ارزهای دیجیتال

ارتقای اتریوم بلاتریکس ETH را روزانه تقریباً 7 درصد افزایش می دهد

مسیر ارتقای پیشگامانه اتریوم مملو از مسائل مختلفی بوده است. از مرحله تولید ایده، توسعه دهندگان تلاش زیادی برای پروژه انجام داده اند. از زمانی که تیم به ارتقاء Bellatrix رسیده است، این سفر کوتاه تر می شود.

پیش از این، بنیاد اتریوم قبلاً جامعه را برای ارتقاء آماده کرده بود. آنها تاریخ Bellatrix را 6 سپتامبر در ساعت 11:34؛47 صبح UTC به اشتراک گذاشتند. پس از این رویداد امروز، انتظار می رود Merge بین 13 تا 15 سپتامبر راه اندازی شود.

مطالب مرتبط: افزایش 11 درصدی MANA با تلاش خریداران برای بازیابی

Bellatrix آخرین ارتقایی است که قبل از Merge ارائه می شود. از آنجایی که این رویداد قرار است امروز، 6 سپتامبر برگزار شود، انتظارات و خوش بینی ها بر قیمت ETH تأثیر گذاشته است. این سکه از مرز 1500 دلار عبور کرده و به 1665 دلار رسیده است.

قیمت اتریوم در حال حاضر بالای 1650 دلار است. | منبع: نمودار قیمت ETHUSD از TradingView.com

حرکت قیمت ETH تاکنون

6 سپتامبر شاهد بود دومین رمزارز بزرگ با افزایش ارزش بازار از مرز قیمتی 1500 دلاری. تنها رویدادی که می‌توانست چنین ولگردی خرید را افزایش دهد، ارتقاء Bellatrix است. قیمت اتریوم در حال حاضر 1674 دلار است که در 24 ساعت نزدیک به 7 درصد افزایش را نشان می دهد.

در 4 سپتامبر، قیمت ETH کمی بالای 1500 دلار باقی ماند تا اینکه در 5 سپتامبر به بالاترین سطح روزانه 1621 دلار رسید و در 1617 دلار بسته شد. با نزدیک‌تر شدن ساعت‌ها به ارتقای Bellatrix، احساسات بازار برای کریپتو کمی معکوس شد.

حجم معاملات اتریوم در 24 ساعت به طرز چشمگیری افزایش یافت. داده های بازار نشان می دهد که این رقم بیش از 65 درصد افزایش یافته است. همچنین نمودار چهار ساعته ETH افزایش انباشت سکه را به دنبال رویکرد شاخص قدرت نسبی به منطقه Overbought نشان می دهد. شاخص جریان پول ETH به 83 رسید در حالی که روند صعودی آن به 68 رسید.

همانطور که بسیاری از تحلیلگران معتقدند، حرکت قیمت مطلوب از اتریوم نشان می دهد که ادغام کاملاً قیمت گذاری نشده است. با نزدیک شدن به تاریخ رویداد واقعی، ممکن است تاثیر بیشتری بر قیمت ETH احساس شود.

آمادگی گره ها برای بلاتریکس

به گفته توسعه دهندگان اتریوم، Bellatrix با ارتقای پاریس، انتقال نهایی از اثبات کار به اثبات سهام، دنبال خواهد شد. این تیم قبلاً اعلام کرده بود که تمام اپراتورهای گره باید مشتری خود را قبل از دوره 144896 در زنجیره اتریوم Beacon به روز کنند.

حتی ویتالیک بوترین، یکی از بنیانگذاران اتریوم، از نودها در توییتر خواسته است تا مشتریان خود را به روز کنند. این ارتقا برای آماده سازی آن ها برای عملکرد کامل بر روی آخرین نسخه شبکه اتریوم است که پس از ادغام ظاهر می شود.

مطالب مرتبط: اتریوم قیمت بیت کوین را بالا می برد، آیا “ادغام” انتظارات را برآورده می کند؟

بر اساس جزئیات توسعه‌دهنده، گره‌هایی که نتوانند ارتقا را انجام دهند در زنجیره قدیمی با قوانین قدیمی خود باقی خواهند ماند. همچنین، گره ها به شبکه پس از ادغام دسترسی نخواهند داشت یا اتر را ارسال نمی کنند.

اما اطلاعات Ethernodes نشان می دهد که همه گره ها کلاینت خود را ارتقا نداده اند. داده های اترنود نشان می دهد که 72.9٪ از این اپراتورهای شبکه در حال حاضر به عنوان “آماده” علامت گذاری شده اند، در حالی که 27.1٪ موارد لازم را انجام نداده اند و هنوز آماده نیستند.

Featured image from Pixabay and chart from TradingView.com

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا