ارزهای دیجیتال

اتریوم (ETH) متوالی سقوط می کند و به زیر 1800 دلار می رسد

بسیاری از واکنش‌ها و احساسات پیرامون ارتقای اتریوم با برچسب Merge در حال پخش است. ارائه های مختلف نظرات فضای رمزنگاری را به صورت فردی و سازمانی شلوغ می کند. یکی از نمایشگرهای مهم، انباشت انبوه توکن های اتریوم بود. بسیاری معتقد بودند که قیمت اتر به دلیل ادغام افزایش خواهد یافت.

شبکه اتریوم شاهد فعالیت بالاتری بود زیرا شرکت کنندگان در چند هفته گذشته ETH بیشتری خریداری کردند. از این رو، ماه ژوئیه برای ارزهای دیجیتال یک افزایش داشت. در نتیجه، قیمت اتریوم به میزان قابل توجهی افزایش یافت، حتی زمانی که بازار ارزهای دیجیتال در حال افزایش تدریجی بود. در نتیجه، اتریوم از ابتدای ماه جولای به یکی از برندگان برتر تبدیل شده است.

اما به نظر می رسد روند صعودی ناگهانی کوتاه مدت باشد. همانطور که بازار کریپتو در حال تجربه خروج گاوها است، اتر نیز پشت سر نگذاشته است. چند روز گذشته مبارزه برای توکن اتریوم بوده است. داده های روند قیمت ETH نشان دهنده یک حرکت نزولی در چهار روز گذشته است.

در حال حاضر، ارزش بازار دومین ارز دیجیتال بزرگ جهان 225 میلیارد دلار است. اتریوم در حدود 1700 دلار معامله می شود که در 24 ساعت گذشته زیان زیادی داشته است. به یاد بیاورید که این توکن در ابتدای ماه جولای ارزش خود را حدود 100 درصد افزایش داد. اما از ابتدای این هفته، اتریوم با کاهش قیمت خود، ارزش خود را کاهش داده است.

خبر ادغام آینده منبع نیرومندی برای صعود توکن بوده است. به گفته دیوید کروگر، دانشمند داده های دیجیتال در Cowen Digital، تمایل بیشتری از سوی سرمایه گذاران نهادی وجود دارد.

او اشاره کرد که بسیاری از افراد درخواست کردند تا از احتمالات و نکات فنی ناشی از ادغام مطلع شوند. همچنین، کروگر اظهار داشت که برخی از افراد از رویدادهای پیرامون ادغام سود می برند. بنابراین، کاهش قیمت می تواند به آن مرتبط باشد.

ماینرهای اتریوم با نقش مخرب موفق می شوند

با کاهش متوالی قیمت اتریوم، می توان تعجب کرد که آیا سرخوشی پیرامون ادغام پایان یافته است یا خیر. ادغام هنوز حمایت قابل توجهی از جامعه اتریوم دریافت می کند. اما ماینرهای ETH در برابر ادغام نقش مخربی دارند. آنها قصد دارند پس از ادغام با عملیات استخراج مستمر خود، بلاک چین اتریوم را فورک کنند.

ویتالیک بوترین، بنیانگذار ETH، در واکنش به این وضعیت، در برابر چنین حرکتی اخم کرد. او اظهار داشت که تیم اتریوم پس از تکمیل انتقال به PoS دیگر از نسخه اتریوم PoW پشتیبانی نخواهد کرد.

بازار گسترده تر همه رویدادهای مربوط به انتقال را با دقت مورد توجه قرار می دهد. به گفته آرتور هیز، مدیر عامل BitMEX، معامله گران به طور موقت ETH را پس از شکست ادغام نگه می دارند.

قیمت اتریوم در نمودار سقوط کرد منبع: ETHUSDT در TradingView.com

چنین شکستی یک پیوند بازتابی منفی بین سطح کاهش تورم ETH و قیمت آن ایجاد می کند. همچنین، او اشاره کرد که موفقیت ادغام به طور بالقوه قیمت ETH را افزایش می دهد.

Featured image from Pixabay and chart from tradingView.com

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا