ارزهای دیجیتال

اتریوم 2 هزار دلار را رد می کند، آزمایش مجدد 1800 دلار قریب الوقوع است

تجزیه و تحلیل فعلی قیمت اتریوم به دلیل موارد متعدد در روز قبلی رد شدن برای افزایش بیشتر، نزولی است. در نتیجه، پیش‌بینی می‌کنیم که ETH/USD به زیر 1900 دلار کاهش یابد و سپس 1800 دلار را مجدداً به عنوان پشتیبانی آزمایش کنیم.

اتریوم صعودی را رد می کند

اتریوم از زمان رسیدن به بالاترین قیمت روزانه 2012 دلار، 6.6 درصد اصلاح شده است. محدوده قیمت بین 1700 تا 1800 دلار، سطح حمایتی حیاتی است و حفظ اتریوم بالاتر از آن برای جلوگیری از هر گونه سقوط بیشتر، بسیار مهم است.

از نظر فنی، اتریوم در داخل یک گوه رو به افزایش (به رنگ زرد) در حال پیشرفت است که یک روند نزولی است. حجم معاملات بایننس نیز به طور همزمان در حال کاهش است. این نشان می دهد که تعداد خریداران به تدریج کاهش می یابد.

فرض کنید گاوها می توانند از شکستن این جفت به زیر سطح حمایت مهم در منطقه 1700 تا 1800 دلاری (که با رنگ سبز نشان داده شده است) جلوگیری کنند. در این مورد، پیش بینی می شود که پس از یک عقب نشینی موقت، روند صعودی با 2200 دلار به عنوان هدف ادامه یابد. از سوی دیگر، اگر قیمت به زیر سطح حمایت نشان داده شده کاهش یابد، خرس‌ها شانس رسیدن به 1350-1280 دلار را خواهند داشت. (به رنگ آبی روشن).

ETH/USD 4-hour chart. Source: TradingView

از ابتدای ماه اوت، زمانی که بالاترین سطح قابل توجهی پایین تر از 1600 دلار ثبت شد، قیمت اتریوم به شدت در جهت گاوها در حال حرکت بوده است. پس از مدتی تثبیت، جفت ETH/USD در روز چهارشنبه بر مقاومت قبلی در 1800 دلار غلبه کرد.

پس از آن، مومنتوم مثبت افزایش یافت تا اینکه به مقاومت 1900 دلار رسید، جایی که برای مدت کوتاهی یک بار دیگر تثبیت شد. با این حال، بازگشت مجدد اتفاق نیفتاد زیرا یک جهش صعودی دیگر منجر به افزایش نوسان فعلی در 2000 دلار شد.

دیروز، زمانی که مانع 2000 دلاری قبل از بازگشت سریع حرکت نزولی به صورت لحظه ای فراتر رفت، قیمت اتریوم تلاش کرد حتی بالاتر هم افزایش یابد. یکی دیگر از بالاترین سطح پایین‌تر محلی یک شبه تا امروز ایجاد شد که منجر به شکستن سطح حمایت 1900 دلاری در چند ساعت گذشته شد و در را برای افت بسیار بیشتر باز کرد.

اطلاعات روی زنجیره

نمودار زیر نشان می دهد که چگونه کاهش ذخیره ارزی با روند رو به رشد ETH همزمان شده است. همانطور که توسط نوارهای هیستوگرام قرمز مشاهده می شود، جریان خروجی بیشتر از ورودی است. رنگ نوارهای هیستوگرام در چهار روز گذشته به سبز تغییر کرده است.

اتریوم

Source: Cryptoquant

این نشان می دهد که سرمایه گذاران سکه های خود را در پیش بینی فروش بالقوه به سپرده گذاری می کنند. دانستن اینکه این هجوم به بازار نقدی متصل است مفید است.

Featured image from Coinmarketcap, chart from TradingView.com, Cryptoquant

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا