ارزهای دیجیتال

ارزش بازار بیت کوین در ماه گذشته بیش از 120 میلیارد دلار کاهش یافت – چقدر بیشتر می تواند از دست بدهد؟

ارزش بازار بیت کوین کاهش یافت و در پایان ماه می تقریباً 605 میلیارد دلار بود. بیت کوین در حال حاضر به دلیل وضعیت نزولی بازار، زیر مرز 50000 دلار معامله می شود.

ماه گذشته، بیت کوین با سقوط بازار کریپتو به یک پالپ خونین تبدیل شد و باعث کاهش ارزش بازار کریپتوهای برتر شد. و این فقط کریپتو نیست که بیشترین ضربه را متحمل شد. سایر ارزهای رمزپایه محبوب نیز همین سرنوشت را داشتند.

اما اگر به بخش های خوب یک وضعیت بد نگاه کنید، بیت کوین از نظر ارزش بازار در ژوئن 2022 پادشاه باقی می ماند. این سکه در ماه می با ارزش بازار 605.8 میلیارد دلار به پایان رسید.

اگر آمار ژوئن را با ارزش بازار روز اول ماه می BTC مقایسه کنید، خواهید دید که چگونه 17٪ کاهش یافته است. ارزش معاملاتی اول ماه می ارزش بازار 732 میلیارد دلار و حجم معاملاتی متناسب با 27 میلیارد دلار داشت.

مطلب پیشنهادی | انجمن کریپتو تا پایان ژوئن نزدیک به 80 درصد رشد اتریوم را مشاهده می کند

بیت کوین صعودی می ماند

بیت کوین بیش از 50 درصد از ارزش خود را کاهش داده بود، که در نوامبر 2021 قبل از اینکه بازار کریپتو به سمت پایین حرکت کند، به بالاترین حد خود رسیده بود. سقوط آن سپس با سقوط Terra همراه شد که صنعت کریپتو را بیش از پیش ناتوان کرد.

احساسات صعودی یا تضعیف شده باعث ایجاد ترس و عدم اطمینان در بین سرمایه گذاران شده است. بسیاری از سرمایه گذاران وحشت کردند و پول خود را برداشت کردند.

هر دو بیت کوین و اتریوم، دو دارایی دیجیتال پیشرو در بازار کریپتو، از نوامبر سال 2021 بیش از 40 درصد سقوط کرده اند. قیمت بیت کوین در چند ماه گذشته بسیار نوسان بوده است و سرمایه گذاران این آشفتگی را احساس می کنند.

از طرف دیگر، با تعیین قیمت ارزهای دیجیتال روی 29000 دلار، اعتماد سرمایه‌گذاران با این تسلی که کریپتو به نوعی تثبیت شده است، احیا شده است.

نوسانات بیشتر در ماه های آینده؟

از سوی دیگر، کارشناسان معتقدند بیت کوین در ماه های آینده با نوسانات بیشتری مواجه خواهد شد. متأسفانه، کل ارزش بازار ارزهای دیجیتال طی دو ماه گذشته تا 43 درصد کاهش یافته است. اما، زمانی که معیارهای خاصی برآورده شد، این امید وجود دارد که بازار شکوه از دست رفته را بازیابد.

بازار کریپتو نزولی بازاری نیست که سرمایه‌گذاران بخواهند در آن سرمایه‌گذاری کنند، اما شما باید خوبی‌ها را با بدی‌ها در فضای کریپتو بپذیرید. موضع نزولی مزایای خود را دارد زیرا به سرمایه گذاران زمان بیشتری می دهد تا سرمایه گذاری های خود را ارزیابی کنند و پروژه های دیگری را که می توانند پس از افزایش مجدد قیمت ها بالا بروند بررسی کنند.

مطلب پیشنهادی | بیت کوین اولین شمع سبز هفتگی را در 3 ماه ثبت می کند – شروعی برای یک گاو نر؟

افتتاحیه بیت کوین در 1 می به 37713 دلار افزایش یافت و با بالاترین قیمت ماهانه 39789 دلار افزایش یافت. با این حال، در 12 می با قیمت 26,350 دلار در 12 می تست شد، قبل از اینکه ماه می را با قیمت معاملاتی 31,792 دلار بسته شود.

این به BTC کاهش 15 درصدی بین آمار افتتاح و بسته شدن قیمت BTC در ماه می می دهد.

Featured image from Nairametrics, chart from TradingView.com

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا