ارزهای دیجیتال

اتریوم در یک دوره هفت روزه 41 درصد افزایش می یابد. آیا ادغام آینده یک کاتالیزور است؟

دومین ارز دیجیتال بزرگ از نظر ارزش بازار، اتریوم، در هفته گذشته 45 درصد افزایش یافته است و از اکثر دارایی های قابل شرط بندی بهتر است. یک توضیح ساده برای این می تواند وجود داشته باشد:

همانطور که تیم توسعه دهندگان اتریوم به پایان یک ارتقاء چند ساله و بسیار دشوار نزدیک می شوند، معامله گران در حال تغییر مثبت هستند.

جهش اتریوم

دومین ارز دیجیتال بزرگ از نظر ارزش بازار، اتریوم، در هفته گذشته حدود 45 درصد افزایش یافته است و از اکثر 100 دارایی رمزنگاری برتر برتری داشته است. در حالی که تئوری های زیادی پیرامون روند صعودی اتریوم وجود دارد، یکی از محرک های اصلی تغییرات قیمت، ادغام قریب الوقوع اتریوم است.

معامله در ETH از نزولی به صعودی تغییر کرده است زیرا توسعه دهندگان به اتمام یک ارتقاء چند ساله و بسیار دشوار نزدیک می شوند. کل عرضه ETH در سود اکنون با انتظارات اجتماعی شدید ادغام، از پایین ترین سطح 41 درصدی درست قبل از افزایش قیمت فعلی، به 56 درصد افزایش یافته است.

ETH/USD با حرکت صعودی جدید معامله می شود.

طبق آمار Glassnode، کاهش قابل توجه موقعیت های فروش در بازار آتی دلیل افزایش ۲۲ درصدی اتریوم در این هفته بوده است.

گلاسنود توییت کرد:

بیش از 98 میلیون دلار در معاملات آتی کوتاه مدت در یک ساعت منحل شد و قیمت دلار ETH را 12.5 درصد افزایش داد.

تعداد آدرس‌های ETH در ضرر (7d MA) در زمان انتشار به 39,112,029 کمترین میزان در یک ماه اخیر رسید که روند صعودی اخیر اتریوم را بیشتر نشان می‌دهد.

1658279940 104 اتریوم در یک دوره هفت روزه 41 درصد افزایش می

Source: Glassnode

از آنجایی که آخرین اقداماتی که واقعاً فعالیت اتریوم را به Beacon Chain منتقل می کند برای سپتامبر برنامه ریزی شده است، هنوز زمان زیادی برای The Merge وجود دارد. Superphiz.eth، یکی از مربیان اتریوم، در توییتی اضافه کرد که Goerli به عنوان آخرین شبکه آزمایشی عمومی در حدود 11 آگوست تحت انتقال ادغام قرار خواهد گرفت.

پیش‌بینی می‌شود اگر همه چیز با گورلی طبق برنامه پیش برود، ادغام شبکه اصلی در هفته 19 سپتامبر شناور شود.

مطالب مرتبط | Ethereum Classic (ETC) ارزش بازار 3 میلیارد دلاری را پس می‌گیرد، که باید دنبال شود؟

نظر کارشناسان

یووی یانگ، مدیر تجزیه و تحلیل مالی در StoneX، می‌گوید که دو «قطعیت» دلیل این افزایش صعودی برای اتریوم است، اولی زمان اعلام‌شده اخیر برای به‌روزرسانی «ادغام» اتریوم است که می‌تواند شبکه را به میزان قابل توجهی از نظر انرژی کارآمدتر کند. یانگ ادعا می کند که “آرامش” اضطراب های کلان اقتصادی دومین مورد است.

در واقع اگر حرکت قیمت را تیک به تیک ببینید، این بار بیشتر شبیه ETH BTC پیشرو است. [or Bitcoin] یانگ، با اشاره به اتریوم پس از ادغام، گفت: به جای برعکس در زمان‌های معمول، بنابراین با تایید و احساس ETH2.0، نشانه‌ای قوی از افزایش بازار نزولی تحت رهبری ETH است.

ناتانیل ویتمور، پادکست معروف و ناظر صنعت، در جدیدترین قسمت خود از «شکست» این ادعا را مطرح کرد. این درک رو به رشدی وجود دارد که “ادغام” ممکن است بر بازارها در توییتر، دیسکورد و هر جای دیگری که مردم در مورد ارزهای دیجیتال بحث می کنند تأثیر بگذارد.

پس از ماه‌ها قیمت‌های پایین، همانطور که ویتمور بیان کرد، این رویداد حاکی از «بازگشت خوش‌بینی» در بازارهای ارزهای دیجیتال است. ادغام همچنین یک «خلأ روایی» را پر می‌کند و به علاقه‌مندان به رمزارز اجازه می‌دهد تا داستان‌هایی را درباره چگونگی تغییر جهان توسط این فناوری برای دیگران تعریف کنند.

برخی دیگر معتقدند که ادغام می تواند به دلایل ساختاری باعث افزایش قیمت ETH شود. این ارتقا نشان دهنده یک تغییر اساسی در کاربردهای بالقوه اتریوم با پاداش دادن به سرمایه گذارانی است که دارایی های خود را در شبکه به اشتراک می گذارند. حتی نیروهای کاهش تورم مانند بیت کوین که به نفع دارندگان بیشتر است، می تواند از این حرکت منتج شود. افرادی که اکنون در حال آماده سازی ETH هستند، ممکن است آن را بیشتر به عنوان یک سرمایه گذاری ببینند تا یک تراکنش در این سناریو.

مطالب مرتبط | Liquidations از 230 میلیون دلار به عنوان بشکه اتریوم از 1400 دلار عبور کرد

Featured image from The Shutterstock, chart from TradingView.com


نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا