ارزهای دیجیتال

ادغام مومنتوم: اتریوم سال 2022 را در برابر بیت کوین قرار می دهد

ادغام اتریوم به سرعت در حال نزدیک شدن است و انتظارات پیرامون ارتقاء منجر به اتفاقات جالبی در بخش ارزهای دیجیتال شده است. قیمت دارایی های دیجیتال را حتی با روند نزولی به بالاترین حد خود رسانده است و ارزش آن را بهتر از بسیاری از بازارها حفظ کرده است. اتریوم اکنون در آستانه ادغام مورد انتظار خود، اوج دیگری را ثبت کرده است. این بار، این یک پیروزی در برابر بزرگترین ارز دیجیتال، بیت کوین است.

ETHBTC اوج های جدید را لمس می کند

اتریوم در مقابل بیت کوین یک رقابت بی پایان است که دو جامعه را در تضاد قرار داده است. بیت کوین همچنان تسلط خود را بر اتریوم و سایر ارزهای دیجیتال حفظ کرده است، اما دومین ارز دیجیتال بزرگ از نظر ارزش بازار به طور پیوسته در حال کاهش شکاف در طول سال بوده است.

ETHBTC در پایان سال 2021 در بالاترین سطح خود معامله شده بود، قبل از اینکه کاهش آن را به پایین ترین حد سالانه رساند. با این حال، با ادغام در افق، اتریوم موفق شده است یک بار دیگر شکاف را به طور قابل توجهی کاهش دهد و به بالاترین سطح سالانه برسد.

ETHBTC در حال حاضر حدود 0.0847 BTC در روز سه شنبه معامله می شود که بالاترین میزان در هفت سال گذشته بوده است. این علیرغم سطوح سرکوب شده بر اساس معاملات آتی است که توسط فعالیت پوششی ناشی از ادغام ایجاد شده است.

ETHBTC touches yearly highs | Source: Arcane Research

دارایی دیجیتال حتی از طریق روند نزولی به قدرت خود در برابر بیت کوین ادامه می دهد. از آن زمان به بعد، پایه خود را در 0.0847 BTC از دست داده است، اما همچنان بالای 0.08 BTC ثابت باقی می ماند.

ادغام اتریوم سایه طولانی ایجاد می کند

اخیرا، ویتالیک بوترین، بنیانگذار اتریوم در توییتر توضیح داد که ادغام قرار است در زمانی بین 13 تا 15 سپتامبر اتفاق بیفتد. این اطلاعات خوشایند بود زیرا برای جامعه تأیید می‌کرد که دیگر به تعویق نمی‌افتد، اما حرکت به سمت اثبات سهام برای همه افراد جامعه خوشایند نبود.

نمودار قیمت اتریوم از TradingView.com

ETHBTC reaches yearly highs | Source: ETHBTC on TradingView.com

برجسته ترین اختلافات در قالب توکن های فورک شده ETH در تلاش برای حفظ شبکه در مکانیسم اثبات کار رخ داده است. با این حال، همه پلتفرم‌های رمزنگاری پشتیبانی از این توکن‌های فورک شده را اعلام نکرده‌اند و برخی مانند OpenSea گفته‌اند که تنها از توکن‌ها در Ethereum POS پشتیبانی می‌کنند و هیچ توکن فورکی را نمی‌پذیرند.

با این وجود، این توکن ها همچنان در گردش هستند. این سوال را مطرح می کند که کدام یک از این دو توکن بهتر است قبل از ادغام سرمایه گذاری شود. گمانه زنی هایی وجود دارد مبنی بر اینکه هم ETHPOS و هم ETHPOW هر دو در تلاش برای تعیین تسلط بر یکدیگر پمپاژ می کنند.

Featured image from Medium, charts from Arcane Research and TradingView.com

دنبال کردن بهترین Owie در توییتر برای بینش های بازار، به روز رسانی ها، و گاه به گاه توییت های خنده دار…


نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا