ارزهای دیجیتال

اتریوم به 1.2 هزار دلار کاهش می یابد، اما به نظر می رسد فشار فروش فقط در حال افزایش است

پیشنهاد ویژه

اگر دنبال بهترین سایت برای اعزام دانشجو و مهاجرت به ترکیه با مجوز رسمی می گردی بزن رو دکمه پایین

[button color="primary" size="big" link="https://xn-----ktdc7ac7isag1a19h0lef.com/" icon="" target="true" follow="false"]قیمت لیر ترکیه[/button][button color="primary" size="big" link="https://xn----ymcabzqsu3b0ioa0a.com/" icon="" target="true" follow="false"]اعزام دانشجو[/button][button color="primary" size="big" link="https://xn----ymcabzqsu3b0ioa0a.com/sending-students-to-turkey/" icon="" target="true" follow="false"]تحصیل در ترکیه[/button][button color="primary" size="big" link="https://xn----ymcabzqsu3b0ioa0a.com/immigration-to-turkey/" icon="" target="true" follow="false"]مهاجرت به ترکیه[/button]

اتریوم امروز به زیر 1.3 هزار دلار سقوط کرده است، اما این کاهش ممکن است هنوز به پایان نرسد زیرا داده های زنجیره ای نشان می دهد فشار فروش همچنان در بازار افزایش می یابد.

جریان ورودی صرافی اتریوم در طول روز گذشته به افزایش خود ادامه داده است

همانطور که توسط یک تحلیلگر در یک پست CryptoQuant اشاره شد، مشتقات ETH و جریان های مبادله نقدی هر دو همچنان در حال افزایش هستند.

«ورودی مبادله» شاخصی است که کل مقدار اتریوم وارد شده به کیف پول صرافی های متمرکز را اندازه گیری می کند.

دو نسخه از این معیار وجود دارد، اولی ورودی‌هایی را که به طور خاص به مبادلات مشتقه می‌رود را یادداشت می‌کند، و نسخه دیگر فقط آن دسته از انتقال‌هایی را ثبت می‌کند که به سمت مبادلات لحظه‌ای حرکت می‌کنند.

به طور کلی، افزایش در جریان های مشتقه منجر به نوسانات بیشتر در بازار می شود، زیرا به این معنی است که موقعیت های آتی جدید در حال باز شدن هستند و اهرم در حال افزایش است.

جهش در جریان ورودی می تواند تأثیرات نزولی مستقیمی بر قیمت کریپتو داشته باشد زیرا سرمایه گذاران معمولاً برای اهداف فروش به این صرافی ها سپرده می کنند.

اکنون، در اینجا نموداری وجود دارد که روند هر دو شاخص جریان ورودی تبادل اتریوم (میانگین متحرک ۷ روزه) را در سال گذشته نشان می دهد:

The 7-day MA values of the two metrics seem to have been pretty high in recent days | Source: CryptoQuant

همانطور که در نمودار بالا می بینید، جریان ورودی صرافی اتریوم (هر دو نوع) درست قبل از سقوط بازار افزایش یافت.

در این کاهش قیمت، کریپتو در چند روز گذشته از 1.6 هزار دلار به تنها 1.2 هزار دلار کاهش یافته است.

به نظر می رسد جرقه اصلی این سقوط، نبرد بین FTX و بایننس بوده است که با حرکت بایننس برای خرید FTX به پایان رسیده است.

با این حال، به نظر می رسد که هنوز ورودی ها کاهش نیافته است. در عوض، به نظر می‌رسد که شاخص‌ها در واقع حتی بیشتر هم بالا می‌روند.

این نشان می‌دهد که اتریوم همچنان فشار فروش را تجربه می‌کند، نشانه‌ای از اینکه سطح فعلی ممکن است پایین نباشد و ارزش کریپتو ممکن است در ساعات آینده کاهش بیشتری داشته باشد.

قیمت ETH

در زمان نگارش این مقاله، قیمت اتریوم در حدود 1.2 هزار دلار شناور است که در هفته گذشته 21 درصد کاهش یافته است. طی ماه گذشته، ارزش این ارز دیجیتال 8 درصد کاهش یافته است.

در زیر نموداری وجود دارد که روند قیمت سکه در پنج روز گذشته را نشان می دهد.

نمودار قیمت اتریوم

Looks like the value of the crypto has been plunging down over the past day | Source: ETHUSD on TradingView
Featured image from Kanchanara on Unsplash.com, charts from TradingView.com, CryptoQuant.com

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا