ارزهای دیجیتال

«ادغام» برای خرید شایعه فروش رویداد خبری برای اتریوم؟

اتریوم با مقاومت شدیدی در شمال 1900 دلاری روبرو می شود، زیرا ارز دیجیتال تلاش می کند تا به قلمروی که قبلاً از دست داده بود فشار بیاورد. امروز، توسعه دهندگان هسته ETH یک تاریخ آزمایشی را برای رویداد آینده “Merge” اعلام کردند که برای 15 تا 16 سپتامبر 2022 تعیین شده است، که می تواند تلاش گاوها برای صعود به بالاتر را تقویت کند.

در زمان نگارش این مقاله، قیمت اتریوم (ETH) با 3 درصد سود در 24 ساعت گذشته و 17 درصد سود در هفته گذشته، 1888 دلار معامله می شود.

قیمت ETH با سودهای مهم در نمودار 4 ساعته. منبع: ETHUSDT Tradingview

«ادغام» رویدادی است که انتقال اتریوم به اجماع اثبات سهام (PoS) را تکمیل می‌کند. این یکی از مورد انتظارترین رویدادها در فضا به دلیل پیامدهای آن بر قیمت ETH است و یکی از دلایل اصلی افزایش حرکت صعودی در ماه های آینده است.

میشائل ون دی پوپ، تحلیلگر گفت موارد زیر در مورد “ادغام”، پیامدهای کوتاه مدت آن برای بازار کریپتو، و اینکه چرا قیمت ETH می تواند همچنان شاهد حرکت صعودی باشد:

صادقانه بگویم، اتریوم دارایی واقعی است که بازارها را حمل می کند، زیرا برخی از FOMO با ادغام و عرضه ETH 2.0 شروع به کنترل بازارها کرده اند. از این طریق، انتظار می رود که $ETH در ماه آینده به سمت 2.5 هزار دلار و $BTC به سمت منطقه 30 هزار دلاری ادامه یابد.

برخی از فعالان بازار از خود می‌پرسند که آیا «ادغام» به عنوان رویداد «شایعه را بخر، خبر را بفروش» عمل خواهد کرد. به عبارت دیگر، آیا اتریوم تا ماه سپتامبر افزایش می‌یابد تا پس از کاهش هیاهوی رویداد، شاهد کاهش شدیدی باشیم.

همانطور که NewsBTC قبلا گزارش داده بود، بازار نشانه هایی را نشان می دهد که می تواند از این نظریه حمایت کند. به ویژه، عدم انباشت سرمایه گذاران بزرگ و عقب ماندن بیت کوین از بقیه بازار ارزهای دیجیتال.

اگر بیت کوین و اتریوم با حمایت نهنگ ها در کنار هم حرکت کنند، معامله گران ممکن است نسبت به یک اقدام بالقوه قیمت پایدار مطمئن تر باشند. در این میان، عدم اطمینان همچنان پادشاه خواهد بود.

چه چیزی می تواند اتریوم را قبل از “ادغام” بالاتر ببرد

مدیر عامل سابق BitMEX آرتور هیز به اشتراک گذاشته شده است تغییر در پویایی برای قراردادهای آتی ETH. قیمت این ابزارهای سرمایه گذاری در بازار نقدی عقب مانده است.

اتریوم ETH ETHUSDT
منبع: آرتور هیز از طریق توییتر

هیز حدس زد که این اتفاق می افتد زیرا معامله گران زیادی قبل از “ادغام” موقعیت خود را پوشش می دهند. اگر رویداد موفقیت‌آمیز باشد و موسسات با افزایش فشار خرید توسط خرده‌فروشان موضع خنثی در مورد اتریوم اتخاذ کرده باشند، زنجیره‌ای از رویدادها می‌تواند به ادامه صعودی‌تر قیمت اتریوم کمک کند:

(…) فشار روی سمت خرید است و بازارسازان قراردادهای آتی کوتاه مدت هستند و باید به نقطه خرید برسند. معکوس شدن موقعیت آنها قبل از ادغام. این یک حلقه بازخورد مثبت است که در صورتی که ادغام در 15 سپتامبر به آرامی انجام شود، منجر به قیمت‌های نقطه‌ای بالاتر می‌شود. اگر فکر می کنید که ادغام موفقیت آمیز خواهد بود، پس این یک دلیل ساختاری مثبت دیگر است که چرا $ETH می تواند در پایان سال بیشتر شود.


نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا