ارزهای دیجیتال

اتریوم قیمت بیت کوین را بالا می برد، آیا «ادغام» مطابق انتظارات عمل می کند؟

قیمت بیت کوین زیر 20000 دلار باقی مانده است زیرا اتریوم و سایر آلتکوین ها قیمت را در دست گرفته و بخش را به سمت بالا سوق می دهند. اتریوم به‌تازگی ارتقای «Bellatrix» را که آخرین مرحله قبل از «ادغام» بود، اجرا کرد و قیمت اتریوم از طریق مقاومت محلی در حال افزایش است.

در زمان نگارش این مقاله، قیمت بیت کوین به ترتیب در 24 ساعت و 7 روز گذشته با حرکت جانبی 19900 دلار معامله می شود. در همین حال، قیمت اتریوم در بازه‌های زمانی مشابه به ترتیب با 7 و 8 درصد سود با 1670 دلار معامله می‌شود.

قیمت بیت کوین در نمودار 4 ساعته در حال حرکت است. منبع: BTCUSDT Tradingview

اتریوم می تواند از این محدوده خارج شود در حالی که قیمت بیت کوین عقب مانده است

«ادغام» شبکه اتریوم را از اجماع اثبات کار (PoW) به اجماع اثبات سهام (PoS) منتقل می‌کند. این رویداد باعث ایجاد هیاهوی زیادی در بازارهای رمزنگاری شده است، زیرا برخی از سرمایه گذاران معتقدند اتریوم شاهد پیشرفت های بیشتری خواهد بود و وارد دوره جدیدی از پذیرش خواهد شد.

همانطور که در نمودار زیر مشاهده می شود، یک معامله گر با نام مستعار محدوده فعلی قیمت اتریوم و تلاش آن برای خروج از مقاومت سربار را مشخص می کند. اگر اتریوم این حرکت صعودی را تأیید کند، ممکن است این ارز دیجیتال به نقطه عطف دیگری دست یابد و بیت کوین را از نظر ارزش بازار «تغییر» کند.

البته، «ادغام» سؤالات زیادی را برای سرمایه‌گذاران ایجاد می‌کند، زیرا آنها نمی‌دانند که آیا این رویداد به عنوان یک رویداد «شایعه را بخر، خبر را بفروش» عمل می‌کند. تاجر نام مستعار گفت:

تلاش ETH برای خارج شدن از یک محدوده. آخرین باری که این کار را کرد، نسبت به BTC دو برابر شد، اگر دوباره نسبت به BTC دو برابر شود، آن را برگرداند. آیا بیت کوین داران اجازه خواهند داد این اتفاق بیفتد؟ یا آنها بی‌رحمانه بیت کوین پمپ می‌کنند تا از بدتر شدن نسبت جلوگیری کنند؟ یا همه چیز برای تنظیم مجدد تخلیه می شود؟

قیمت بیت کوین
جفت معامله ETH/BTC به سمت مقاومت فشار می آورد. منبع: DonAlt از طریق توییتر

آیا اتریوم می تواند بیت کوین را برگرداند؟

میز معاملات QCP Capital ممکن است سرنخ هایی را برای برخی از این سؤالات ارائه دهد. در گزارش اخیر، این شرکت ادعا می‌کند که قیمت اتریوم پس از رسیدن به سطوح فروش بیش از حد پس از انحلال سه پیکان سرمایه (3AC) اصلاح شده است.

بنابراین، بسیاری از حرکت‌های رو به بالا ممکن است به دلیل کاهش فشار فروش و ارتباط کمتر با «ادغام»، بازگرداندن قیمت باشد. دو عامل بالقوه صعودی مرتبط با “ادغام” وجود دارد: این گذار باعث کاهش انتشار عرضه ETH و در عین حال افزایش نرخ سوخت آن می‌شود.

QCP ادعا می کند، در حالی که اولی “به نظر صعودی به نظر می رسد”، دومی روند نزولی دارد. به عبارت دیگر، عرضه با سرعت کمتری در حال تبدیل شدن به «ادغام» است. سرمایه QCP اضافه شد:

این دیدگاه ما را در مورد ماندگاری بلندمدت ETH و تأثیر صعودی آن بر قیمت تغییر نمی‌دهد. ما فکر می کنیم ETH دارایی دهه خواهد بود. با این حال، پویایی قیمت کوتاه‌مدت تا میان‌مدت را تغییر می‌دهد، و اینکه چه مقدار از رویداد قبلاً در قیمت‌گذاری شده است.

قیمت بیت کوین اتریوم ETH ETHUSDT
منبع: QCP Capital

با نزدیک شدن به “ادغام”، شرکت تجاری با تقلید از اثر نصف شدن قیمت بیت کوین، قیمت اتریوم را بررسی خواهد کرد. این می‌تواند عملکرد قیمت ETH را با پشتیبانی بیشتر برای بازپس‌گیری قلمرو از دست رفته قبلی خود و ادامه به پیشبرد بخش، از جمله قیمت بیت‌کوین، فراهم کند.

برای تجزیه و تحلیل بیشتر در مورد بازار، پیش‌بینی قیمت، استراتژی‌ها و موارد دیگر، کانال YouTube ما را بررسی کنید.


نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا