ارزهای دیجیتال

اجرای موسیقی متاورس: هیپ یا آینده؟ – وبلاگ کافه تریدر – اخبار، مقالات و منابع ارزهای دیجیتال

اجرای موسیقی متاورس: هیپ یا آینده؟ - وبلاگ کافه تریدر - اخبار، مقالات و منابع ارزهای دیجیتال 3

اسنوپ داگ، امینم و تراویس اسکات تنها چند نام بزرگ هستند که به تازگی وارد دنیای NFT شده اند و شکاف بین صنعت موسیقی سنتی و متاورس را پر کرده اند. در نتیجه، هم کیفیت و هم کمیت کنسرت های متاورس سر به فلک کشیده است.

با این حال، فراموش نکنیم که نوسانات موجود در بازار ارزهای دیجیتال تأثیر قابل توجهی بر توکن‌های غیرقابل تعویض (NFT) داشته و فروش را به سطوح قبل از ۲۰۲۱ کاهش داده است. به همین دلیل است که آینده NFT های موسیقی و اجراهای متاورس آنطور که همه فقط یک سال پیش فکر می کردند روشن نیست. بنابراین در این مقاله، چشم‌اندازهای کوتاه‌مدت و بلندمدت NFT‌های موسیقی را مرور می‌کنیم، برجسته‌ترین نمونه‌های اجراهای متاورس را ارائه می‌کنیم و مهم‌تر از همه، به این سؤال پاسخ می‌دهیم که چگونه متاورس می‌تواند صنعت موسیقی را برای همیشه تغییر دهد.

NFT های موسیقی چیست؟

احتمالاً به صورت تصادفی با NFT های تصویری، محبوب ترین شکل محتوایی که روی بلاک چین قرار می گیرد، برخورد کرده اید. NFT های موسیقی مانند هر NFT گرافیکی کار می کنند، با این تفاوت که محتوای شنیداری را نشان می دهند.

با صرف نظر از جزئیات فنی، موسیقی NFT گواهی مالکیت یک آیتم شنیداری خاص است. این می تواند یک موسیقی متن، آهنگ یا فقط یک بیت باشد.

NFT های موسیقی و برچسب های رمزنگاری پتانسیل حل طیف گسترده ای از مسائل در صنعت موسیقی سنتی را دارند. حذف واسطه های غیر ضروری به هنرمند قدرت می بخشد و تعامل مستقیم طرفداران و خالق را امکان پذیر می کند.

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد NFT های موسیقی، این مقاله را بررسی کنید.

کنسرت های متاورس چیست؟

NFT های موسیقی در حال حاضر تنها درصد کمی از کل بازار NFT را تشکیل می دهند. با این حال، وضعیت به سرعت در حال تغییر است و اجراهای متاورز دلیل اصلی آن هستند.

کنسرت متاورس یک اجرای مجازی است که در پلتفرم های متاورس مانند The Sandbox، Wave، Facebook و غیره برگزار می شود. اساساً، به جز چند استثنا، همان کنسرت سنتی است. کنسرت متاورس یا از قبل ضبط شده یا توسط هنرمندی که با تجهیزات خاص در اتاق می ماند به صورت زنده اجرا می شود. اجرای او را پردازش می کند و نمایش را به صورت زنده برای متاورس پخش می کند. کنسرت های متاورس در دنیای فیزیکی برگزار نمی شود. در نتیجه، ممکن است به عنوان مثال، اجرای یک خواننده آمریکایی از تایلند را بدون زحمت تماشا کنید.

بینندگان به سکوی متاورس متصل می شوند و کنسرت را از راه دور تماشا می کنند. در برخی شرایط، می توانید از طریق چت و واکنش های ایموجی با هنرمند تعامل داشته باشید. برای «حضور» در چنین کنسرتی، تنها چیزی که نیاز دارید یک هدست واقعیت مجازی و یک بلیت دیجیتال است که معمولاً به صورت رایگان در اختیار شما قرار می گیرد.

کنسرت های مجازی به دنبال آن هستند که تا حد امکان معتبر به نظر برسند تا تجربه کنسرت سنتی و فراتر از آن را بازتولید کنند. برای واقعی‌تر کردن کنسرت، شخصیت مجازی شما می‌تواند با نوازندگان تعامل داشته باشد، پوسته‌های مختلفی به دست آورد و حرکات رقص را به نمایش بگذارد.

جدای از آن، اجراهای متاورس برای هنرمندان بسیار سودآور بوده است. یکی از دلایل آن میزان کار مورد نیاز برای ترتیب دادن چنین رویدادی است. معمولاً بسیار کوچکتر از تنظیم یک اجرای فیزیکی است.

تبلیغات، فروش کالا، و فروش پوسته واقعیت مجازی منابع اصلی درآمد در این مدل تجاری هستند.

از امروز، تراویس اسکات سودآورترین عملکرد را دارد و تنها برای ده دقیقه نمایش، 20 میلیون دلار به دست آورد.

اسنوپ داگ و امینم در متاورس

برای مدت طولانی، اسنوپ داگ به عنوان یک پیشگام ارزهای دیجیتال شناخته شده است. در سال 2021، او اولین مجموعه NFT خود را با نام The Doggies راه اندازی کرد. بعداً، او شروع به ایجاد یک “snoop-verse” در پلتفرم بازی VR The Sandbox کرد.

در مقایسه، به نظر می رسد علاقه امینم به NFT بسیار کمتر است. با این وجود، او چند NFT BAYC دارد و به نظر می رسد در حال گسترش به دنیای دیجیتال است. او با میمون بی حوصله خود پیراهن هایی می سازد و آگاهی مردم را نسبت به NFT افزایش می دهد. کنسرت مشترک با اسنوپ داگ یک رویداد مهم برای این هنرمند است، زیرا این اولین کنسرت VR در حرفه او است.

امروز، ما در مورد همکاری اخیر امینم با اسنوپ داگ صحبت خواهیم کرد، آهنگی که اخیراً به نام “From the D 2 the LBC” است. در جوایز موسیقی ویدیوی MTV 2022 در بخش هیپ هاپ ارائه شد و مورد تحسین اکثر طرفدارانی قرار گرفت که از دیدار مجدد روی صحنه رپرهای افسانه ای لذت بردند. از دیدگاه ما، این آهنگ قابل توجه است زیرا متاورس را مستقیماً به دنیای موسیقی اصلی می آورد.

نکته جالب در مورد آهنگ این است که دارای چندین انتقال متاورس به دنیای واقعی است. هنرمندان با عشق اسنوپ داگ به کشیدن علف هرز بازی می کنند و به صورت پویا خود را به داخل و خارج متاورس منتقل می کنند. آزمایشگاه یوگا در طول اجراهای خود به نوازندگان کمک زیادی کرده است. هنرمندان از کمک یوگا برای جابجایی بین خود واقعی و آواتارهای NFT خود استفاده کردند.

این اجرا هم از سوی مخاطبان و هم از سوی رسانه ها اکثراً نظرات مثبتی داشته است. با این حال، انتقاداتی نیز وجود داشت. برخی مدعی شدند که این نمایش مانند یک فیلتر اینستاگرام بد به نظر می رسد.

این برای صنعت موسیقی چه معنایی دارد؟

جوایز موسیقی ویدئویی ام تی وی یک مراسم معتبر است که توسط کانال MTV برای طرفداران موسیقی ارائه می شود. شرکت در این رویداد از قبل مستلزم شناخت عمومی بزرگ است. بنابراین، صرف حضور آهنگ افسانه‌ای OG که در متاورس ارائه شد، تنها به نفع صنعت موسیقی NFT صحبت می‌کند.

گرایش به برگزاری کنسرت های متاورس و ایجاد NFT های موسیقی در حال حاضر قوی است، زیرا این رویدادها ثابت کرده اند که بسیار کارآمد هستند. کنسرت های Metaverse پول زیادی به همراه دارد و پوشش رسانه ای گسترده ای را به همراه دارد. و با ملحق شدن نوازندگان برجسته، پیش‌بینی می‌شود که این طاقچه حتی بیشتر رشد کند. همانطور که قبلا ذکر شد، کنسرت های متاورس به صورت آنلاین برگزار می شود. این به نفع هنرمندان و طرفداران آنهاست. هنرمندان می توانند جمعیت میلیونی را در نمایش های خود جلب کنند. طرفداران می توانند بدون نیاز به سفر طولانی و پرهزینه به یک کنسرت از سراسر جهان بپیوندند.

از آنجایی که می‌توانید در خانه خود به یک کنسرت گوش دهید، صدا در کنسرت‌های متاورس برخلاف رویدادهای محل برگزاری زنده قابل تنظیم است. ازدحام بیش از حد بلند، فریاد افراد مست در اطراف شما – هیچ یک از اینها برای اجرای متاورس صدق نمی کند. و من حتی به مسائل ایمنی ساده ای که اغلب در کنسرت های سنتی مطرح می شود اشاره نمی کنم.

خلاصه

نادیده گرفتن کاهش عمومی در ارزهای دیجیتال و فعالیت NFT سخت است. جهان در حال حاضر غرق در تورم است و بسیاری از اقتصاددانان حتی شروع یک رکود را پیش بینی می کنند. بنابراین، در مورد دیدگاه کوتاه مدت، احتمالاً نباید انتظار رونق عظیمی از NFT های موسیقی داشته باشید.

در دراز مدت، وضعیت بسیار مثبت تر است. صنعت NFT به طور کلی به رشد خود ادامه می دهد. از آنجایی که ارزش ارائه شده توسط این فناوری تغییرات مثبت زیادی را برای جهان به ارمغان می آورد، انتظار می رود این صنعت در دراز مدت به سرعت افزایش یابد. طبق گفته Marketdecipher، انتظار می‌رود در ده سال آینده، کل بازار NFT 42 میلیارد دلار رشد کند.

امروزه، واضح است که NFT های موزیکال و اجراهای متاورس ثابت کرده اند که فرصت های ارزشمندی برای سازندگان هستند. اعتماد هنرمندان «بزرگ» به ورود به دنیای NFT الهام بخش دیگر سازندگان است و نشان می دهد که اجراهای متاورس برای مدتی با ما خواهند ماند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا