ارزهای دیجیتال

احساسات بازار ثابت می ماند زیرا بیت کوین به 24000 دلار می رسد

بیت کوین در آخر هفته ثابت مانده است. این ارز دیجیتال در هفته گذشته توانسته بود از مرز 24000 دلار عبور کند، اما مدتی بعد به نزول بازگشت. با این حال، این اصلاح تاثیر منفی زیادی بر تمایل به دارایی دیجیتال نداشته است. از آنجایی که بیت کوین بار دیگر روند صعودی خود را آغاز کرده است، احساسات بازار به طرز باورنکردنی قوی بوده است.

بیت کوین به قیمت 24000 دلار می رسد

افتتاحیه هفته جدید شاهد شروع قیمت بیت کوین از 24000 دلار در ساعات اولیه روز دوشنبه بودیم. این به سرعت با یک رالی 6 ساعته که بیت کوین بیش از 500 دلار به ارزش آن اضافه کرد، تغییر کرد. این به آن کمک کرد تا یک بار دیگر این نقطه آرزو را پس بگیرد و آن را به طور محکم بالاتر از میانگین متحرک 50 روزه خود قرار دهد.

اکنون، MA 50 روزه همیشه یک سطح فنی مهم برای بیت کوین بوده است. این یکی از نشانه های سقوطی بود که دو ماه پیش بازار را تکان داد و روند نزولی بازار را تضمین کرد. از آنجایی که دارایی دیجیتال اکنون به این نقطه رسیده است، اکنون شاخص های نزولی را به شاخص های صعودی تبدیل کرده است. همچنین منجر به معکوس شدن فشار فروش در بازار شده است. اکنون، با افزایش فشار خرید، انتظار می‌رود ارزش بیت کوین رشد کند.

بهبود اخیر اکنون به اندازه کافی سطح پشتیبانی بیت کوین را تغییر داده است. حرکت اخیر نشان می دهد که در حال حاضر پشتیبانی قابل توجهی برای BTC در 23500 دلار وجود دارد که به عنوان نقطه بازگشتی عمل می کند. مقاومت برای بیت کوین اکنون به 24500 دلار رسیده است، سطحی که بیت کوین از زمان سقوط قادر به شکست آن نبوده است.

BTC price exceeds $24,000 | Source: BTCUSD on TradingView.com

احساسات مثبت باقی می ماند

احساسات بازار کریپتو در ماه‌های اخیر بهترین نبوده است، اما در این مدت بهبود قابل توجهی داشته است. زمانی که سقوط بازار در ماه ژوئن اتفاق افتاد، احساسات تا حد زیادی در قلمرو ترس شدید فرو رفت و سرمایه گذاران را از انجام هر گونه حرکت معناداری در بازار باز داشت.

با این حال، با چرخش قیمت بیت کوین، احساسات بازار شروع به تغییر کرده است. این به قلمرو ترس رشد کرده بود و در حال حاضر در شاخص ترس و طمع در امتیاز 30 قرار دارد. این نشان دهنده احساسات پایدار در بازار است که شروع به انحراف بیشتر به سمت مثبت می کند.

با این بازگشت ایمان در بازار سرمایه گذاری های بیشتری صورت گرفته است. جریان‌های خروجی بورس در هفته گذشته نشان می‌دهد که سرمایه‌گذاران شروع به جمع‌آوری سکه کرده‌اند، به‌ویژه در میان سرمایه‌گذاران کوچک‌تر، با تعداد آدرس‌هایی که حداقل 1 بیت کوین را در خود جای داده‌اند، روز دوشنبه به بالاترین رکورد جدید خود یعنی 892803 رسید.

احساسات بازار هنوز راه درازی در پیش دارد تا کاملاً از قلمرو ترس خارج شود. با این حال، اگر بیت کوین بتواند اثر خود را بگذارد و از مرز 25000 دلار عبور کند، انتظار می رود که احساسات خیلی سریع صعودی شود.

Featured image from Coindesk, chart from TradingView.com

دنبال کردن بهترین Owie در توییتر برای بینش های بازار، به روز رسانی ها، و گاه به گاه توییت های خنده دار…


نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا