ارزهای دیجیتال

احساسات بازار بازیابی باعث می شود سرمایه گذاران با آلت کوین ها ریسک بیشتری می کنند

سرمایه‌گذاران کریپتو به دلیل نوسانات بالایی که این دارایی‌های دیجیتال را تکان داده بود، از طریق روند نزولی بازار از آلت‌کوین‌ها خارج شدند. در نتیجه، سقوط این آلت کوین ها وحشیانه تر از آنچه در بیت کوین ثبت شده بود، بود. با این حال، از آنجایی که جزر و مد شروع به تغییر کرده است و بازار به دنبال روند صعودی بیشتری است، این آلت کوین‌ها جای خود را در بالای زنجیره بهبود یافته‌اند و سرمایه‌گذاران را بر آن می‌دارد تا دوباره به سمت آنها برگردند.

آلت کوین ها سود بیشتری را ارائه می دهند

با گذشت زمان، نشان داده شده است که آلت کوین ها بیشترین حرکات را در هر نوع بازاری ثبت می کنند. بنابراین همانطور که آنها تمایل زیادی به زیان های بزرگ دارند، در زمان رسیدن به سود نیز همان ویژگی را دارند. این بار هم همین‌طور است، Al به‌عنوان سرمایه‌گذاران به دنبال آلت‌کوین‌ها هستند تا از دستاوردها استفاده کنند.

به سختی دو هفته از ماه آگوست گذشته است، آلت کوین ها به سرعت پیشتاز را در مورد سود بدست آورده اند. شاخص Small Cap که در طول روند نزولی به شدت آسیب دیده بود، سرانجام روز خود را زیر نور خورشید سپری کرد. بیشترین افزایش را در 10 روز گذشته داشته است که در این بازه زمانی 9 درصد بوده است.

شاخص Mid Cap از این نظر از شاخص Small Cap تبعیت می کند. اگرچه به اندازه همتای کوچکتر خود سود ندید، اما برای دوره زمانی 7 درصد سود داشت. همچنین به شاخص کل سرمایه نیز سرایت کرد که در همان دوره زمانی شاهد افزایش 5 درصدی بود.

Small Cap Index sees largest gains | Source: Arcane Research

این دستاوردها نشان می دهد که سرمایه گذاران دوباره شروع به بازیابی ایمان خود به بازار کرده اند. قرار گرفتن در معرض آلتکوین ها به سرعت در حال رشد است که منجر به افزایش قیمت ها در این شاخص ها می شود.

بیت کوین از روند مثبت پیروی می کند

آلت کوین ها تنها مواردی نبودند که در هفته اول آگوست رشد مثبت داشتند. احساسات مثبت در بازار گسترده بوده و بر دارایی های دیجیتالی مختلف، البته به درجات مختلف، تأثیر گذاشته است.

بیت کوین در مقایسه با رقبای آلتکوین خود سود کمتری داشته است، اما با این وجود شاهد سودهای کمتری بود. این شاخص با کمترین بازدهی تا کنون و تنها با 2 درصد اعلام شد. با وجود این رشد، دارایی دیجیتال هنوز در مقایسه با آلت کوین ها به شدت ضعیف است. این در تسلط بر بازار دارایی دیجیتال قابل توجه است که تنها در دو ماه گذشته حدود 7 درصد کاهش یافته است.

نمودار کل ارزش بازار از TradingView.com

Market cap rests above $1.1 trillion | Source: Crypto Total Market Cap on TradingView.com

چیزی که این نشان می دهد این است که سرمایه گذاران اکنون از پناهگاه امنی که بیت کوین در زمان سقوط بازار فراهم کرده بود خارج می شوند و اکنون روی آلت کوین ها تمرکز می کنند. این به استیبل‌کوین‌ها نیز سرایت کرده است که تسلط آن‌ها در بازار را نیز آلت‌کوین‌ها از دست داده‌اند.

تنها در هفته گذشته، تسلط اتریوم 0.89٪ رشد کرد، در حالی که بیت کوین و استیبل کوین های پیشرو همگی بین 0.12٪ تا 0.96٪ تسلط خود را از دست دادند. این گرسنگی جدید برای ریسک یا می تواند در درجه اول پاداش باشد، یا سرمایه گذاران ممکن است در صورت بازگشت بازار، خود را سوخته ببینند.

Featured image from Binance, charts from Arcane Research and TradingView.com

دنبال کردن بهترین Owie در توییتر برای بینش‌های بازار، به‌روزرسانی‌ها و توییت‌های خنده‌دار گاه به گاه…


نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا