ارزهای دیجیتال

احساسات بازار با چشم انتظاری بیت کوین به 25000 دلار افزایش یافت

زمانی که قیمت بیت کوین به 17600 دلار کاهش یافت، احساسات بازار کریپتو شکست خورد. با این اتفاق، تمایل سرمایه‌گذاران به پایین‌ترین حد سالانه کاهش یافت. اما به آرامی، احساسات بازار بهبود یافت و راه خود را از قلمرو ترس شدید خارج کرد. این تا به حال زمانی است که احساسات بازار پس از یک رالی دیگر بازار، فشار زیادی را به سمت بالا ثبت کرده است.

احساس سبز شدن

از زمانی که بهبودی در ماه جولای آغاز شد، احساسات بازار کریپتو روند صعودی داشته است. زمانی که قیمت بیت کوین برای اولین بار از زمان روند بازار به 24000 دلار رسید، احساسات بازار به سرعت از قلمرو ترس شدید خارج شد.

با وجود بهبود در بازار، احساسات بازار همچنان عمدتاً در قرمز بود و امتیاز شاخص ترس و طمع پایین باقی ماند. با این حال، بهبود بازار چهارشنبه شاهد یکی از بزرگترین جهش‌ها برای سال 2022 بود. پس از روند صعودی شاخص در حدود 31 در بیشتر روز چهارشنبه، این امتیاز به شدت به سمت 41 تغییر کرد.

این سطح، احساسات بازار را از زمان سقوط، به حرص و طمع نزدیکتر می کند. همچنین در تضاد شدید با امتیاز هفته گذشته و همچنین امتیاز کلی ماه جولای است که بازار را در 16 قرار می دهد که عمیقاً ترسناک است.

این معکوس همچنین نشان می دهد که سرمایه گذاران شروع به بازگشت به بازار کرده اند. روند انباشت معمولاً در چنین مواقعی شروع و تقویت می شود و به افزایش قیمت ارزهای دیجیتال در سراسر فضا کمک می کند.

BTC recovers above $24,000 | Source: BTCUSD on TradingView.com

بیت کوین 25000 دلار می خواهد

بازیابی بیت کوین آن را به سمت یکی از آرزومندانه ترین موقعیت ها در بازار فعلی سوق داده است. مارک 25000 دلار یک سطح فنی مهم است زیرا موقعیتی بود که حمایت بالایی داشت و اکنون به نقطه مقاومت قابل توجهی تبدیل شده است. به این ترتیب، شکست دادن این سطح برای گاوهای بیت کوین در آینده مهم است.

روند صعودی اخیر در واقع شاهد بود که بیت کوین به طور خطرناکی به 25000 دلار نزدیک شده بود، اما مقاومت درست زیر آن برای شکست گاوها کافی بود. با ادامه گروه‌بندی مجدد گاوها، از این نقطه حدود 200 دلار بازگشت.

بیت کوین همچنان در نمودار 4 ساعته بسیار قوی به نظر می رسد و نشان می دهد که یک آزمایش 25000 دلاری دیگر وجود خواهد داشت. روند انباشتی که در حال انجام است برای ارائه پشتیبانی خوب و نقطه جهش برای دارایی دیجیتال کافی بوده است، بنابراین در این آزمایش مجدد احتمالاً بیت کوین 25000 دلار شکسته خواهد شد. اگرچه تصدی این مقام داستان دیگری است.

بیت کوین اکنون در زمان نوشتن این مقاله به 24500 دلار رسیده است. در حال حاضر قیمت آن در 24 ساعت گذشته 6.29 درصد افزایش یافته است و در دو بسته روزانه اخیر سبز باقی مانده است. بسته شدن سبز برای پنج شنبه، نقطه پایانی 28000 دلاری را نشان می دهد.

Featured image from Unsplash, chart from TradingView.com

دنبال کردن بهترین Owie در توییتر برای اطلاعات بازار، به‌روزرسانی‌ها و توییت‌های خنده‌دار گاه به گاه…


نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا