ارزهای دیجیتال

اتریوم کلاسیک در 2 ماه گذشته خفه شد – آیا ETC بازیابی می شود؟

در روز گذشته 5 درصد کاهش ارزش برای ETC وجود داشت. سکه کلاسیک اتریوم به سقوط خود در بازه های زمانی طولانی تری از زمان صعود ماه جولای ادامه داده است.

خرس‌های کلاسیک اتریوم پس از تلاش فورک برای حفظ قیمت بالای خط حمایت ۲۷ دلاری، نتوانستند فشار فروش را تحمل کنند.

داده‌های Coingecko در روز شنبه نشان می‌دهد که در زمان نوشتن این مقاله، ETC با 16 درصد کاهش در هفت روز گذشته، با 23.08 دلار معامله می‌شود.

اگرچه اثبات سهام استخراج اتریوم را منسوخ کرده است، علاقه مجدد به سکه از ادغام ناشی شده است. روزی که ادغام عمومی شد، در نتیجه هش ریت افزایش یافت.

با این حال، چشم‌انداز بلندمدت ETC تیره و تار باقی می‌ماند، زیرا دوره‌های زمانی هفتگی، دو هفته‌ای و ماهانه همه در قرمز هستند.

مقدار فعلی 0.80 بین اتریوم و هارد فورک آن نشان می دهد که اتریوم کلاسیک با اشتیاق از هر کجا که اتریوم برود دنبال خواهد کرد. داده ها حاکی از گسترش مثبت است.

Ethereum Classic: تجزیه و تحلیل فنی

از 19 سپتامبر تاکنون، قیمت ETC بین 20.73 تا 31.13 دلار در نوسان بوده است. میانگین متحرک فعلی سکه (CMF) در حال حاضر 0.09- است که نشان می دهد خرس ها در حال تسلط هستند.

با این وجود، Stoch RSI در منطقه اشباع فروش قرار دارد که نشان دهنده یک فرصت خرید عالی برای سرمایه گذاران و معامله گران است.

صعود فزاینده اندیکاتور قدرت گاو نر نشان دهنده یک روند معکوس است. با این حال، خط مرکزی باند بولینگر فشار نزولی بیشتری بر سکه وارد می کند.

میانگین‌های متحرک نمایی 20 روزه تا 100 روزه (EMA) نیز به عنوان مانعی پویا برای توکن عمل می‌کنند و بازگشتی را قابل تصور می‌کنند.

ETC: بهبودی احتمالی؟

اگرچه ایجاد تغییر قیمت دشوار خواهد بود، اما گاوها هنوز می توانند از سطح حمایت 23 دلار دفاع کنند. این به عنوان سکوی پرشی برای آنها برای امتحان سطح مقاومت 27 دلاری خواهد بود. معامله گران و سرمایه گذاران همچنین می توانند از اعداد Stoch RSI استفاده کنند.

همانطور که قبلاً گفته شد، استوک RSI در نیمه پایینی اشباع فروش قرار دارد. این نشان می دهد که سکه اکنون کمتر از ارزش گذاری شده است و خرید آن بسیار ارزان است. سفته بازان و سرمایه گذاران می توانند ETC را با قیمت فعلی بازار با توقف ضرر 18.76 دلار خریداری کنند.

با این حال، این خطر قابل توجهی دارد زیرا سایر شاخص ها به یک چشم انداز بدبینانه کوتاه مدت و بلندمدت برای ETC اشاره می کنند. اما اگر گاوها بتوانند خط حمایت 23 دلاری را حفظ کنند، اکتبر نقطه شروع عالی برای افزایش بیشتر به 29.71 دلار خواهد بود. ما پیش‌بینی می‌کنیم که در روزها و هفته‌های آینده یک حرکت نزولی یا صعودی قیمت قوی باشد.

ETC total market cap at $3.17 billion on the daily chart | Featured image from Investing.com, Chart: TradingView.com
Disclaimer: The analysis represents the author's personal views and should not be construed as investment advice.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا