ارزهای دیجیتال

اتریوم در عرض 24 ساعت 10 درصد افزایش می یابد – آیا ETH قرار است افزایش بیشتری پیدا کند؟

اتریوم (ETH) در 24 ساعت گذشته حدود 10 درصد افزایش یافت و به 1155 دلار رسید، پس از اینکه نزدیک به کاهش قیمت به زیر 1000 دلار شد.

دومین ارز دیجیتال بزرگ جهان در مدت زمان کوتاهی با فعالیت خرید در تعطیلات بازار ایالات متحده و افزایش قیمت ها، بازگشتی قوی را تجربه کرده است.

اما آیا ETH می تواند این رالی را حفظ کند؟ یا، فعلاً خواهد بود.

امسال، نگرانی‌ها در مورد رکود اقتصادی ایالات متحده و ورشکستگی کریپتوها به آلتکوین آسیب رسانده است.

در 24 ساعت گذشته، ETH/USD بین 1086 تا 1165 دلار در نوسان بود که نوسانات بالایی را نشان می‌داد. حجم معاملات این جفت با 32 درصد افزایش به 15.3 میلیارد دلار رسیده است، در حالی که کل ارزش بازار حدود 132 میلیارد دلار در نوسان است.

مطلب پیشنهادی | بیت کوین (BTC) برای اولین بار در 5 روز به 20000 دلار بازگشت

اتریوم (ETH) مقاومت 1000 دلاری را شکست

از زمان نوسان قابل توجه قبلی در 1000 دلار در هفت روز پیش، قیمت ETH به آرامی در حال معکوس شدن است. پس از چندین روز ثبات، جفت ETH/USD به پیشرفت خود ادامه داد و از مقاومت قبلی در 1100 دلار عبور کرد.

در روز سه‌شنبه، قبل از هر حرکت صعودی بعدی در طول روز، فقط مکث‌های کوچکی انجام شد. یک شبه، سطح بعدی مقاومت در 1175 دلار شکسته شد، که نشان می دهد انرژی صعودی در حال حاضر قوی است و مکانیسم قیمت گذاری میان مدت ممکن است به زودی دوباره سبز شود.

بازارهای ارزهای دیجیتال به طور کلی در تعطیلات آخر هفته و در 4 جولای، تعطیلات بازارهای مالی ایالات متحده به دلیل روز استقلال، آرام بودند.

ETH در 30 ژوئن به زیر سد روانی 1000 دلار سقوط کرد، اما خرس ها نتوانستند از این عقب نشینی سرمایه گذاری کنند. این نشان می دهد که گاوهای نر در حال خرید دیپ هستند.

اکنون گاوها تلاش خواهند کرد تا ETH را به میانگین متحرک نمایی 20 روزه (1192 دلار) برسانند و کنترل را در دست بگیرند. اگر این کار را انجام دهند، نرخ ارز ETH/USDT ممکن است به 1280 دلار و متعاقباً به میانگین متحرک ساده 50 روزه (1535 دلار) برسد.

ETH total market cap at $136 billion on the daily chart | Source: TradingView.com

ETH باید بالاتر از 1700 دلار باشد تا روند صعودی را مشخص کند

این سطح می تواند یک بار دیگر به عنوان یک مانع بزرگ عمل کند. برای نشان دادن شروع یک روند صعودی جدید، گاوها باید قیمت را به بالای 1700 دلار برسانند.

داده‌های تحلیل زنجیره‌ای Santiment نشان می‌دهد که با کاهش ETH به حدود 1000 دلار، تعداد توکن‌هایی که به صرافی‌ها منتقل می‌شوند به تدریج افزایش می‌یابد.

عرضه ETH در صرافی‌ها به بالاترین سطح خود در شش ماه گذشته رسیده است که نشان دهنده کاهش گسترده توکن‌ها است. ازدحام آن در صرافی‌ها نیز نشان می‌دهد که بهبود قیمت عمده بعید است.

تحلیل قیمت ETH امروز مثبت است، زیرا تحلیلگران بازار بالاترین قیمت قابل توجهی را در 1175 دلار و یک اصلاح مختصر در روز چهارشنبه مشاهده کردند.

این نشان می‌دهد که یک بالاترین بالاتر و پایین‌تر قوی ایجاد شده است، و گاوها برای یک حرکت تهاجمی دیگر در طول هفته آینده آماده هستند. هدف بعدی احتمالا مقاومت 1250 دلاری خواهد بود.

مطلب پیشنهادی | با تعمیق Crypto Selloff، اتریوم (ETH) به 950 دلار سقوط کرد

Featured image from Somag News, chart from TradingView.com

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا