ارزهای دیجیتال

آیا کمیسیون اوراق بهادار باهاما کنترل دارایی های FTX را در دست گرفت؟ انجام دادند

باهاما اول ضربه زد و ضربه محکمی زد. دیروز، شایعاتی منتشر شد مبنی بر اینکه دولت آنها سام بانکمن-فرید را تحت فشار قرار داده است تا کنترل دارایی های FTX را به آنها بدهد. چیزی که به نظر یک داستان عجیب و غریب به نظر می رسید امروز بیش از تایید شد. کمیسیون اوراق بهادار باهاما سند رسمی منتشر کرد اعلام تصاحب البته آنها این کار را برای حفظ منافع مشتریان FTX انجام دادند. فوری بود

سند شروع شد:

«در 12 نوامبر 2022، کمیسیون اوراق بهادار باهاما («کمیسیون»)، در اعمال اختیارات خود به عنوان تنظیم کننده که بر اساس حکم صادر شده توسط دادگاه عالی باهاما عمل می کند، اقدام به هدایت این انتقال کرد. از تمام دارایی های دیجیتال FTX Digital Markets Ltd. (“FDM”) به کیف پول دیجیتالی که توسط کمیسیون کنترل می شود، برای نگهداری. اقدام نظارتی موقت فوری برای حفاظت از منافع مشتریان و طلبکاران FDM ضروری بود.

برای انجام این کار، باهاما به طور کامل رویه های ورشکستگی را که در ایالات متحده باز شده بود نادیده گرفت. کمیسیون اوراق بهادار باهاما صراحتاً گفت: «این درک کمیسیون نیست که FDM یکی از طرف‌های روند ورشکستگی فصل 11 ایالات متحده است». و بعد کنترل اوضاع را در دست گرفتند. در روزها و هفته‌های آینده، کمیسیون با سایر تنظیم‌کننده‌ها و مقامات، در حوزه‌های قضایی متعدد، برای رسیدگی به مسائلی که بر اعتبار دهندگان، مشتریان و ذینفعان تأثیر می‌گذارد، تعامل خواهد داشت.»

در صورتی که کسی در آن شک داشته باشد، باهاما تصریح می کند که “کمیسیون مسئول اداره قانون دارایی های دیجیتال و مبادلات ثبت شده است.”

FTT price chart for 11/18/2022 on FTX | Source: FTT/USD on TradingView.com

مدیریت جدید FTX در مورد نیات باهاما هشدار داد

دیروز، وال استریت ژورنال گزارش داد در مورد نگرانی های مدیریت جدید FTX در مورد نیات دولت باهاما.

وکلای مدیریت جدید FTX همچنین در اسناد دادگاه گفتند که دولت باهاما در حال اختلال در پرونده فصل 11 صرافی است که هفته گذشته در دادگاه ورشکستگی ایالات متحده در دلاور ثبت شد. این اسناد اختلافات نوپا را برای کنترل روند ورشکستگی FTX بین مدیریت ایالات متحده و تنظیم کننده های اوراق بهادار در باهاما تشدید می کند.

در آن زمان، چه کسی فکر می کرد که باهاما قرار است به این سرعت حرکت کند؟ شاید باید این کار را می‌کردیم زیرا در همان مقاله WSJ به ما اطلاع داد که «کمیسیون اوراق بهادار از وکیل برایان سیمز KC برای نظارت بر انحلال FTX استفاده کرده است». به علاوه، «یک دادگاه باهاما انتصاب آقای سیمز را در روز پنجشنبه تأیید کرد». چند روز بعد، سیمز “دادخواست فصل 15 را در ایالات متحده ارائه کرد” فصل 15 چیست و به چه معناست؟ بازگشت به مقاله:

“پرونده فصل 15، در صورت موفقیت آمیز بودن، می تواند حداقل بخشی از روند ورشکستگی FTX را به دادگاه های باهاما منتقل کند. آقای سیمز روز سه‌شنبه در بیانیه‌ای سوگند خورده گفت: دادگاه عالی مشترک المنافع باهاما انحصاری صلاحیت قضایی FTX Digital و سایر نهادهایی است که از “مجتمع اداری قابل توجه” این شرکت در ناسائو، باهاما اداره می‌شوند.

اکنون که دولت باهاما ظاهراً دارایی ها را در اختیار گرفته است، به نظر نمی رسد که ایالات متحده چاره ای جز همکاری با آنها داشته باشد.

زمان تئوری توطئه

آیا سم بنکمن-فرید با دولت باهاما در این زمینه همکاری می کند؟ در میان شایعاتی که دیروز منتشر شد، یکی وجود داشت که می گفت او مجبور شده است به FTX “هک” کند و نگهبانی دارایی ها را تسلیم کند. به علاوه، بانکمن-فرید اخیراً گفت که پر کردن فصل 11 در ایالات متحده بزرگترین اشتباه او تاکنون بوده است. آیا او می‌تواند با کمک دولت باهاما، عملیات را بازگرداند؟ چیزی برای تأمل

Featured Image by Rinald Rolle on Unsplash  | Charts by TradingView

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا