ارزهای دیجیتال

اتریوم به ادغام با تاخیر مواجه می شود؟، قیمت اتریوم به زیر 1700 دلار سقوط می کند

اتریوم از ژوئیه 2021 به زیر 1700 دلار رسیده است. در آن زمان، قیمت اتریوم به دلیل افزایش فشار فروش در بازار ارزهای دیجیتال به نزولی واکنش نشان می داد.

مطالب مرتبط | TA: اتریوم دارای پشتیبانی کلیدی است، چرا ETH باید این مانع را برطرف کند

این بار، به نظر می‌رسد اتریوم به شرایط بد اقتصاد کلان و تاخیر احتمالی در مهم‌ترین نقطه عطف خود در تاریخ اخیر یعنی ادغام واکنش نشان می‌دهد. رویدادی که انتقال ETH به بلاک چین اثبات سهام (PoS) را تکمیل می کند.

در زمان نگارش این مقاله، اتریوم (ETH) با 6% و 8% زیان در 24 ساعت و 7 روز گذشته به ترتیب 1680 دلار معامله می‌شود. ETH یکی از بدترین عملکردها در بین 10 رتبه برتر از نظر ارزش بازار است و پس از آن Solana (SOL)، Dogecoin (DOGE) و XRP قرار دارند.

ETH با ضرر جزئی در نمودار 4 ساعته. منبع: ETHUSD Tradingview

شبکه اتریوم اخیرا شاهد استقرار موفقیت‌آمیز The Merge در قدیمی‌ترین شبکه آزمایشی خود، Ropsten بود. این مورد توسط جامعه جشن گرفته شد و بسیاری ادعا کردند که راه اندازی شبکه اصلی می تواند تا آگوست یا سپتامبر امسال امکان پذیر باشد.

اجرای «ادغام» روی Ropsten با مشکلاتی مواجه شد، اما تیم بیکو، توسعه‌دهنده هسته ETH ادعا کرد آنها مورد خطاب قرار گرفتند و “همه ثابت شدند”.

Difficulty Bomb بخشی از مکانیزمی است که اتریوم را قادر می‌سازد تا به یک توافق PoS مهاجرت کند. این مکانیسم به تدریج دشواری استخراج را افزایش می دهد و مانع از پشتیبانی این بازیگران از ETH دوم بر اساس اثبات کار (PoW) می شود.

همانطور که Beiko توضیح داد، بمب سختی در حال حاضر روی شبکه تاثیر گذاشته است:

بمب در شبکه احساس می‌شود، و به‌طور واقعی، سریع‌تر از پیش‌بینی‌شده به نظر می‌رسد زمان بلوک ~ 14 ثانیه است و Arrow Glacier EIP (که واقعاً توسط شما تألیف شده است) “تأخیر 0.1 ثانیه برای مسدود کردن زمان تا ژوئن 2022” را پیش‌بینی کرده است. و 0.5 ثانیه تاخیر تا جولای 2022.

توسعه دهندگان هسته ETH بر به تاخیر انداختن این مکانیسم برای حداقل 2 ماه توافق کردند. این به آنها زمان بیشتری برای کار بر روی مهاجرت به اجماع PoS می دهد.

به تعویق افتادن بمب دشواری برای اتریوم چه معنایی دارد؟

با این حال، به نظر می‌رسد که توسعه‌دهندگان هسته ETH در مورد آنچه به تعویق انداختن بمب دشواری برای اتریوم دلالت دارد، اختلاف نظر دارند. بن ادینگتون، مدیر محصول اصلی Teku، مشتری Eth2 که توسط ConsenSys توسعه یافته است، موارد زیر را اعلام کرد:

(…) ما بمب سختی اتریوم را پس می زنیم. ما می گوییم ادغام را به تاخیر نمی اندازد. من صمیمانه امیدوارم که نه. هر هفته اضافی در PoW نزدیک به 1 میلیون تن گاز CO2 تولید می کند.

Edgington معتقد است که توسعه دهندگان باید بر روی یک هدف اصلی Merge به توافق برسند. به این ترتیب، مشتریان و جامعه ETH می توانند “آماده شوند”.

به این معنا، Beiko پاسخ داد که انتظار می‌رود این رویداد در مقطعی از اوت تا نوامبر امسال برگزار شود. او معتقد است که تنها یک “رویداد فاجعه بار” می تواند “ادغام” را در سال جاری به تاخیر بیندازد.

Beiko در مورد تعیین تاریخ مشخص برای “ادغام” به این نتیجه رسید:

حدس می‌زنم نظر من این است که داشتن یک هدف صریح، در این مرحله، اساساً سرعت خروجی تیم‌های مشتری را حداقل در EL (لایه اجرا) تغییر نمی‌دهد. ما انگیزه های ضمنی زیادی (devcon، بمب) و همچنین انگیزه های درونی داریم.

مطالب مرتبط | جریان بیت کوین به مشتقات الگوی صعودی تاریخی را شکل می دهد

علیرغم پیشرفت در این رویداد مهم ETH، بازار در حال حاضر نرم است و هرگونه نشانه بالقوه ضعف می تواند به افزایش فشار فروش کمک کند.


نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا