ارزهای دیجیتال

اتریوم به نقطه عطف دیگری در آستانه ادغام، ورود رالی نزدیک می شود؟

اتریوم در سال گذشته به نقاط عطف مختلفی دست یافته است. با این حال، با اعلام تاریخ مشخصی برای حرکت به سمت اثبات سهام، با نام مستعار «ادغام»، فعالیت‌های زیادی در شبکه صورت گرفته است که آن را به سمت رکوردهای چشمگیرتر سوق داده است. این بار، نقطه عطف به شکل تعداد کل آدرس‌های فعال منحصر به فرد در شبکه است.

نزدیک به 205 میلیون

سرعت اضافه شدن آدرس‌های منحصربه‌فرد و متمایز اتریوم به شبکه با فشار باورنکردنی مواجه شده است. تنها در سال 2022، بیش از 21 میلیون آدرس مجزا به شبکه اضافه شده است. نرخ رشد روزانه تقریباً 62000 کیف پول است.

در حال حاضر، تعداد کل آدرس‌های متمایز ETH بالای 204.6 میلیون است. با توجه به نرخ روزانه فعلی، کمتر از یک هفته طول می‌کشد تا تعداد کل آدرس‌ها در شبکه اتریوم به بالاترین حد خود یعنی 205 میلیون برسد.

برای درک اینکه این نقطه عطف چقدر مهم است، 5 سال پیش، در سال 2017، تنها حدود 18.4 میلیون آدرس ETH مجزا وجود داشت. این بدان معناست که تعداد آدرس‌های ETH در نیم دهه گذشته بیش از 1000 درصد افزایش یافته است.

ETH holds above $1,500 | Source: ETHUSD on TradingView.com

اگر تعداد آدرس‌های متمایز ETH با نرخ فعلی به رشد خود ادامه دهد، این تعداد تا پایان سال 2022 به 220 میلیون خواهد رسید.

رالی دیگری برای اتریوم؟

زمانی که تاریخ ادغام اتریوم برای اولین بار اعلام شد، ETH در یک رالی گاو نر چشمگیر شرکت کرده بود که قیمت آن به 2000 دلار رسیده بود. هیاهو فروکش کرده بود و قیمت ETH به 1500 دلار کاهش یافته بود، اما با نزدیک شدن به ادغام بیش از هر زمان دیگری، بازار ارزهای دیجیتال نگاه خود را به آلتکوین معطوف کرده است.

ادغام اتریوم اکنون تنها کمتر از دو هفته دیگر باقی مانده است و قیمت اتریوم همچنان ثابت باقی می ماند حتی زمانی که افت بازار را تکان دهد. فعالیت ها افزایش یافته است و باعث شده است که فرد باور کند که این علاقه مجدد می تواند تقاضای بیشتری را برای دارایی دیجیتال ایجاد کند.

همچنین مهم است که به خاطر داشته باشید که فعالیت سهامداری همچنان در حال افزایش است و در حال حاضر بیش از 13.5 میلیون ETH سهام وجود دارد که حدود 12٪ از کل عرضه در گردش را تشکیل می دهد. از آنجایی که سرمایه‌گذاران بیشتری برای کسب پاداش به سمت سرمایه‌گذاری روی می‌آورند، کاهش عرضه می‌تواند منجر به فشار کوتاهی شود که می‌تواند باعث افزایش قیمت شود، حتی برای مدت کوتاهی.

اگر ادغام مطابق انتظار پیش برود، احتمالاً بین POS ETH جدید و POW ETH فورک شده رقابت وجود دارد. چنین رقابتی می‌تواند باعث ایجاد یک رالی شود، اگرچه رقابتی بی‌ثبات خواهد بود. با این وجود، قیمت ETH ممکن است تا زمانی که ادغام کامل شود، 2000 دلار مجددا آزمایش شود.

Featured image from CNBC, chart from TradingView.com

دنبال کردن بهترین Owie در توییتر برای بینش های بازار، به روز رسانی ها، و گاه به گاه توییت های خنده دار…


نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا