ارزهای دیجیتال

اتریوم: آیا آلتکوین برتر می تواند به ادغام پست برتری بیت کوین پایان دهد؟

اتریوم (ETH) که به عنوان «رهبر همه آلت کوین‌ها» شناخته می‌شود، مدت‌هاست که بار و فشار جایگزین کردن بیت‌کوین (BTC) به عنوان پادشاه همه ارزهای دیجیتال را به دوش می‌کشد.

تا به امروز، موفق نشده یا به تکمیل آن ماموریت نزدیک شده است. حتی The Merge هم نتوانست اتریوم را به اوج برساند و صادقانه بگویم، حتی نتوانسته است حتی یک فرورفتگی بر روی دیواری که توسط بیت‌کوین ساخته شده برای حفظ موقعیت خود باقی بگذارد.

از نظر قیمت، شکاف قابل توجهی بین دو دارایی کریپتو وجود دارد. ردیابی از CoinGecko نشان می دهد که تا لحظه نگارش این مقاله، بیت کوین با قیمت 19003 دلار معامله می شود در حالی که اتریوم 1338 دلار است. هر دو ارز در هفت روز گذشته به ترتیب 5.8 درصد و 14.9 درصد کاهش قیمت داشتند.

Image: Zipmex

اعتماد و امیدهای نابجا با ادغام

جولای گذشته طی مصاحبه‌ای، ویوک رامان، محقق اتریوم ابراز اطمینان کرد که ادغام آلتکوین آلفا را قادر می‌سازد تا در نهایت بزرگترین موانع خود را از بین ببرد و از بیت کوین پیشی بگیرد و به برجسته‌ترین ارز دیجیتال جدید تبدیل شود.

ادغام به ارتقایی اشاره دارد که در سپتامبر امسال تکمیل شد و اتریوم را به یک سیستم اثبات سهام (PoS) تبدیل می‌کند. همچنین در نظر گرفته شد که سیاست پولی شبکه را تغییر داده و آن را سازگارتر با محیط زیست می کند و در عین حال عرضه ETH را کاهش می دهد.

اما از زمان مهاجرت، اتریوم نتوانسته است با یک روند صعودی مناسب پاسخ دهد. در عوض، همراه با بیت کوین و سایر آلتکوین ها، همچنان با کاهش شدید قیمت ها مقابله می کند.

یک لحظه پیروزی برای اتریوم

در حالی که اتریوم هنوز نتوانسته در همان سطح برجستگی بیت کوین بالا برود، پس از ادغام، اتریوم به لطف یک تغییر روند نسبتا عجیب مشاهده شده در بازار کریپتو، یک لحظه پیروزی در برابر پادشاه کریپتو پس از The Merge داشت.

سلطه معاملات بیت کوین پس از اینکه حجم معاملات ETH به اوج رسید و در نهایت به بالاترین حد خود رسید، ناگهان پایان یافت.

با این حال، کارشناسان بر این باورند که این اثر ادغام به بیت کوین حداقل است و تغییرات قیمتی در نتیجه آن وجود خواهد داشت و گذرا خواهد بود. این به این دلیل است که تغییر مکانیسم اثبات سهام همیشه بخشی از برنامه اتریوم از روز اول بوده است.

الکس میلر، مدیرعامل هیرو، گفت که بیت کوین قبلاً خود را به عنوان “دارایی اصلی” تثبیت کرده است و رمزارز را “طلای دیجیتال” می نامد. برای این موضوع، او معتقد است که پیشی گرفتن اتریوم از رقیب خود از نظر ارزش بازار تا این لحظه غیرمحتمل است.

آیا آلتکوین برتر می تواند به ادغام پست برتری

ETH total market cap at $165 billion on the daily chart | Source: TradingView.com

Featured image Coinpedia, Chart: TradingView.com
(The analysis represents the author's personal views and should not be construed as investment advice).

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا