ارزهای دیجیتال

اتریوم بالاتر از مقاومت حیاتی قرار می گیرد، به زودی می تواند 1500 دلار را مجدداً بررسی کند

گاوهای اتریوم به نمودار بازگشته اند، آلت کوین در 24 ساعت گذشته افزایش یافته است. حرکت شمال بیت کوین به اتریوم کمک کرده تا مقداری از ارزش از دست رفته خود را به دست آورد. سایر آلتکوین ها نیز از الگوی معاملاتی مشابهی پیروی کرده اند.

اتریوم اخیراً به مرز 1500 دلار رسید، اما در زمان انتشار، سکه کمی پایین تر از سطح فوق قرار گرفت. در هفته گذشته، اتریوم نزدیک به 30 درصد افزایش در ارزش خود ثبت کرد. هفته جدید، فعالان بازار را وادار به معامله در فضای سبز کرده است.

با افزایش مداوم قیمت، اتریوم مقاومت 1280 دلاری را پشت سر گذاشت که سکه قبلاً برای عبور از آن تلاش می کرد. چند بار با مقاومت در سطح فوق الذکر مواجه شد. قدرت خرید نیز به بازار بازگشت که به ETH کمک کرد تا قیمت خود را حفظ کند.

برای اینکه اتریوم موضع صعودی خود را مستحکم کند، اتریوم مهم آن قیمت خود را بالای 1500 دلار نگه می دارد. با حرکت بیت کوین به بیش از 22000 دلار و رسیدن ETH به 1500 دلار، ارزش بازار نیز افزایش یافت. ارزش بازار جهانی ارزهای دیجیتال امروز پس از بیش از یک ماه با تغییر مثبت 3 درصدی در 24 ساعت گذشته به 1.04 تریلیون دلار رسید.

تجزیه و تحلیل قیمت اتریوم: نمودار چهار ساعته

قیمت اتریوم در نمودار چهار ساعته 1476 دلار بود منبع: ETHUSD در TradingView

ETH در زمان نگارش این مقاله با قیمت 1476 دلار معامله می شد. این رقم بسیار نزدیک به مرز 1500 دلار بود که در چند جلسه معاملاتی قبل به آن دست یافت. سقف قیمت بالای 1500 دلار بود و بالا رفتن از آن می تواند موضع صعودی ETH را تشدید کند.

از طرف دیگر، اگر اتریوم شاهد اصلاح باشد، ابتدا به ترتیب به 1300 دلار و سپس به 1100 دلار سقوط می کند. اتریوم به ثبت اوج های بالاتر ادامه داده است که نشانه روند صعودی قیمت است. میزان معامله اتریوم کاهش یافت و این به معنای تسلط خریداران بر بازار بود.

تحلیل فنی

اتریوم
اتریوم در نمودار چهار ساعته بیش از حد خرید شد منبع: ETHUSD در TradingView

ETH از نظر قدرت خرید در هفته گذشته بهبود یافته است. فشار خرید به طور مداوم افزایش یافته و همینطور باقی مانده است. با ادامه تسلط خریداران، شاخص قدرت نسبی بیش از محدوده خرید بیش از حد بود.

در همین راستا، قیمت ETH بالاتر از 20-SMA بود که نشان می‌دهد خریداران حرکت قیمت را در نمودار چهار ساعته هدایت می‌کنند. نه تنها این، قیمت آلتکوین بالاتر از خطوط 50-SMA و 200-SMA نیز قرار داشت، این قدرت صعودی را برای پادشاه آلتکوین ها نشان داد.

مطالب مرتبط | Liquidations از 230 میلیون دلار به عنوان بشکه اتریوم از 1400 دلار عبور کرد

اتریوم
اتریوم در نمودار چهار ساعته افزایش در جریان سرمایه را نشان داد منبع: ETHUSD در TradingView

رشد قدرت خرید اغلب مترادف با افزایش جریان سرمایه ورودی یک دارایی است. نشانگر همان قرائت را در نمودار بالا به تصویر می کشد. Chaikin Money Flow ورود و خروج سرمایه را ثبت می کند. این شاخص بالاتر از خط نیم بود که به این معنی بود که جریان سرمایه در مقایسه با خروج سرمایه در نمودار چهار ساعته بیشتر بود.

Awesome Oscillator جهت قیمت و بازگشت احتمالی را نیز مشخص می کند. AO هیستوگرام‌های سبز رنگ را نشان می‌دهد و خریداران مشخص بازگشته‌اند، زیرا می‌توان آن را به عنوان سیگنال خرید برای اتریوم نیز تفسیر کرد. فشار بالای 1500 دلار برای ETH همراه با کمک به خریداران در بازار مهم است.

مطالب مرتبط | TA: اتریوم از بیت کوین پیشی گرفت، چرا ETH می تواند به 1500 دلار برسد

Featured image from UnSplash, chart from TradingView.com

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا