ارزهای دیجیتال

اتریوم 1170 دلار آزمایش می کند، آیا 1000 دلار هدف بعدی است؟

اتریوم طی چند هفته گذشته ردهای متعددی را با قیمت 1280 دلار ثبت کرده است. همچنان به دنبال سقوط بالاتر از سطح قیمت فوق الذکر است. ETH از 8 جولای در کانال نزولی معامله می شود.

طی 24 ساعت گذشته، اتریوم 3.3 درصد از دست داده است که تا حدی افزایش هفتگی خود را به میزان قابل توجهی معکوس کرده است. چشم انداز فنی در بازه زمانی کوتاه نزولی باقی می ماند. عقب نشینی ای که اتریوم چندین بار با آن مواجه شد احتمالاً می تواند قیمت را بیشتر کند. در این صورت، اتریوم ممکن است سطوح مقاومت بالای 1280 دلار را هدف قرار دهد.

دو مانع قوی دیگر برای سکه 1420 و 1540 دلار بود. قدرت بازار گسترده تر می تواند به اتریوم کمک کند تا شتاب خود را دوباره به دست آورد، بیت کوین نیز در سطح قیمت 20000 دلار با مشکل مواجه شده است.

این باعث شده است که اکثر آلتکوین ها از حرکت قیمتی مشابهی پیروی کنند. هنگامی که بیت کوین نشانه هایی از بهبود را در نمودار خود نشان دهد، قدرت خرید نیز شروع به افزایش می کند. در حال حاضر، فروشندگان همچنان بر اتریوم تسلط دارند.

تجزیه و تحلیل قیمت اتریوم: نمودار چهار ساعته

قیمت اتریوم در نمودار چهار ساعته 1140 دلار بود منبع: ETHUSD در TradingView

ETH در زمان نگارش این مقاله با قیمت 1140 دلار معامله می شد. از سطح حمایت 1170 دلاری خود عبور کرد و به کف قیمتی بحرانی 1000 دلاری خود نزدیک شد. این سکه در مجموع با سه کاهش قیمت در سطح 1280 دلار مواجه شد.

یک عقب نشینی دیگر ممکن است باعث شود ETH به بالای سطح 1280 دلار برسد. موانع پس از 1280 دلار به ترتیب 1440 دلار و 1540 دلار بود.

اگر اتریوم نتواند بالاتر از سطح قیمت 1140 دلار حفظ شود، ممکن است تا 900 دلار سقوط کند. با توجه به شرایط بازار نمی توان این احتمال را رد کرد.

حجم معاملات اتریوم به میزان قابل توجهی کاهش یافت و نشان داد که فشار خرید به دلیل فشار نزولی کاهش یافته است.

تحلیل فنی

اتریوم
کاهش فشار خرید اتریوم در نمودار چهار ساعته | منبع: ETHUSD در TradingView

ETH طی چند روز گذشته کاهش شدیدی را در قدرت خرید ثبت کرده است. مطابق با همین، شاخص قدرت نسبی تصویر مشابهی را ترسیم کرد.

RSI به سمت پایین شیب داشت و زیر نیم خط دیده شد. خواندن زیر نیم خط نشان دهنده افزایش فشار فروش در بازار است.

قیمت ETH زیر خط 20-SMA بود، این نشان می‌دهد که دارایی در معرض فروش قرار گرفته است. فروشندگان مسئول افزایش حرکت قیمت در بازار بودند.

مطالب مرتبط | TA: اتریوم مجدداً از پشتیبانی کلیدی بازدید می کند، آیا گاوها می توانند از ضررهای بیشتر محافظت کنند

اتریوم
اتریوم سیگنال فروش را در نمودار چهار ساعته فلش کرد | منبع: ETHUSD در TradingView

فشار خرید اتریوم پایین مانده است و همین امر در نمودار چهار ساعته آن نشان داده شده است. واگرایی میانگین متحرک همگرایی نشان دهنده حرکت قیمت و معکوس شدن همان است. MACD تحت یک متقاطع نزولی قرار گرفت و هیستوگرام های قرمز را نشان داد.

هیستوگرام های قرمز به سیگنال فروش گره خورده اند. این امر فروش اتریوم را توضیح می دهد. باندهای بولینگر نوسان قیمت دارایی را نشان می دهد.

باندهای بولینگر اندکی باز شدند که می تواند به یک نوسان پیش بینی شده در قیمت دارایی تبدیل شود. در صورت سقوط بیشتر، اتریوم به 1000 دلار چشم دوخته است و از سوی دیگر، ارز دیجیتال می تواند از خط مقاومت 1280 دلار عبور کند.

پشتیبانی از خریداران برای اتریوم بسیار مهم است.

مطالب مرتبط | TA: قیمت بیت کوین کاهش سود، پشتیبانی از شکست کلید در نزدیکی

Featured image from UnSplash, charts from TradingView.com

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا