ارزهای دیجیتال

اتریوم در این متریک بیت کوین را شکست می دهد، برای قیمت اتریوم صعودی؟

اتریوم در آخر هفته با کاهش سرعت حرکت صعودی خود روبرو شده است. این ارز دیجیتال توانست مقاومت بحرانی را در 1700 دلار بشکند، اما می‌توانست سطوح پشتیبانی قبلی را قبل از بازپس گیری سطوح بالاتر دوباره آزمایش کند.

طبق گفته های وو بلاک چین، اتریوم اخیراً پیشی گرفت بیت کوین از نظر بهره باز (OI) برای قراردادهای اختیار معامله. این معیار 5.6 میلیارد دلار در مقابل 4.3 میلیارد دلار BTC است.

برای اولین بار از زمان آغاز به کار این محصولات، قیمت ETH از علاقه باز بیت کوین پیشی گرفت. همانطور که وو بلاک چین اشاره کرد، بیشتر OI ثبت شده برای قراردادهای اختیار اتریوم تماس (خرید) متمرکز در 30 سپتامبر و 30 دسامبر است.

منبع: Glassnode via Wu Blockchain

هر دوی این تاریخ ها پس از ادغام هستند، یک رویداد بسیار مورد انتظار برای اتریوم. “ادغام” به طور آزمایشی برای شبکه اصلی تا 9 سپتامبر تنظیم شده استهفتم.

این رویداد انتقال ETH را از اجماع اثبات کار (PoW) به اجماع اثبات سهام (PoS) تکمیل می‌کند. به نظر می‌رسد که بازیکنان در بازار گزینه‌ها در موقعیت صعودی قرار دارند یا موقعیت‌های بالقوه کوتاه را با سایر محصولات سرمایه‌گذاری پوشش می‌دهند.

اتریوم ETH ETHUSDT
قیمت اتریوم در نمودار 4 ساعته حرکت می کند. منبع: ETHUSDT Tradingview

دیدگاهی متفاوت در مورد قیمت اتریوم

داده ها از متریال اندیکاتورها فشار فروش کوتاه مدت را با پتانسیل افزایش نوسان در بسته شدن شمع ضروری روزانه، هفتگی و ماهانه دیروز به دقت پیش بینی کردند. این رویدادها اغلب باعث حرکت های ناگهانی در قیمت دارایی می شوند.

اتریوم ETH ETHUSDT MI 1
منبع: شاخص مواد از طریق توییتر

همانطور که در زیر مشاهده می‌کنید، شاخص پیش‌شناختی روند شاخص‌های مواد سیگنال کوتاهی را در بسته شدن روزانه دیروز به نمایش گذاشت. این نشان می دهد که اتریوم شانس بالایی برای روند نزولی دارد.

این فشار فروش کوتاه مدت با مقاومت فنی در میانگین متحرک 100 روزه (DMA) همزمان شد. این سطح با افزایش سفارشات درخواستی افزایش یافت زیرا قیمت اتریوم در دو روز گذشته روند صعودی داشت.

در زمان نگارش این مقاله، قیمت ETH هنوز 13 میلیون دلار سفارشات درخواستی (فروش) در 1700 دلار را ثبت می کند. این نشان می دهد که این سطح در حال حاضر به عنوان مقاومت بحرانی به کار خود ادامه خواهد داد.

این تغییر در حرکت قیمت اتریوم، همانطور که توسط پیش‌شناخت روند شاخص مواد پشتیبانی می‌شود و از نقدینگی درخواست می‌کند، ممکن است به عملکرد قیمت نزولی‌تر و پایدارتر تبدیل شود. همانطور که در زیر مشاهده می کنید، این تحلیلگران یک سناریوی نزولی احتمالی برای اتریوم برای ماه های آینده ارائه کردند.

فراکتال یا پیش‌بینی قیمت زیر نشان می‌دهد که قیمت ETH ممکن است حداقل تا اکتبر 2022 روند نزولی داشته باشد. این مدل‌ها بسیار غیرقابل پیش‌بینی هستند، اما می‌توانند در بازه‌های زمانی بالا، شفافیتی را در مورد جهت قیمت به معامله‌گران ارائه دهند.

در مورد دوم، تحلیلگران از Material Indicators بیان کردند که چگونه این داده ها برداشت متفاوتی از روایت قیمت ETH فعلی را به دور از مهاجرت به اجماع PoS ارائه می دهد:

من تجارت فراکتال ها را توصیه نمی کنم یا آنها را خیلی تحت اللفظی در نظر بگیرید، زیرا می توانند هم در محدوده قیمت و هم در زمان منحرف شوند یا در هر زمان باطل شوند. گفته شد… همه عناصر بالا داستان بسیار قانع‌کننده‌ای را برای #ETH به تصویر می‌کشند که صرفاً بر اساس الگوها و TA بدون هیچ‌یک از پچ پچ POW (اثبات کار) -> POS (اثبات سهام) است.

اتریوم ETH ETHUSD MI 2
پیش‌بینی قیمت ETH برای ماه‌های آینده. منبع: شاخص مواد از طریق توییتر


نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا