ارزهای دیجیتال

اتریوم در محدوده محدود – آیا فشار ETH را به زیر 1250 دلار می رساند؟

اتریوم، حاکم بلامنازع بازار آلت‌کوین، اکنون در بازار نزولی گیر کرده است زیرا این توکن در تلاش برای شکستن سطح مقاومت 1300 دلاری است. با این حال، قیمت فعلی بازار 1302.87 دلار است که تنها 0.22 درصد بیشتر از نقطه خرید کلیدی روانشناختی است.

علیرغم اینکه این موضوع چقدر خوب به نظر می رسد، روندی که بازار در حال حاضر در حال حرکت است، احتمالاً بازار نزولی در این ماه ادامه خواهد داشت، که خبر خوبی برای ETH نیست.

به گفته گاردین، به دلیل وضعیت وحشتناک اقتصاد کلان، احتمال بهبود بازار نزولی برای ETH بسیار اندک است.

در “Uptober” امسال که بسیار پرطرفدار شد، این توکن احتمالاً بدبختی بیشتری از حد معمول را تجربه خواهد کرد. با این حال، نمودارها چه چیزی را نشان می دهند؟

تجارت در یک نوار تنگ

در زمان نگارش این مقاله، انتظار می رفت آلت کوین در یک باند باریک معامله شود. با این حال، قبل از آن، قیمت اتریوم طی 25 روز گذشته بین 1188 تا 1411 دلار در نوسان بوده است. از آنجایی که این مصادف با زمانی است که فدرال رزرو نرخ های بهره را افزایش داد، شرایط بازار به ویژه در آن زمان آشفته نشان می دهد.

همانطور که قبلاً اشاره شد، اتر در حال حاضر به دنبال شکل گیری پرچم است. این الگو یک علامت نزولی است که با عملکرد قیمت قبلی مطابقت دارد. قیمت به 1300.35 دلار کاهش یافته است، جایی که پیش بینی می کنیم حرکت قیمت قابل توجهی در سطح قیمت یا نزدیک به آن باشد.

Chart: TradingView

با اقدامات جانبی فعلی بازار، تحلیل تکنیکال نیز کاملاً خنثی است. اندیکاتور مومنتوم کاهش شدیدی را به دنبال رکود بازار در 13 سپتامبر نشان می‌دهد که پس از آن از 21 سپتامبر تا کنون یک جهش و یکسان شدن به دنبال داشت.

شاخص جریان پول Chaikin که در حال حاضر 0.05 است، مثبت است که نشان می دهد گاوها بر بازار حکومت می کنند. مقادیر RSI تصادفی نیز این حرکت صعودی تقویت‌کننده را تأیید می‌کنند.

از آنجایی که RSI به منطقه اشباع فروش نزدیک است، حرکت صعودی را که در سایر شاخص های فنی مشاهده می شود تقویت می کند و فرصت خرید خوبی را به سرمایه گذاران می دهد.

اتریوم: احتمال برگشت قیمت وجود دارد؟

علیرغم کاهش قیمت تا حدی، اتریوم ممکن است در حال تکرار رالی قبلی جولای تا آگوست باشد که در آن قبل از افزایش، سه کف را ایجاد کرد. در زمان نگارش این مقاله، آلتکوین قبلاً این سه قعر را ایجاد کرده است و ممکن است در حال صعود باشد.

با وجود این، گاوها باید به دلیل شرایط سخت بازار محتاط باشند. اگر بازار امروز در رنگ سبز بالای 1300 دلار بسته شود، ممکن است شاهد صعودی باشیم که سطح مقاومت 1345 دلاری را آزمایش یا شکسته است.

8E3QBRKv

ETHUSD pair trading at $1320 on the weekend chart | Featured image from TradeMap, Chart: TradingView.com

Disclaimer: The analysis represents the author's personal views and should not be construed as investment advice.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا