ارزهای دیجیتال

اتریوم در 7 روز گذشته 21 درصد سقوط کرد و به زیر 1600 دلار رسید

اتریوم (ETH) در هفته گذشته 20 درصد کاهش یافته و باعث ایجاد احساسات منفی در بازار شده است.

  • اتریوم در هفته گذشته متوقف می شود و نتوانسته است به بازار بازگردد
  • اتریوم در بازیابی سطح 2000 دلار سقوط می کند
  • RSI اتریوم نشان دهنده یک موضع نزولی است

علاوه بر این، اتریوم به مرز 2000 دلار نیز نرسید. خرس‌ها در تلاش هستند تا قیمت اتریوم را پایین بیاورند و گاوها را ثابت کنند.

فقط نمودار روزانه، شکل گیری یک الگوی گوه افزایشی وجود دارد که نشان می دهد یک حرکت نزولی می تواند ادامه یابد. گاوها به دنبال جلوگیری از کاهش قیمت به زیر سطح 1700 تا 1800 دلار هستند.

RSI برای اتریوم نیز به زیر خط پایه کاهش یافته است که نشان می دهد خرس ها اکنون در صدر بازار هستند.

مطابق با CoinMarketCapاتریوم 21 درصد کاهش یافته و تا لحظه نگارش این مقاله با قیمت 1571.25 دلار معامله می شود.

اتریوم فشار فروش زیادی را ایجاد می کند

اگر جفت ETH/USD به سقوط خود ادامه دهد، پشتیبانی بعدی اکنون در محدوده 1520-1570 دلار قرار می گیرد. این خط حمایت جدید نتیجه همگرایی بین خط میانگین متحرک 50 روزه و میانگین متحرک 100 روزه است.

حال، اگر این سطح بشکند، ممکن است ساختار خرسی شکل بگیرد که می‌تواند اتریوم را تا 1280 دلار کاهش دهد. برای حفظ حرکت صعودی، گاوها باید قیمت خود را بالای 1700 دلار حفظ کنند.

اتریوم در حالی که به سمت جنوب حرکت می کند فشار فروش زیادی را ایجاد کرده است و باعث شکسته شدن چاقو می شود. با افت 21 درصدی اتریوم، این ثابت می‌کند که خرس‌ها توانستند گوه صعودی را بشکنند، سیگنال مهمی برای نفوذ خرس‌ها به بازار.

در مرحله اولیه، در حالی که اتریوم به سطح 1900 دلار نزدیک شده بود، یا در حال پیشرفت صعودی بود، هشداری درباره انحلال ارسال شد که ممکن است تا زمانی که سطح نقدینگی به نزدیک 2020 دلار نرسد، اتفاق نیفتد.

Pullback ETH تا 1900 دلار پیش بینی شد

قیمت اتریوم در 12 آگوست قبل از سقوط به بالای 2030 دلار رسید. اکنون، خرس ها میانگین متحرک 8 روزه و 21 روزه را نقض کرده اند. عقب نشینی ممکن است در آخر هفته اتفاق بیفتد.

از سوی دیگر، تئوری دیگری که به بازار حراج علاقه داشت، حاکی از آن است که احتمال بازگشت به سطوح 1571 و 1450 دلار وجود دارد. علاوه بر این، شاخص نمایه حجم برای ETH نیز حرکت نزولی خود را به ویژه با تقویت فشار فروش مشهود در بازه زمانی 1 ساعته تأیید می کند.

اگر گاوها بتوانند سطح 2030 دلار را مجدداً بازبینی کنند، روند نزولی برای ETH می تواند باطل شود. برعکس، گاو نرهایی که می خواهند به سمت فرصت های چاقو گیر در محدوده 1370 تا 1420 دلار جرات کنند، ممکن است به این سمت بروند. با آن، پیش بینی می شود که هدف عقب نشینی حداکثر به 1984 دلار برسد.

RPnKcHeP

ETH total market cap at $191 billion on the daily chart | Source: TradingView.com

Featured image from Coinpedia, Chart from TradingView.com

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا