ارزهای دیجیتال

ادغام اتریوم برای 15/16 سپتامبر برنامه ریزی شده است، قیمت ETH سر به فلک می کشد

اتریوم در جلسه معاملاتی امروز بالاتر می رود و به نظر می رسد سطوح قبلی حدود 2000 دلار را هدف قرار داده است. با قریب الوقوع شدن «ادغام» و حمایت از احساسات صعودی در سراسر بازار، ارز دیجیتال اوج می گیرد.

در زمان نگارش این مقاله، قیمت ETH با 3 درصد سود در 24 ساعت گذشته و 17 درصد سود در هفته گذشته، 1900 دلار معامله می شود. اتریوم بهترین دارایی در بین 10 ارز دیجیتال برتر از نظر ارزش بازار است که سودهای بیشتری نسبت به Solana (14٪)، Polkadot (16٪) و بیت کوین (7٪) ثبت کرده است.

قیمت ETH با سودهای مهم در نمودار 4 ساعته. منبع: ETHUSDT Tradingview

به نظر می رسد حرکت صعودی اتریوم در حال افزایش است. در یک تماس اخیر توسعه دهندگان هسته ETH، انتشار شبکه اصلی “The Merge” به طور آزمایشی برای 15 تا 16 سپتامبر در دوره 144896 برنامه ریزی شده بود.

این اعلامیه پس از اجرای موفقیت‌آمیز «ادغام» در یکی دیگر از شبکه‌های آزمایشی اصلی اتریوم، Goerli، منتشر شد. آخرین “تمرین لباس” برای این رویداد بزرگ آینده نامیده می شود که لایه اجرایی اتریوم را با لایه اجماع آن ترکیب می کند.

به عبارت دیگر، اتریوم در نهایت انتقال خود را از اجماع اثبات کار به اثبات سهام تکمیل خواهد کرد. این فرآیند عملکرد بهتر، کارمزد تراکنش های بسیار کمتر، مقیاس پذیری و مصرف انرژی کمتر را برای بلاک چین فراهم می کند.

پتانسیل «ادغام» برای جذب کاربران و سرمایه جدید به اکوسیستم اتریوم یکی از دلایلی است که باعث می شود بازار آن را صعودی تلقی کند. داده‌های شاخص‌های مواد (MI) نشان می‌دهد که تقریباً هر طبقه سرمایه‌گذار نسبت به قیمت فعلی ETH اقدام به خرید کرده است.

این فشار خرید در حال افزایش است و به نظر می رسد در 12 ساعت گذشته با انتشار اخباری در مورد تاریخ آزمایشی عرضه اصلی، در حال افزایش است.

اتریوم ETH ETHUSD MI 2
قیمت ETH تقریباً توسط هر طبقه سرمایه گذار در بازه های زمانی پایین خریداری شده است. منبع: شاخص های مواد

اطلاعات بیشتر از Material Indicators، نقدینگی مهم را بالاتر از سطوح فعلی قیمت ETH ثبت می‌کند. بیش از 40 میلیون دلار سفارشات فروش از 1920 دلار تا 2000 دلار وجود دارد. این دستورات به عنوان مقاومت بحرانی عمل خواهند کرد.

آنچه که «ادغام» می تواند برای قیمت اتریوم بیان کند

اگر اتریوم بتواند بالاتر از این سطوح بشکند، دفتر سفارش تقریباً هیچ مقاومتی در برابر صعود را ثبت نمی کند. بنابراین، قیمت اتریوم می‌تواند قلمروی که قبلاً از دست رفته را پس بگیرد و صعود خود را افزایش دهد.

با این حال، MI فشار خرید پایینی را برای قیمت ETH در بازه‌های زمانی بالاتر از سوی سرمایه‌گذاران بزرگ ثبت می‌کند. در دو ماه گذشته، به نظر می‌رسد که سرمایه‌گذاران خرده‌فروشی در حال جهش قیمت اتریوم هستند.

داده های اضافی ارائه شده توسط Jarvis Labs مصادف است که سرمایه گذاران خرده فروشی ETH را انباشته کرده اند. سرمایه گذاران بزرگتر باید شروع به انباشت کنند تا قیمت ETH را با روندی گسترده ارائه دهند.

آزمایشگاه جارویس معتقد است این اقدام قیمت صعودی پایدار تنها در صورتی ممکن است آغاز شود که بیت کوین شتاب بیشتری بگیرد و از روند صعودی پیروی کند. قیمت ارز دیجیتال شماره یک نیز عمدتاً توسط خرده‌فروشی پشتیبانی می‌شود، اما این تحقیق «می‌خواهد شاهد تکرار سه ماهه چهارم ۲۰۲۰ باشیم».

در آن زمان، خرده‌فروشی‌ها BTC و ETH را خریداری می‌کردند و در Q4، نهنگ‌ها قدرت را در دست گرفتند و قیمت‌ها توانستند به بالاترین حد خود برسند.

بیت کوین اتریوم ETH ETHUSDT
در سه ماهه چهارم 2020 نهنگ ها (نقاط قرمز در نمودار) خرده فروشی (نقاط سبز) را تصاحب کردند و قیمت بیت کوین را به بالاترین حد جدید رساندند، آیا تاریخ تکرار خواهد شد؟ منبع: Jarvis Labs از طریق توییتر


نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا