ارزهای دیجیتال

اتریوم: بوترین می‌گوید «چیزی مهم در شرف وقوع است»

ویتالیک بوترین، یکی از بنیانگذاران اتریوم، توییتی مرموز منتشر کرده است که در نگاه اول می تواند باعث ایجاد عدم اطمینان بیشتر در جامعه رمزنگاری شود.

بوترین با اشاره به شایعات ورشکستگی احتمالی Genesis Trading و شرکت مادر آن Digital Currency Group (DCG) نوشت که “من از طریق درخت انگور می شنوم که اتفاق مهمی در شرف وقوع است.”

بوترین وارد جزئیات بیشتر نشد و ادامه داد: «لطفاً این واقعیت را بدانید که ارتباطات اجتماعی نخبگان من با افرادی که خیلی زود چیزها را می‌دانند، مرا باحال می‌کند، و لطفاً به من کمک کنید تا تصورم از خونسردی خود را تأیید کنم.»

آیا بوترین موسس اتریوم فقط ترولینگ است؟

بوترین در نگاه اول با توییت خود باعث سردرگمی زیادی شد. اما، آرام باش! بوترین هشدار دهنده بعدی FUD در مورد سقوط Grayscale Bitcoin Trust (GBTC) در پی شایعات Genesis / DCG نیست.

احتمال اینکه بوترین واقعاً بخواهد زنگ خطر را با این توییت به صدا درآورد بسیار کم به نظر می رسد. ظاهراً بوترین فقط پل گراهام را ترول می کند که به نوبه خود با استناد به یک منبع احتمالی شایعات را پراکنده می کرد.

گراهام، که شرکت خود Viaweb را در سال 1998 به یاهو فروخت و سپس با سرمایه‌گذاری این پول در استارت‌آپ‌های دیگر از طریق شرکت خود Y Combinator ثروتمندتر شد، درباره یک منبع مورد اعتماد توییت کرد.

منبع ناشناس گفت که او متقاعد شده است که صنعت ارزهای دیجیتال در آینده نزدیک “ریسک سیستمی” را تجربه خواهد کرد. گراهام توییت کرد:

شخصی که بیش از ده سال است که می شناسم و او را قابل اعتماد می دانم، متقاعد شده است که اقتصاد ارزهای دیجیتال به زودی یک ریسک سیستماتیک را تجربه خواهد کرد. من چیز مشخصی نمی دانم، اما اگر لو می رفتم، نگران می شدم.

آخرین کلمه هنوز گفته نشده است

همانطور که Bitcoinist امروز گزارش داد، در حال حاضر شایعات متعددی در مورد ورشکستگی احتمالی Genesis Trading وجود دارد که به نوبه خود می تواند غول صنعت DCG را به ورشکستگی بکشاند. با وجود تمام بدبختی‌ها و بدبختی‌ها، این با آخرین کلمه فاصله زیادی دارد.

جنسیس در حال حاضر تا امروز (دوشنبه) به دنبال سرمایه است. اگر نتواند به اندازه کافی پول نقد جمع آوری کند، DCG ممکن است مجبور شود وارد عمل شود و بخش بزرگی از وجوه نقد و دارایی های خود را از پرتفوی خود بفروشد. با این حال، تنها در صورتی که تمام تلاش‌ها و گزینه‌های دیگر با شکست مواجه شوند، DCG احتمالاً غاز طلایی خود، Grayscale را منحل می‌کند.

با این وجود، انحلال احتمالی بیت کوین و اتریوم تراست توسط گری اسکیل مانند شمشیر داموکلس بر روی بازار ارزهای دیجیتال شناور است. Grayscale دارای بیش از 635000 بیت کوین به ارزش بیش از 10 میلیارد دلار و 3.1 میلیون اتریوم به ارزش 3.7 میلیارد دلار است.

انحلال هر دو صندوق به معنای فشار فروش عظیمی است که می تواند قیمت BTC و ETH را کاهش دهد.

در زمان انتشار، قیمت اتریوم (ETH) به 1125 دلار سقوط کرد و از سطح حمایت اصلی 1100 دلار جهش کرد.

قیمت اتریوم از حمایت اصلی در نمودار 1 ساعته به 1100 دلار رسید. منبع: TradingView


نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا