ارزهای دیجیتال

اخطار تلنگر؟ گزینه های اتر از بیت کوین به عنوان ارز دیجیتال برتر برای معامله پیشی می گیرند

گزینه‌های اتر در مقایسه با گزینه‌های بیت‌کوین برای مدت زمان بسیار کوتاه‌تری معامله می‌شوند، اما اولی کار قابل توجهی را انجام داده است. بیت کوین به عنوان دارایی گزینه های رمزنگاری پیشرو در فضا تسلط داشت و میلیاردها دلار به آن سرازیر شد. با این حال، در سه ماهه سوم سال 2022 زمانی که یک به‌روزرسانی مهم در مورد ادغام اتریوم باعث افزایش علاقه به گزینه‌های اتر شد، جریان شروع به تغییر کرد.

گزینه های اتر از بیت کوین پیشی گرفتند

آپشن های اتر در ژانویه 2020 در بازار عرضه شد و از آن زمان تاکنون از رشد ثابتی برخوردار بوده است. با این حال، مهم نیست که چقدر گزینه‌های اتر رشد کرده بودند، گزینه‌های بیت‌کوین با علاقه آشکار به کریپتو به ارز دیجیتال پیشگام، بالاتر باقی ماندند. سپس در ژوئیه 2022، توسعه دهندگان اتریوم در مورد ارتقاء شبکه به مکانیزم اثبات سهام اطلاعیه دادند و این امر بازی را به کلی تغییر می دهد.

در ماه ژوئیه، علاقه به گزینه های اتر افزایش یافت و منجر به افزایش شهاب سنگ شد. به بالاترین سطح تاریخ خود یعنی 8.1 میلیارد دلار رسیده بود که بیش از 50 درصد بالاتر از بیت کوین در آن زمان بود، با سود آزاد 5.4 میلیارد دلار. از آنجا تا به امروز، گزینه های اتر در یک روند صعودی چشمگیر باقی می مانند و در هر نوبت به پیشی گرفتن از بیت کوین ادامه می دهند.

Public miners sell more BTC than they produced | Source: Arcane Research

این افزایش باعث می‌شود که گزینه‌های اتر در مقایسه با بیت‌کوین، که ۷۰ درصد به عقب‌نشینی خود ادامه می‌دهد، ۱۰۰ درصد بازیابی کنند. این اولین بار است که علاقه آزاد به اتریوم از بیت کوین بیشتر شده است و همه اینها به لطف ادغام اتریوم مورد انتظار است.

آیا تلنگر نزدیک است؟

“Flippening” کلمه ای است که به معنای پیشی گرفتن اتر از بیت کوین در ارزش است. عمدتاً، این مکتب فکری به دنبال این واقعیت پدید آمده است که عملکرد قیمت ETH بر اساس سال به سال از BTC پیشی گرفته است. از این رو، برخی از سرمایه گذاران انتظار دارند که دارایی دیجیتالی بیت کوین را در نقطه ای با ارزش تر کند.

هیچ جدول زمانی مشخصی برای اینکه چه زمانی انتظار می‌رود این ورق زدن اتفاق بیفتد وجود ندارد. با این حال، هر بار که اتر در هر معیاری از بیت کوین پیشی می‌گیرد، بحث‌های تلنگری آغاز می‌شود. در مورد گزینه های ETH که بزرگتر از BTC رشد می کنند، همین اتفاق افتاده است.

نمودار قیمت اتریوم از TradingView.com

ETH declines to low $1,800 | Source: ETHUSD on TradingView.com

در حال حاضر، قیمت BTC هنوز بیش از 10 برابر ETH است. بنابراین اگر قرار است تغییری رخ دهد، ETH باید 1000٪ رشد کند در حالی که قیمت BTC ثابت باقی می ماند. با توجه به اینکه بازار در واقع با قیمت بیت کوین حرکت می کند، بعید است این اتفاق بیفتد.

با این حال، با نزدیک شدن به ادغام و آنچه به عنوان “نصف سه گانه” از آن یاد می شود قریب الوقوع است، ETH احتمالا شکاف بین آن و بیت کوین را بیشتر خواهد کرد. این رویداد شاهد عرضه کمتر ETH در بازار خواهد بود و به آن یک مدل واقعی کاهش تورم می دهد تا بتواند با عرضه محدود بیت کوین رقابت کند.

Featured image from MARCA, charts from Arcane Research and TradingView.com

دنبال کردن بهترین Owie در توییتر برای بینش های بازار، به روز رسانی ها، و گاه به گاه توییت های خنده دار…


نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا