ارزهای دیجیتال

اتریوم پس از 2000 دلار عقب نشینی می کند، اما قیمتی برای حفظ مسیر صعودی دارد

اتریوم پس از شکستن سد مهم 2000 دلاری، با شکست ملایمی مواجه شده است و در جلسه معاملاتی امروز به معاملات سبز ادامه می دهد. ارز رمزنگاری شده در حال پیشروی بازار ارزهای دیجیتال است و برای سودهای بیشتر آماده است.

در زمان نگارش این مقاله، اتریوم (ETH) با قیمت 1980 دلار با 6 درصد و 15 درصد سود در 24 ساعت و 7 روز گذشته به ترتیب معامله می شود. تنها Solana (SOL) و Cardano (ADA) با سودهای دو رقمی در همان دوره به افزایش قیمت ETH نزدیک می شوند.

قیمت ETH با سودهای مهم در نمودار 4 ساعته. منبع: ETHUSDT Tradingview

شرکت بازرگانی QCP Capital معتقد است که شتاب صعودی در مسیر افزایش به پشتوانه عوامل مثبت کلان اقتصادی است. افزایش کمک به ارزهای دیجیتال هفته گذشته زمانی که ایالات متحده چاپ شاخص قیمت مصرف کننده (CPI) در ماه ژوئیه را منتشر کرد، افزایش یافت، که معیاری برای سنجش تورم به دلار است.

این معیار در حدود 8.5٪ بود و همانطور که QCP Capital گفت، “روایت اوج تورم را تایید می کند”. بنابراین، فعالان بازار انتظار دارند که فدرال رزرو (فدرال رزرو) کمتر تهاجمی باشد زیرا به نظر می رسد تورم در حال کاهش است. میز معاملات گفت:

این امر منجر به قیمت گذاری فدرال رزرو در بازار شده است و حرکت صعودی را ایجاد می کند که احتمالا تا جلسه بعدی FOMC در 22 سپتامبر ادامه خواهد داشت.

در هفته‌های آتی، رویدادهای کلان اقتصادی دیگری نیز وجود دارد که می‌تواند بر ادراک فعالان بازار درباره فدرال رزرو تأثیر منفی بگذارد. با این حال، QCP Capital معتقد است که بازار “بدون در نظر گرفتن حمایت باقی خواهد ماند”.

برای قیمت اتریوم، روایت صعودی دو برابر است، زیرا یک تاریخ آزمایشی برای اجرای شبکه اصلی “ادغام” وجود دارد، رویدادی که انتقال اتریوم به اجماع اثبات سهام (PoS) را تکمیل می‌کند. انتظار می رود این رویداد بین 15 تا 16 سپتامبر برگزار شود.

این منجر به یک تغییر “بی سابقه” در بازارهای گزینه های رمزنگاری شده است، کل سود باز (OI) برای قراردادهای ETH بر علاقه باز بیت کوین (BTC) سایه انداخته است. اولی 8 میلیارد دلار و دومی 5 میلیارد دلار است.

اتریوم ETH ETHUSDT 1
برای اولین بار، بهره باز قرارداد اختیار اتریوم بالاتر از BTC است. منبع: Skew via QCP Capital در توییتر

چه چیزی می تواند به مانعی برای حرکت صعودی اتریوم تبدیل شود

موارد بالا ممکن است نشان دهد که فعالان بازار در حال خرید گزینه‌های تماس (خرید) برای اتریوم هستند که به سمت «ادغام» می‌روند و روی موفقیت این رویداد حساب می‌کنند. در بازار نقدی، داده‌های Material Indicators نشان می‌دهد که سرمایه‌گذاران با سفارش‌های پیشنهادی از 1000 دلار تا 100،000 دلار، در هفته گذشته اقدام به خرید ETH کرده‌اند.

اگر سرمایه گذاران بزرگ به حمایت از اتریوم ادامه دهند، حرکت صعودی می تواند همانطور که QCP Capital انتظار دارد ادامه یابد. با این حال، همانطور که NewsBTC قبلا گزارش داده بود، بیت کوین باید برای حمایت از هر اقدام بلندمدت صعودی قیمت، فشار صعودی بیشتری را ببیند.

اتریوم ETH ETHUSDT MI 1
سرمایه گذاران ETH با سفارش خرید از 1000 دلار تا 100000 دلار از حرکت صعودی در هفته گذشته حمایت می کنند. منبع: شاخص های مواد

داده های اضافی ارائه شده توسط Material Indicators مقاومت نازکی را برای قیمت ETH در بازه های زمانی پایین، شمال 2050 دلار ثبت می کند. اگر گاوها بتوانند قیمت را فراتر از این سطوح برانند، اتریوم می‌تواند اوج‌های قبلی خود را پس بگیرد و مقاومت بحرانی را به حمایت تبدیل کند.


نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا