ارزهای دیجیتال

اتریوم یک چهارم قیمت را کاهش می دهد زیرا نهنگ ها 4-B دلار در اتریوم تخلیه می کنند

اتریوم که به عنوان «پادشاه همه آلتکوین‌ها» و دومین ارز دیجیتال بزرگ از نظر ارزش بازار شناخته می‌شود، توانست ضررهای اخیر خود را کاهش دهد زیرا در این زمستان طولانی ارزهای رمزنگاری‌شده همچنان به مبارزه ادامه می‌دهد.

با توجه به پیگیری از کوینگککواتریوم با 2.1 درصد افزایش در 24 ساعت گذشته و افزایش 3.2 درصدی نسبت به هفته گذشته، قیمت 1332.18 دلار را تغییر می‌دهد.

اما این دارایی دیجیتال با توجه به اینکه در 10 نوامبر 2021 به بالاترین حد خود یعنی 4878 دلار نزدیک نشده است، هنوز عملکرد بدی دارد.

در این تاریخ سال گذشته، آلتکوین روز خود را با قیمت معاملاتی 3848 دلار آغاز کرد که تقریباً سه برابر ارزش فعلی آن است.

علاوه بر این، اتریوم در حال کاهش قیمت است و 26 درصد از قیمت 1773 دلاری خود را در 10 سپتامبر از دست داده است.

در حالی که کریپتو به همراه ارزهای دیجیتالی دیگر با افت قیمت ناشی از نوسانات غیرقابل پیش بینی بازارشان غریبه نیستند، کارشناسان فکر می کنند سرمایه گذاران بزرگ اتریوم به نوعی مسئول رکود اخیر آن هستند.

نهنگ های اتریوم به طور جمعی تخلیه می کنند

در 16 اکتبر، پلتفرم اطلاعاتی بازار ارزهای دیجیتال Santiment در توییتر به اشتراک گذاشت که کوسه‌ها و نهنگ‌های اتریوم در پنج هفته گذشته دارایی‌های آلت‌کوین خود را تخلیه کرده‌اند.

بر اساس داده های منتشر شده، این سرمایه گذاران بزرگ در مجموع 3.3 میلیون توکن ETH با ارزش کل 4.3 میلیارد دلار بر اساس قیمت معاملات فعلی کریپتو تخلیه کردند.

کوسه‌ها و نهنگ‌های اتریوم، طبق تعریف، کسانی هستند که 100 تا 1 میلیون سکه ETH در اختیار دارند.

با این پیشرفت، این تز مبنی بر اینکه نهنگ‌های کریپتو یا بزرگترین سرمایه‌گذاران با انباشت و اقدامات دامپینگ خود بر بازار تأثیر زیادی می‌گذارند، بار دیگر صحت دارد.

ذکر این نکته ضروری است که در زمانی که دارندگان اتریوم در حال خلاص شدن از شر دارایی های خود بودند، این ارز رمزنگاری شده بیشتر خونریزی کرد زیرا قیمت آن به هدر رفت.

هنوز زمان وحشت نیست

اوضاع برای رقیب اصلی بیت کوین خوب به نظر نمی رسد، اما برخی کارشناسان معتقدند هنوز زمان فشار دادن دکمه وحشت نرسیده است زیرا این پیشرفت جنبه های مثبتی دارد.

برخی از تحلیلگران می گویند همان دارندگانی که دارایی های اتریوم خود را تخلیه کردند، ممکن است سعی کنند قیمت دارایی را بالاتر از آنچه در ماه گذشته مشاهده شد، افزایش دهند.

کوسه‌ها و نهنگ‌های ETH در حال حاضر دارای تعداد کمتری توکن در مقایسه با مقداری هستند که در زمان معامله به قیمت 1400 دلار داشتند و ممکن است سعی کنند دارایی‌هایی را که فروخته‌اند بازخرید کنند.

این می تواند سناریویی باشد که توسط دارندگان ETH به عنوان پیش بینی ها مورد هدف قرار گرفته است Coincodex نشان می دهد که این ارز دیجیتال در پنج روز آینده به 1221 دلار سقوط می کند.

به نظر می رسد که ماه نوامبر مبارزه بیشتری را برای کریپتو به همراه داشته باشد زیرا پیش بینی 30 روزه قیمت معامله ETH را 909.14 دلار می کند.

ETH market cap at $163.5 billion on the daily chart | Featured image from Forbes, Chart: TradingView.com

Disclaimer: The analysis represents the author's personal views and should not be construed as investment advice.


نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا