” برای کسب و کار است.

پس از محدود کردن برداشت مشتری به دلیل شرایط سخت بازار که بر نقدینگی تأثیر گذاشت، سلسیوس در اوایل ماه گذشته با مشکل مواجه شد. این شرکت در 13 ژوئیه اعلام ورشکستگی کرد، اگرچه قبلاً به کاربران گفته بود که در تلاش است به فعالیت های عادی خود بازگردد.

مدیرعامل خاطرنشان کرد:

“من مطمئن هستم که وقتی به تاریخچه سلسیوس نگاه می کنیم، این لحظه را به عنوان یک لحظه تعیین کننده خواهیم دید که در آن اقدام با عزم و اطمینان به جامعه خدمت کرده و آینده شرکت را تقویت می کند.”

طبق بیانیه مطبوعاتی، سلسیوس 167 میلیون دلار ذخیره نقدی دارد و قصد دارد به فعالیت خود ادامه دهد.

مشتریان سلسیوس نظرات خود را در پاسخ به تشکیل پرونده ورشکستگی بیان کرده اند. یکی از محبوب‌ترین پست‌ها در یک ساب‌ردیت که به این شرکت اختصاص داده شده است، فهرستی از شماره‌های خط تلفن خودکشی را شامل می‌شود. ساعاتی پس از انتشار پیام سلسیوس، کاربری در تاپیک دیگری با عنوان «من خودکشی می کنم» مشکلات خود را باز کرد.

درجه سانتیگراد

CEL/USD trades at $0.7. Source: TradingView

واکنش های متعدد به درجه سانتیگراد پست توییتر مشتریان ادعا می کنند که دسترسی به پس انداز زندگی خود را در نتیجه تعلیق برداشت از شرکت از دست داده اند. من یک پدر و مادر تنها هستم. در نتیجه مسیر زندگی من تغییر خواهد کرد. یک نفر در توییتی نوشت: «احساس تهوع دارم. “لطفا اجازه دهید از کسی یک طناب قرض بگیرم. شخص دیگری اضافه کرد: «سلتیک برای من نیز ورشکستگی کرد. شخص دیگری توضیح داد که چگونه دادن پول به کسب و کار باعث شد “تقریباً همه چیز را از دست بدهند”.

مشکلات درجه سانتیگراد نیز با شکایتی که توسط یکی از کارمندان سابق مطرح شده است، بدتر شده است که ادعا می‌کرد این شرکت یک طرح پونزی بوده و تضمین‌های کافی برای سرمایه‌گذاری مشتری ندارد.

قابل ذکر است، وویجر، یکی دیگر از وام دهندگان ارزهای دیجیتال، پس از متحمل شدن زیان های بزرگ، برای حفاظت از ورشکستگی فصل 11 اقدام کرد و سلسیوس را به سومین پردازنده ارزهای دیجیتال تبدیل کرد که این کار را در یک ماه انجام می دهد. در میان شرایط نامنظم بازار، Three Arrows Capital نیز برای حمایت از ورشکستگی اقدام کرد.

مطلب پیشنهادی | Quant (QNT) دستاوردهای روزهای گذشته را ثبت می‌کند – یک رشد کوتاه‌مدت در محل؟

Featured image from Shutterstock, chart from TradingView.com and CoinMarketCap


نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا