ارزهای دیجیتال

اتریوم: ارتقای شانگهای نسبت به قیمت آن بزرگ خواهد بود

پیشنهاد ویژه

اگر دنبال بهترین سایت برای اعزام دانشجو و مهاجرت به ترکیه با مجوز رسمی می گردی بزن رو دکمه پایین

[button color="primary" size="big" link="https://xn-----ktdc7ac7isag1a19h0lef.com/" icon="" target="true" follow="false"]قیمت لیر ترکیه[/button][button color="primary" size="big" link="https://xn----ymcabzqsu3b0ioa0a.com/" icon="" target="true" follow="false"]اعزام دانشجو[/button][button color="primary" size="big" link="https://xn----ymcabzqsu3b0ioa0a.com/sending-students-to-turkey/" icon="" target="true" follow="false"]تحصیل در ترکیه[/button][button color="primary" size="big" link="https://xn----ymcabzqsu3b0ioa0a.com/immigration-to-turkey/" icon="" target="true" follow="false"]مهاجرت به ترکیه[/button]

با “ادغام” و تغییر همراه آن در اثبات سهام، بلاک چین اتریوم احتمالاً مهم ترین و بزرگترین ارتقای تمام دوران را در 15 سپتامبر دریافت کرد. با این حال، با “شانگهای”، ارتقاء بعدی در حال حاضر نزدیک است.

پس از یک وقفه یک ماهه، توسعه دهندگان اتریوم جمعه گذشته برای صد و چهل و هشتمین جلسه توسعه دهندگان هسته ای (ACD) خود ملاقات کردند. به ریاست تیم بیکو از بنیاد اتریوم، توسعه دهندگان در مورد برنامه های شانگهای بحث کردند.

آنها با هم اتفاق نظر داشتند که شانگهای باید حداقل شامل برداشت ETH سهامدار (EIP 4895) و سه بهینه سازی شبکه جزئی دیگر (EIP 3651، 3855، و 3860) باشد. علاوه بر این، توسعه‌دهندگان اصلی توافق کردند تا تغییرات کد EIP 4844 و فرمت شئ ماشین مجازی اتریوم (EOF) را برای گنجاندن احتمالی در ارتقاء شانگهای بررسی کنند.

یکی دیگر از به روز رسانی های بسیار مورد بحث که برخی از توسعه دهندگان به دنبال آن در شانگهای هستند، چیزی است که به عنوان proto-danksharding شناخته می شود، EIP 4844. Proto-danksharding یک نسخه اولیه از شاردینگ است که یک نوع تراکنش جدید را به اتریوم معرفی می کند. می توان از آن برای تسویه دسته ای از تراکنش ها از مجموعه لایه 2 به روشی مقرون به صرفه استفاده کرد.

با این حال، نمایندگان Besu و Nethermind نگرانی‌های خود را در مورد آمادگی پیاده‌سازی ابراز کردند و اظهار داشتند که پیچیدگی و دامنه تغییر کد هنوز به خوبی تعریف نشده است.

شانگهای اتریوم چه تاثیری بر قیمت خواهد داشت؟

با توجه به این واقعیت که در حال حاضر حدود 15.51 میلیون ETH در معرض خطر است، که مربوط به حدود 12.7٪ از کل عرضه است، ارتقاء شانگهای می تواند فشار فروش زیادی را اعمال کند.

شانگهای می تواند اولین فرصت را به سرمایه گذاران بدهد تا ETH خود را تخلیه کنند، که برخی از آنها به مدت دو سال در معرض خطر بوده اند. حتی اگر نیمی از تمام سهام ETH وضعیت خود را حفظ کنند، فشار فروش از طرف نیمی دیگر بسیار زیاد خواهد بود.

دو عامل مهم برای قیمت اتر اخیراً نسبت بالای اتریوم غیرقابل نقد از طریق قفل کردن ETH و EIP-1559 است که به عنوان ارتقاء “پول فوق العاده سالم” نیز شناخته می شود. این ارتقا در 05 آگوست یک مکانیزم رایت کارمزد را اجرا کرد که کارمزد پایه ETH پرداخت شده برای ثبت تراکنش ها در اتریوم را از بین می برد.

این باعث می‌شود که هر زمان اتریوم بیشتر از آنچه که از طریق صدور ETH ایجاد می‌شود از بین می‌رود، عرضه ETH کاهش می‌یابد.

کی شانگهای؟

توسعه دهندگان اصلی هنوز در مورد تاریخ ارتقا به توافق نرسیده اند. بسته به اینکه چگونه پروتودانک‌شاردینگ پیشرفت می‌کند، انجام یک هارد فورک تنها با برداشت‌های ETH سهامدار و EIP‌های کوچک‌تر می‌تواند به این معنا باشد که قسمت اول شانگهای در فوریه ۲۰۲۳ وارد می‌شود. بنابراین، قسمت دوم شانگهای، که سپس به طور انحصاری بر پروتو-دانش‌شارینگ متمرکز خواهد شد، یکپارچه خواهد شد. در ماه سپتامبر وارد شبکه اصلی شود.

در مقابل، جمع کردن تمام EIP ها در یک هارد فورک می تواند به این معنی باشد که شانگهای “در ماه ژوئن یا جولای” اتفاق می افتد.

قبل از جلسه امروز FOMC، به نظر می رسد سرمایه گذاران ETH محتاط هستند. قیمت زیر میانگین متحرک 200 روزه است، اما بالاتر از میانگین متحرک 100 روزه است.

اتریوم (ETH) در آستانه نشست امروز FOMC روندی جانبی دارد. منبع: TradingView

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا